0

Vücut tipinize göre yapılmış pantolonları keşfettiğiniz anı hatırlıyor musunuz? Bu, kesinlikle hayat değiştiriyordu! İşte göz makyajının her göz şekline uymadığını anladığınızda da böyle hissedeceksiniz. Örneğin göz şekliniz badem kategorisine giriyorsa, yuvarlak gözlere sahip dostlarınız için işe yarayan bir şeyin sizde aynı görünmediğini fark etmiş olabilirsiniz.

Bir aynanın önünde durun ve gözlerinizin içine bakın: İrisiniz hem üst hem de alt su hattına dokunuyorsa ve hiç beyaz göremiyorsanız, badem gözleriniz var demektir. Peki badem göz makyajı nasıl yapılır?

Badem Göz Makyajı Nasıl Yapılır?-1 - Saç Bakım Güzellik Badem Göz Makyajı Nasıl Yapılır?-2 - Saç Bakım Güzellik

Badem göz makyajı nasıl yapılır?

Doğru tüyolarla göz şeklinizi ön plana çıkarabilir, size en fazla yakışacak göz makyajınızı keşfedebilirsiniz. Badem göz şekli için en iyi makyaj tüyoları, yazımızda!

Kirpiklerinizi kıvırın

Badem göz makyajı için öncelikle kirpik kıvırıcı kullanmanızı öneririz. İyi bir kirpik kıvırıcı, badem şeklinde gözlerin içini açar ve küçük görünmelerini önler.

Kuyruk çizmede ustalaşın

Badem göz siyah eyeliner için en ideal göz şekilleri arasında yer alıyor. Bunu yaparken çizdiğiniz kuyruk ise sizin göz şekliniz için özellikle önemli. Eyeliner’ınızın kuyruğunun şahane görünmesi için alt göz hattınızın devamı olmasına dikkat edin. Eğer beceremiyorsanız eyeliner bantlarından yardım alabilirsiniz.

Göz kalemi uygularken stratejik davranın

Her gün buğulu bir göz makyajı yapacak zamanınız olmayabilir. Badem şeklindeki gözlerinizi çok fazla çaba harcamadan büyük göstermek için göz kaleminizle dış kenarına kadar düz bir çizgi çekmek yerine sadece alt göz kapağınızın ortasından dışa doğru uygulayın. Ardından bunu bir fırça yardımıyla dağıtın. Bu, gözlerin en geniş kısmını vurgularken onları ustaca tanımlar.

Badem Göz Makyajı Nasıl Yapılır?-3 - Saç Bakım Güzellik Badem Göz Makyajı Nasıl Yapılır?-4 - Saç Bakım Güzellik

…Veya sadece iç köşeleri tanımlayın

Gözlerinizin şeklini farklı şekilde vurgulamak için iç köşeleri vurgulamayı da deneyebilirsiniz. Buradaki ince, hassas kedi gözü görünümü için kalemi gözlerinizin iç köşelerine de uygulayın. Kalemle gözlerinizin içine çizgi çekmeden önce elinizi sabitlediğinizden emin olun.

Badem göze far nasıl sürülür?: Halo makyajını deneyin

Konu badem göz makyajı olduğunda halo makyajın sosyal medyada sıkça karşımıza çıkmasının haklı bir nedeni var: Hem çok güzel hem de yapması çok kolay! Bunun için göz kapağının iş ve dış köşelerine daha koyu bir gölge uygulayın. Badem şeklindeki gözlerinize anında derinlik ve aydınlatma etkisi sağlamak için ise merkezde daha açık, daha parlak bir gölge kullanın.

Ayrıca göz farı nasıl sürülür, yazımızı inceleyebilirsiniz.

Göz makyajınızı bakımlı kaşlarla tamamlayın

Hiçbir şey göz makyajını bakımlı kaşlar kadar iyi bir şekilde tamamlayamaz. Doğal kaş kemeriniz her zaman iyi bir kılavuz. Ancak badem göz şekli için özellikle uçlarda biraz daha fazla uzunluk gerekiyor. Çünkü çok kısa kaşlar, gözlerinizi dengesiz gösterir.

Badem Göz Makyajı Nasıl Yapılır?-5 - Saç Bakım Güzellik Badem Göz Makyajı Nasıl Yapılır?-6 - Saç Bakım Güzellik

Bonus: Gülümseyin!

Hiçbir makyaj, yüzünüzü ve gözlerinizi gülümsemeniz daha kadar güzelleştiremez! Bu yüzden badem göz makyajını bembeyaz gülüşünüzle tamamlamayı deneyin. Anında beyaz bir gülüşe sahip olabilmek noktasında size önerimiz Signal White Now Forever White Diş Macunu. Diş minesini aşındırmayan özel formülüyle ilk fırçalamadan itibaren dişlerinize anında 3 kat beyazlık* sağlar. Dual action teknolojisi*** sayesinde diş lekelerini gidermeye yardımcı olur ve düzenli kullanımda kalıcı beyazlık** sağlar.( *58 denekte yapılan klinik test ile anında beyazlık optik etki ölçümü, beyazlık etkisi olmayan diş macununa kıyasla. Anında beyazlık etkisi optik ve geçicidir. **4 hafta boyunca günde 2 kez düzenli kullanan 58 denekte yapılan klinik test sonucuna göre. Beyazlık etkisi olmayan diş macunlarına göre. ***Mavi safir pigmentleri.)