0

Geçmişten alınacak çok fazla makyaj ilhamı var ama özellikle 1950’ler bu konuda öncülerden. Nereden mi biliyoruz? Marilyn Monroe, Audrey Hepburn, Dorothy Dandridge gibi ikonlar ve onlarla öne çıkan kanatlı eyeliner, parlak allık, kalın kaşlar ve dudaklar klasik makyaj trendlerine bambaşka bir bakış kazandırmıştı. Tahmin edeceğiniz gibi bu görünümler, bugün olduğu gibi yarın da güzellik trendleri arasındaki yerini koruyacak. Bu yüzden eski Hollywood’a modern bir dokunuşla saygı duruşunda bulunan favori makyaj görünümlerinden bazılarını bir araya getirdik. İlham almaya hazır olun!

Makyajınızda 1950'lerden İlham Alın-1 - Saç Bakım Güzellik Makyajınızda 1950'lerden İlham Alın-2 - Saç Bakım Güzellik

Kalın kaşlar ve çarpıcı dudaklar

Kalın kaşlar ve parlatıcı ile vurgulanan çarpıcı pembe dudaklar, 1950’lerin en iyi güzellik trendleri arasında geliyor. Kaşlarınızın daha kalın ve koyu görünmesi için kaşları gür gösterme tüyolarından yararlanabilir, onları kaş kalemi veya kaş farı ile doldurabilirsiniz.

Temiz bir cilt görünümü

Kızarmış yanaklar ve kanatlı eyeliner da yine eski Hollywood makyaj görünümlerine çarpıcı bir şekilde saygı duruşunda bulunuyor. Klasik kanatlı bir siyah eyeliner’dan daha dramatik olan modern bir stil arıyorsanız eyeliner’ı biraz abartın.

Kabarık kirpikler

Gözlerin şeklini ortaya çıkaran kabarık kirpiklerle makyaj görünümünüzü anında zenginleştirin. Yumuşak, doğal bir allık ve ruj ile vurgulanan cilt, sadece geçmişte değil bugün de muhteşem bir şekilde bir araya geliyor.

Makyajınızda 1950'lerden İlham Alın-3 - Saç Bakım Güzellik Makyajınızda 1950'lerden İlham Alın-4 - Saç Bakım Güzellik

Yüksek kemerli kaşlar

Kemerli kaşlar 1950’lerden ödünç alabileceğimiz bir güzellik trendi. Eğer doğal olarak böyle kaşlara sahip değilseniz daha yüksek bir kemer oluşturmak için, kaş kemerinizin olduğu bölüme biraz daha abartılı bir kemer çizin ve içini ten renginize uygun bir kaş kalemi ile doldurun.

Yumuşak odak

Cildinizi doğru miktarda allık ile yumuşak bir tonda renklendirin ve kanatlı eyeliner (alt kısma da hafifçe uygulamayı unutmayın) ile makyajınıza modern bir dokunuş katın. Dudaklarınızı doğal rengine yakın bir dudak kalemi ile şekillendirin ve içini daha açık renkli bir ruj ile doldurun. Ortaya çıkan görünüm gerçekten çok hoş!

Gümüş far

Göz makyajınızda gümüş dokunuşa yer verin. Parlak renkli gümüş tonlarla renklenen ve takma kirpiklerin eşlik ettiği bu görünüm, 1950’lerin cazibesinin bugün bile kullanılabilen bir versiyonu.

Makyajınızda 1950'lerden İlham Alın-5 - Saç Bakım Güzellik Makyajınızda 1950'lerden İlham Alın-6 - Saç Bakım Güzellik

Yumuşak ve koyu renkli, dolgun dudaklar

Bu dudak makyajı, 1950’ler makyajının temel unsuruydu. Dramatik kirpiklerle eşleştiğinde ise bugün de inanılmaz derecede güzel bir görünüm oluşturuyor.

Klasik zarafet

Kanatlı eyeliner ile birlikte klasik ve zarif kırmızı dudaklar, uzun yıllardır geçerliliğini koruyor. Makyajınızdan emin olamadığınızda ve kararsız kaldığınızda, bu görünüm her zaman harika bir fikir olabilir. Bu modele hangi elbise ve hangi saç modelinin yakışacağı konusunda tüyo vermek gerekirse; romantik elbiseler pastel tonlar ve örgü saçlar da tercih edebilirsiniz.

Parlak pembe

Parlak pembe dudaklar ve siyah eyeliner, eski film yıldızlarında gördüğümüz popüler makyaj trendlerinden biri. Ve pembenin asla kötü bir fikir olmadığını doğrular nitelikte. Bulabileceğiniz en parlak pembe ruju bulun ve dudaklarınıza uygulayın.

Ve tabii ki bembeyaz bir gülümseme!

Kusursuz bir makyaj görünümünü 1950’lerde de tıpkı bugün olduğu gibi bembeyaz bir gülüş tamamlıyordu. Güzelliğinizi gülümsemenizle tamamlamak için ağız bakımına gereken önemi verin. Bu noktada size önerimiz: Doğal içeriklerle zenginleştirilen Signal Komple Bakım Diş Macunları. Komple Bakım Diş Macunları, ağız sağlığınız için 8 etkisiyle klinik olarak kanıtlanmış etkin koruma sağlar (Anti çürük, diş eti bakımı, anti plak etkisi, diş minesi bakımı, doğal beyazlık*, ferah nefes, anti tartar, ağız hijyeni). Size de sadece gülümsemenizle ışıldamak kalır!