0

İnce maşa modelleri saçlarında ince ve hafif bukleler isteyenler için idealdir. En ince saç maşası ile yapılan ince maşa saç modelleri ile saçlarınıza kolayca şekil verebilir ve estetik görünümlü buklelere kavuşabilirsiniz. En ince saç maşası modeli olan 9 mm saç maşası ile gerçekleştirilen ince maşa modelleri ile saçlara kolayca hacimli bir görünüm kazandırmak mümkün. Pratik kullanım sunan ince saç maşalarını günün dilediğiniz saatlerinde veya özel davetlerde tercih ederek saçlarınızda romantik dalgalar oluşturabilirsiniz. Peki, ince saç maşası modelleri nelerdir ve en çok kimlere yakışır? Bu yazımızda ince saç maşasına dair merak ettiğiniz detayları keşfedebilirsiniz.

İnce Maşa Saç Modelleri-1 - Saç Bakım Güzellik İnce Maşa Saç Modelleri-2 - Saç Bakım Güzellik

İnce Maşa Saç Modeli Kimlere Yakışır?

İnce saç maşası modelleri saçlarında sık bukleler oluşturmak isteyenler için ideal. Saçları kıvırcık olan ve halihazırdaki buklelerini belirgin hale getirmek isteyen kişilerin tercihi ince saç maşaları. İnce saç maşası ürünleri saçlarının doğal halini korumayı sevenlere uygun. Eğr saçlarınızda biraz daha kalın bukleler isterseniz o halde 9 mm yerine 13 mm ölçülerindeki saç maşalarını kullanabilirsiniz. İnce saç maşası ile kusursuz görünümlü dalgalara kavuşabilir ve havalı saçlarınızda her ortamda göz kamaştırabilirsiniz. Saçlarınızda sık sık saç maşası kullanıyorsanız Saç Maşası Kullanma İpuçları içeriğimizi okuyarak konuya dair tüm detayları keşfedebilirsiniz.

İnce Maşa Saç Modelleri Nelerdir?

Daha sık ve ince dalgalara sahip olmayı sağlayan ince saç maşaları ile göz alıcı saç modellerine imza atabilirsiniz. Evde kolayca kullanacağınız maşalara yapabileceğiniz saç modeller ise şu şekildedir:

İnce Maşa Saç Modelleri-3 - Saç Bakım Güzellik İnce Maşa Saç Modelleri-4 - Saç Bakım Güzellik

İnce Maşalı Kısa Bob Saçlar

Kısa saç ince maşa modellerinden olan bob saçlar özellikle kısa saç sevenlerin vazgeçilmez saç stillerinden biri. Kısa bob saçlar kulak hizasında biten saç kesimleri olarak bilinir. Kısa saçlarınıza sık dalgalarla daha çekici bir görünüm vermek için ince saç maşalarını tercih edebilirsiniz. Kısa bob saçlarınızdaki dalgalarla girdiğiniz ortamda bakışları üzerinize çekebilirsiniz. Maşa ile yapabileceğiniz Wag Saç Modelleri için ise içeriğimizi hemen inceleyin.

İnce Maşa Saç Modelleri-5 - Saç Bakım Güzellik İnce Maşa Saç Modelleri-6 - Saç Bakım Güzellik

İnce Maşalı Uzun Bob Saçlar

Uzun bob saçlar modern görünümü ile minimal stil sevenlerin gözdesi. Şehir hayatında oldukça pratik kullanıma sahip olan bu modeller, kolay bakımıyla tercih sebebi. Uzun bob saçlar ense hizasında biten görünümü ile kadınlara konfor vadeden modellerden. Bob saçlarınızı ince maşa dalgalarla hafifçe kıvırarak daha sık buklelere sahip olabilir, kıvırcık saçlarınızla öne çıkabilirsiniz.

İnce Maşalı Kısa Saçlar

Eğer katlı, kıvırcık ve kısa saçlara sahipseniz ince maşa modelleriyle saçlarınızı hareketlendirebilirsiniz. Saçlarınızın aralarındaki tutamları saç maşası ile kıvırcık hale getirip ardından saçlarınıza sprey sıkarak buklelerinizin uzun süre dayanıklı kalmasını sağlayabilirsiniz. Kıvırcık saçlarınızı özel davetlerde veya partilerde kullanarak tüm bakışları üzerinizde toplayabilirsiniz.

 

İnce Maşa Saç Modelleri-7 - Saç Bakım Güzellik İnce Maşa Saç Modelleri-8 - Saç Bakım Güzellik

İnce Maşalı Yandan Ayrılmış Saçlar

Dalgalı saçlarınızı yandan ayırıp ince maşa ile şekillendirdiğinizde son derece gösterişli saçlara kavuşmanız mümkün. Yandan ayrılmış saçlar kişiye hem modern hem de albenili bir görünüm kazandırır. Saç maşası ile ince tutamlara ayırdığınız saçlarınızı kıvırcık hale getirerek havalı saç görünümü elde edebilir, gür saçlarınızla havalı görünebilirsiniz.

İnce Maşa Saç Modelleri-9 - Saç Bakım Güzellik İnce Maşa Saç Modelleri-10 - Saç Bakım Güzellik

İnce Maşalı Uzun Saçlar

Kıvırcık ve uzun saçlarınız varsa ince maşa modelleriyle ihtişamlı saç görünümü elde edebilirsiniz. Kıvırcık saçlarınıza daha belirgin bukleler kazandırmak için 9 mm veya 13 mm ölçülerindeki saç maşası modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Saçlarınızı tutamlara ayırarak saç maşası ile kolayca şekillendirmeniz mümkün. İşlemin ardından saçlarınızı hafifçe sallayıp buklelerinizi daha doğal bir hale getirebilirsiniz. Şekillendirdiğiniz saçlarınızı şık tokalarla süsleyip göz alıcı bir görünüm elde edebilirsiniz.

İnce Maşa Saç Modelleri-11 - Saç Bakım Güzellik İnce Maşa Saç Modelleri-12 - Saç Bakım Güzellik

İnce Maşalı Topuz Saçlar

İnce maşa topuz modelleri önemli etkinliklerde, düğünlerde veya partilerde kullanmak için tercih edebileceğiniz modellerden. Kıvırcık saçlarınızı ince maşalarla şekillendirdikten sonra dağınık veya sıkı topuzlar yapabilir, bohem saç modelinizle ilgi çekebilirsiniz. Saçlarınızı topuz tokaları ile tutturarak uzun süre bozulmadan kalmasını sağlamanız mümkün.

İnce Maşa Saç Modelleri-13 - Saç Bakım Güzellik İnce Maşa Saç Modelleri-14 - Saç Bakım Güzellik

İnce Maşa Su Dalgası Saçlar

Özel günlerde kullanılan ince maşa su dalgası modelleri orta boy ve uzun saçlara sahip olanlar için ideal. 13 mm saç maşası ile yapabileceğiniz belirgin su dalgaları ile görkemli saçlara kavuşabilirsiniz. Saçlarınızı ince ve eşit tutamlara ayırarak ve en az 10 saniye maşada bekleterek hayalinizdeki su dalgası görünümüne kavuşabilirsiniz.

İnce Maşa Saç Modelleri-15 - Saç Bakım Güzellik İnce Maşa Saç Modelleri-16 - Saç Bakım Güzellik

İnce Maşa Saç Modeli Bakımı Nasıl Olmalı?

Sık ve ince dalgalara sahip olacağınız ince maşa saçlarınızın ahenkli görünmesi için saç tipinize uygun kaliteli bir şampuan ve saç kremi kullanmalı, saç bakımınıza özen göstermelisiniz. İşte, ince maşa saç modeli için bakım önerileri…

 

  • Kıvırcık saçlarınıza uygun şampuan ve saç bakım kremleri kullanarak saçlarınızın ışıl ışıl görünmesini sağlayabilirsiniz. Kıvırcık saçlarınızı kolayca taramak için Elidor Güçlü ve Sıvı Parlak Saç Kremi Elidor sıvı saç kremi benzersiz formülüyle saçlarınıza güçlü ve parlak bir görünüm kazandırır. Superblend teknolojisiyle üretilen saç kremi, E vitamini ve kolajenle zenginleştirilmiştir. Saç tellerine dolgunluk veren ve saçlara ışıltı kazandıran saç kremi ile saçlarınızı kolayca tarayabilir, gün içinde konforlu bir kullanım deneyimi yaşayabilirsiniz.
  • Dalgalı saçlarınıza maşa ile şekil vermeden önce ısı koruyucu ürünler kullanmanız şart. Isı koruyucu spreyler, saç maşasının saç tellerinize zarar vermesini önler ve saç yıpranmalarınının önüne geçer.
  • Saçlara nem desteği sunan saç bakım yağları ile saç tellerinizi güçlendirebilir ve daha kolay şekillenen saçlara kavuşabilirsiniz.
  • Saç spreyleri ile şekil verdiğiniz saçlarınızdaki bukleleri daha kalıcı hale getirebilirsiniz.

 

Siz de ince maşa saç modellerini deneyerek hem günlük hayatta hem de özel davetlerde göz kamaştıran saç şekilleri yaratabilirsiniz.