0

Kirpiklerin daha uzun ve hacimli görünmesini sağlayan, bakışlara çekicilik katan maskaralar, makyajın en önemli adımları arasında. Üstelik aceleniz olduğu zamanlarda bile biraz göz altı kapatıcısı, allık ve maskara ile görünüşünüzü değiştirebilir, özenilmiş bir görüntü de yaratabilirsiniz. Birbirinden farklı birçok fırça şekli olan rimelinizi, göz yapınıza, kirpiklerinizin uzunluğuna ve hatta sıklığına göre seçerek etkisini arttırmanız mümkün. Tabii bir de en önemli noktalar arasında rimelinizi doğru teknikler ile uygulamak var. Gelin rimeller hakkında tüm detayları keşfedelim.

Rimel Nasıl Sürülür? Rimel Sürme Teknikleri -1 - Saç Bakım Güzellik Rimel Nasıl Sürülür? Rimel Sürme Teknikleri -2 - Saç Bakım Güzellik

6 Adımda rimel sürme

Aslında çok basit gibi görünen rimel sürmek, bazı teknikleri uygulamanız dahilinde kusursuz bir görünüm yaratabilir.

Adım 1: İşe gözlerinizi iyice temizleyerek başlayın. Kirpiklerinizin ve hatta göz çevrenizin temiz olduğundan emin olun.

Adım 2: Makyajınıza uygun maskara seçmeniz önemli. Eğer çok doğal bir makyaj yapacaksanız, şeffaf bir maskara tercih edebilir, belirgin bir göz makyajı için yoğun ve büyük fırçalı bir rimel kullanabilirsiniz.

Adım 3: Kirpik kıvırıcı ile kirpiklerinizi kıvırarak işleme devam edin. (Eğer kirpik kıvırıcıları kullanmak sizi rahatsız ediyorsa, benzer görünümü yakalayacağınız bir teknik var. Rimelinizi sürerken sağa sola oynatarak sürmeyi deneyin.)

Adım 4: Maskarayı uygulamadan önce topaklanmalardan kurtulmak için fırçayı iyice düzeltmelisiniz. Rimel fırçası belli bölgelere daha fazla rimel alabilir. Bir sünger üzerine sürerek de fazla rimelden kurtulabilirsiniz.

Adım 5: Uzun kirpikler için maskaranızı dik tutarak uygulayın, kıvrık kirpikler için sağa sola hareket ettirerek. Her durumda sürme işlemine kirpiklerin dibinden başlamanız önemli.

Adım 6: Kirpiklerinizin ayrı ayrı ve ince bir görünümde olmasını istiyorsanız, rimelinizi sürmeden önce transparan bir pudrayı kirpiklerinize uygulayın. Ardından maskaranızı sürün. Bu işlem sonucu tel tel ayrılmış bir görünüm elde edebilirsiniz.

Alt kirpiğe rimel nasıl sürülür?

Alt kirpiklere sürülen rimel, bakışlarınıza romantik ve dramatik bir etki katabilir. Aynı zamanda gözlerin daha büyük görünmesine de yardımcı olur. Üst kirpiklerinize sürdüğünüz maskara kuruduktan sonra alt kirpiklere geçebilirsiniz. Alt kirpikler kısa olduğu için fırçayı dik tutmanız önemli. Rimelinizin fırçasını da ince seçenekler arasından seçerek birbirine yapışmalarını da önleyebilirsiniz. Eğer göz altlarınıza çok fazla bulaştırıyorsanız, ten makyajınızın da bozulmaması için gözünüz altına bir kaşık koyarak uygulayabilirsiniz.

Rimel Nasıl Sürülür? Rimel Sürme Teknikleri -3 - Saç Bakım Güzellik Rimel Nasıl Sürülür? Rimel Sürme Teknikleri -4 - Saç Bakım Güzellik

Çok rimel sürmek kirpikleri döker mi?

Öncelikle en çok sorulan bu soruya cevap vermekle başlayalım. Hayır çok rimel sürmek kirpik dökmez. Ancak, kirpiklerinize zarar verebilecek birkaç durum mevcut. Bunlardan ilki rimelinizi başkaları ile paylaşmak. Makyaj malzemelerinizi ve cilt bakım ürünlerinizi başkaları ile paylaşmamalısınız. Bu, karşınızdaki kişinin gözünde olan herhangi bir enfeksiyonun rimelinize ve doğrudan da size bulaşmasına neden olabilir. Ayrıca tarihi geçmiş ürün kullanmak da kirpiklerinize zarar verebilir. Makyaj malzemelerinizi düzenli olarak kontrol etmeyi ihmal etmeyin. Ayrıca aldığınız ürünlerin içeriğine, kimyasallar barınıp barındırmadığına da bakarak kirpiklerinizin sağlığını koruyabilirsiniz.

Uyumadan önce de rimelinizi mutlaka gözlerinizden iyice çıkarmalısınız. Simple Çift Fazlı Göz Makyaj Temizleyicisi suya dayanıklı makyajı bile çözer ve cildinizi nemlendirir. Ayrıca, kirpiklerinize daha sağlıklı bir görüntü verir.

Rimel ile uyursanız, gece boyu kirpiklerinizin kuruyup birbirine yapışmasına ve bu nedenle dökülmelerine de neden olabilirsiniz.

Vazelin üstüne rimel sürülür mü?

Temiz bir rimel fırçası ile, rimelinizi uygulamadan önce kirpiklerinize vazelin sürerek, daha kolay şekil almasını ve rimelin daha kolay uygulanmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca vazelin kirpiklerinize bakım da yapar. Tabii dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, ne kadar bir zararı olmadığı söylense de vazelini gözünüze kaçırmamak. Makyaj ve cilt bakım tüyoları kişiseldir. Başkasına iyi gelen şey, size iyi gelmeyebilir. İlk defa deneyecekseniz, vazelini gözünüze ve kirpik diplerinize çok yaklaştırmamaya dikkat edin.

Bonus: Kuruyan rimel nasıl kullanılır?

Çok sık kullandığımız rimeller, belirli zaman geçmesi ya da kapağının tam kapanmaması nedeniyle kuruyabilir. Bu noktada rimelinizi kullanmaya devam etmek için bazı tekniklerden yardım alabilirsiniz. Badem yağı, zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı ve gül suyu gibi doğal içerikler rimelinizin yenilenmesine yardımcı olabilir. Bunun yanında lens solüsyonları da rimelinizi yumuşatarak bir süre daha kullanmanızı sağlar. Dilediğiniz üründen birkaç damla rimelin içine damlatıp, sallayarak rimelinizin ömrünü uzatabilirsiniz.

Ayrıca Kirpiklerinizi Doğal Yollarla Uzatabilir misiniz? Yazımız da ilginizi çekebilir.