0

Gözleri vurgulamak ve bakışlara anlam katmak için kirpik diplerine çizgi çekerek kullandığımız eyeliner’lar son yıllarda sürekli değişim gösteriyor. Rengarenk yapılan modeller, grafik çizgiler, kırmızılar, yeşiller... Her renkten ve her şekilden eyeliner modelleriyle sık sık karşılaşıyorsunuzdur. Fakat bu değişim akıllara artık siyah eyeliner’ın trend olmadığı sorusunu getirmeye de başladı.

Evet siyah eyeliner’lar son dönemlerde popülerliğini renkli ve farklı çizgilere bırakmış olsa da, şimdilerde yeniden geri döndü ve trendler arasına girmeyi başardı.

Klasik kedi bakışlar, biraz dağıtarak uyguladığınız buğulu modeller hatta yoğun kullandığınız smokey’ler yine sık sık kullanılsa da biraz kişiselleştirme ile birçok farklı modele kavuşmak da mümkün.

Siyah Eyeliner Yenilenerek Geri Döndü-1 - Saç Bakım Güzellik Siyah Eyeliner Yenilenerek Geri Döndü-2 - Saç Bakım Güzellik

Noktalar: Eğer çok yoğun bir makyaj yapmayı hedeflemiyorsanız eyeliner’ınızda biraz cesur davranabilirsiniz. Gözlerinizin üstüne klasik bir eyeliner çekin. Ardından göz altınızın tam ortasına küçük birer siyah nokta kondurmayı deneyin. Aynı şekilde bu noktaları eyeliner’ınızın kuyruğunun hemen arkasında birkaç tane olacak şekilde de yapabilirsiniz.

Düz çizgiler: Kirpik ve kaşların tam ortasında olan yatay çizgili eyeliner modellerini mutlaka görmüşsünüzdür. Denemeye ne dersiniz? Göz yapınız küçükse göz kapağınız üstüne uygulamak yerine biraz daha kaşlarınıza yaklaşabilirsiniz. Uç kısımları uzatmak yerine yan duran bir parantez şekli elde etmeniz daha doğru olacak.

Siyah Eyeliner Yenilenerek Geri Döndü-3 - Saç Bakım Güzellik Siyah Eyeliner Yenilenerek Geri Döndü-4 - Saç Bakım Güzellik

Boş köşeler: Klasik kedi gözünde bırakacağınız boşluklar görünümünüzü tazeleyerek trendlere uyum sağlamanıza yardımcı olacak. Üst kirpik çizginiz boyunca ilerleyin ve gözlerinizin bittiği yerde yan duran bir “v” oluşturun. Alt kısımda ise, kirpiklerin dışından eyeliner’ı çekin ve yine gözünüzün bittiğiyerde üst kısımla birleştirin. İçerideki boşlukları doldurmayın..

Ore: Bu göz makyajı uygulanabilecek en kolay teknikler arasında. Üstelik 1950'lerin unutulmaz stilleri arasında yer alıyor. Sadece üst kirpiklerinizin bittiği yerden göz yapınızı çekik bir hale getirecek, küçük birer çizgi çekmeniz yeterli. Bir tüyo;, bu çekiklikle göz yapınız küçülsün istemiyorsanız alt kirpik diplerinize krem rengi bir kalem uygulayabilirsiniz.

Daha cesur bir görünüm için eyeliner ile şekiller yapmayı da deneyebilirsiniz. Eyeliner’ınızın kuyruğunun bittiği kısımlara birer küçük yıldız çizebilir ya da kirpiklerinizin alt kısımlarına üçgenler yaparak şekillendirebilirsiniz. En sevdiğiniz ve kendinize en çok yakıştırdığınız modeli bulmak için denemekten ve cesur olmaktan korkmayın.

Eyeliner nasıl çekilir, daha fazlasını keşfetmek için yazımızı incelemeyi unutmayın!

Göz makyajı konusunda daha fazla ilham arıyorsanız sizi; Göz Kalemi ile Eyeliner Nasıl Çekilir?Göz Makyajınızı Göz Şekliniz Belirlesin ve Badem Göz Makyajı yazılarımıza alalım.