0

Yıllar boyunca okuduğunuz tüm güzellik ipuçlarından ve püf noktalarından sonra hala sizi şaşırtabilecek bir şeyler karşınıza çıkabilir. Mesela kaşıkla kirpik kıvırma! Kulağa biraz alışılmışın dışında gelse de bu tüyo ile hayal ettiğiniz etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz.

Belki kirpik kıvırıcıları sevmiyorsunuz, kullandıktan sonra kirpiklerinizin zarar gördüğünü fark ettiniz ve kullanmayı tamamen bıraktınız. Sebebi ne olursa olsun, temiz bir kaşıkla kirpiklerinizde benzer etkiyi yaratmanız mümkün. Peki kaşıkla kirpik kıvırma nasıl yapılır?

Eğer kafa karıştırıcı veya zor geliyorsa endişelenmeyin. Kaşıkla kirpik kıvırma konusunda bilmeniz gereken tüm adımlar bu yazıda!

Basit Ama Etkili: Kaşıkla Kirpik Kıvırma-1 - Saç Bakım Güzellik Basit Ama Etkili: Kaşıkla Kirpik Kıvırma-2 - Saç Bakım Güzellik

Adım 1: Kaşığı açılandırın

Bu süreçteki ilk adım, kaşığınızı sterilize etmek ve göz çevrenizin sağlıklı olduğundan emin olmak. Kaşığı ister sıcak su ve antibakteriyel sabunla yıkayın, ister alkolle temizleyin; size kalmış. Temiz bir kaşık olması önemli, çünkü gözlerinize yakın olacak ve yüzünüze dokunacak.

Kirpiklerinize maskaradan önce astar uyguluyorsanız, kıvırma işlemine başlamadan önce bunu yapın. Bu, maskaradan önce kirpiklerinize harika bir başlangıç sağlayacak.

Daha sonra kaşığınızın hafifçe kıvrılan kısmını (ön uç kısmının hemen yanı) bulmalı ve kirpik çizginizle hizalayarak orada durmasını sağlamalısınız. Kaşığı bu bölgeye yerleştirdiğinizde, şeklin ve eğriliğin kirpiklerinizi kıvırmaya kesinlikle yardımcı olacağını göreceksiniz. Böylece bir sonraki adıma geçmeye hazırsınız.

Adım 2: Kirpiklerinizi nazikçe yukarıya doğru bastırın

Kaşığı kirpik çizginize hizaladıktan sonra, kirpiklerinizi kaşığın kıvrımlı kısmına; yukarıya doğru bir hareketle hafifçe bastırın. Bunu, kaşık kirpiklerin başladığı iç köşeye gelene kadar kirpik çizginiz boyunca tekrarlayın. Kirpiklerin altından başlayabilir ve istediğiniz kıvırma efektinin türüne bağlı olarak uçlara doğru ilerleyebilirsiniz. Bu, her bölgeyi güvenli bir şekilde geçmenizi ve kirpiklerinizi düzgün şekilde kıvırmanızı sağlar. Metale karşı nazik bastırma hareketi, tıpkı bir kirpik kıvırıcı gibi sonuç verir.

Sizin için en rahat olanı bulana kadar kaşığın açısını denemeniz önemli. Örneğin kaşığı yan tutmak daha iyiyse kıvırma işlemi boyunca bunu yapmayı tercih edin. Ucu aşağı doğru açıp bastırmanız gerekiyorsa, böyle de yapabilirsiniz. Hareketinizde doğal hissettiren her şey, izlenecek en iyi uygulamayı belirler.

Basit Ama Etkili: Kaşıkla Kirpik Kıvırma-3 - Saç Bakım Güzellik Basit Ama Etkili: Kaşıkla Kirpik Kıvırma-4 - Saç Bakım Güzellik

Adım 3: Maskarayı hemen uygulayın

Kirpiklerinizi kıvırdıktan sonra maskaranızı hemen sürmeniz gerekiyor. Bu, kirpiklerinizin olabildiğince kıvrık ve hacimli görünmesini sağlar. Ayrıca kullandığınız maskara tipi de önemli. Örneğin kirpiklerinizin daha yoğun görünmesini istiyorsanız gürleşmeye yardımcı olacak ve biraz uzunluk kazandıracak bir formül kullandığınızdan emin olun. Kıvırma işlemine alışmanız ve birkaç deneme yapmanız gerektiğinizi hissedebilirsiniz, bu tamamen normal. Bu tekniği birkaç kez denediğinizde, kirpiklerinizde deneme yapmaktan çekinmeyecek ve kirpiklerinizin nasıl tepki verdiğini göreceksiniz. Onlara ne kadar baskı uygulayacağınızı anlayacak ve sizin için en iyisini bulacaksınız.

Adım 4: Kirpiklerinizi kontrol edin

Şimdi tek yapmanız gereken, arkanıza yaslanıp kıvrılmış kirpiklerinize hayranlıkla bakmak! Kabul edin, bu o kadar da zor değildi. Maskara uyguladıktan sonra kirpiklerinizi kıvırmayı seven biriyseniz, bunu kaşıkla yapmanın daha kolay olduğunu fark edeceksiniz. Aynı amaçla kaşık kullanırken, kirpik kıvırıcıda olduğu gibi kirpiklerin iç kısmına yapışması konusunda endişelenmenize gerek yok. Aynı adımları, daha fazla kaldırma etkisi için parmaklarınızla yukarı doğru bükerek tekrarlayabilirsiniz. Maskaranızın tamamen kuruduğundan emin olmak için kıvırmadan önce birkaç dakika bekleyin. Bu, parmaklarınıza ve kaşığınıza bulaşmasını önleyecektir.

Ayrıca kaş ve kirpik gürleştirmek için doğal yöntemler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Veya Kirpiklerinizin Uzun ve Sağlıklı Kalmasını Sağlayın yazımız ilginizi çekebilir.

Ayrıca bir kirpik kıvırıcı ile neler yapabilirsiniz videomuz da ilginizi çekebilir.