0

Katılacağınız etkinliklerde, kıyafetinizi seçmenin yanı sıra stilinizi tamamlamak için nasıl bir saç modeli istediğinize karar vermek de önemli.

Biz şimdilik ikisini tek bir potada eritip işinizi bir zerre daha kolaylaştıralım. Ajandanızdaki davetlere, ön hazırlığınızı yapmak için tüyolarımıza göz atın.

Hangi Elbiseyle Hangi Saç Modeli?-1 - Saç Bakım Güzellik Hangi Elbiseyle Hangi Saç Modeli?-2 - Saç Bakım Güzellik

Katılacağınız etkinliğin şıklık dozuna göre abartıdan uzak ve sade beyaz bir elbise tercih edebilirsiniz. Günlük hayata da kolaylıkla adapte edilebilecek bu elbise, özellikle gündüz saatlerinde gerçekleşecek etkinlikler için ideal. Saçınızı ise yine elbiseyi bütünleyecek bir şekilde yarım atkuyruğu yapabilirsiniz. 

Renk kullanmaktan ve ışıltıdan korkmuyorsanız pembe ya da pastel mavi tonlarındaki ışıltılı elbiselere bir şans verebilirsiniz. Diz altında biten bir elbise modeli giyerken vücut tipinizi de göz önünde bulundurun. Eğer boyunuz kısa ise bu tip elbiselerde diz üstünde biten modellerini tercih edin. Elbisenin yeterince gösterişli olduğunu hesaba katarsak saçlarınızın da daha minimalist bir şekilde olması gerektiğini unutmayın. 

Hangi Elbiseyle Hangi Saç Modeli?-3 - Saç Bakım Güzellik Hangi Elbiseyle Hangi Saç Modeli?-4 - Saç Bakım Güzellik

Söz konusu ilkbahar olunca desenleri göz ardı etmek neredeyse imkansız. Çiçekli veya kalpli…

Bir doz romantizmi kıyafetinize eklemeyi ihmal etmeyin. Eğer saçlarınızı açık bırakmak istemezseniz, örgü seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. 

Metalik detayları olan elbiselere yönelmek isterseniz, aksesuar kullanımını minimuma indirip tamamen yapıştırılmış bir atkuyruğu modelinden ya da geriye yatırılmış ıslak saç modellerinden birini seçebilirsiniz. 

Hangi Elbiseyle Hangi Saç Modeli?-5 - Saç Bakım Güzellik Hangi Elbiseyle Hangi Saç Modeli?-6 - Saç Bakım Güzellik

Yenilikçi olmayı seviyorsanız, nostaljik bir his uyandıran elbise için siz de saçlarınızı düz kullanabilirsiniz.

Nostalji hissinden haz etmeyenlerdenseniz, örnek olması için, Christopher Kane, J.W. Anderson ve Dior’un farklı kesimdeki elbise modellerine de göz atabilirsiniz.