0

İddialı ve havalı bir görünümün ardında, hacimli ve sağlıklı saçlar yatıyor. Kusursuz bir stili tamamlayan saçlar, farklı modelleriyle tarzınızı bir adım ön plana çıkarıyor. Kalın maşa saç modelleri, belirgin bukleler eşliğinde gösterişli bir görünümün kapılarını aralıyor. Uygulaması son derece basit olan kalın maşalı saç modelleri, otomatik veya manuel bir saç maşası sayesinde kolayca yapılabiliyor. Eliniz alıştıkça ustalaşacağınız bu modellerle günü kurtarabilir ve harika saç stillerine imza atabilirsiniz.

Kalın Maşa Saç Modelleri-1 - Saç Bakım Güzellik Kalın Maşa Saç Modelleri-2 - Saç Bakım Güzellik

Kalın Maşa Saç Modelleri Hangi Yüz Tipine Yakışır?

Saçlarda büyük ve ihtişamlı dalgalar yaratmak için kullanılan kalın maşa, hazırlanma sürecini kolaylaştırarak pratik çözümler sunuyor. Dalgalı saçlar elde edebilmek için kalın maşanın marifetlerinden faydalanarak, ister özel günlerde ister gündelik hayatta dilediğiniz modeli uygulayabilirsiniz. Peki kalın maşa saç modelleri hangi yüz tipine yakışıyor?

Oval Yüz:

 

Her türlü saç şeklini taşıyabilen oval yüzler, söz konusu kalın maşa ile yapılan dalgalı saçlar olduğunda da bu özelliğini konuşturuyor. Eğer oval yüz şekline sahipseniz çok şanslısınız; hacimli ve dalgalı saçlar, oval yüz şekline çok yakışıyor.

Dikdörtgen/Kare Yüz:

Hatları oldukça keskin olan dikdörtgen ve kare yüze sahip kişiler mutlaka kalın maşa saç modellerini uygulamalı. Çünkü yüze düşen belirgin bukleler, keskin hatları yumuşatıyor ve alımlı bir görünüm sunuyor.

Üçgen Yüz:

Çeneyi gölgeleyen saç modelleri üçgen yüzler için ideal seçenek. Dümdüz saçlardan uzak durması gereken üçgen yüzlere hacimli ve dalgalı saçlar yakışıyor. Dolayısıyla kalın maşa saç modelleri üçgen yüz hatlarına sahip kişilerle uyum sağlıyor.

 

Pek çok yüz şekliyle uyum sağlayan ve şık duran kalın maşa saç modelleri, aynı zamanda farklı yöntemlerle de elde edilebiliyor. Örneğin; saç sosisi ve bigudi gibi. Saçlara ısı uygulamadan dalgalı bir görünüm elde etmek için, saç sosisi nedir ve bigudi nedir başlıklı içeriklerimizi okuyabilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz. Kalın maşa saç modelleri nasıl yapılır merak ediyorsanız, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Kalın Maşa Saç Modelleri-3 - Saç Bakım Güzellik Kalın Maşa Saç Modelleri-4 - Saç Bakım Güzellik

Kalın Maşa Saç Modelleri Nelerdir?

Kalın maşa saç modelleri toplu veya açık olmak üzere farklı seçenekleri bünyesinde barındırıyor ve geniş bir yelpazede yer alıyor. Eğer kalın telli saçlara sahipseniz 32 mm, ince telli saçlara sahipseniz 25 mm kalınlığındaki saç maşası ile birlikte dilediğiniz modeli yapabilir ve harikalar yaratabilirsiniz. Kalın maşa ile hem özel organizasyonlarda hem de günlük hayatta dakikalar içinde saçlarınızı şekillendirmeniz mümkün. Gelelim kalın maşa modellerine…

 

Su Dalgası

Oldukça doğal bir izlenim veren su dalgası, uğraşılmamış gibi gözüken ve bir o kadar da göz alıcı olan saçlara kavuşmanızı sağlıyor. Saçların denizden yeni çıkmış gibi görünmesini sağlayan su dalgası modeli, kalın maşa sayesinde kolayca elde edilebiliyor. Su dalgası yapabilmek için saçlarınızdan kalın tutamlar alarak maşa ile kıvırın ve son dokunuş olarak ellerinizle dalgaları hafifçe çözün. Böylece daha naturel ve hacimli saçlar elde edebilirsiniz.

 

Kırık Fön

Kuaföre gitmeden kırık fön yapmanıza imkan sunan kalın maşa, bu modelde saçların ortasından itibaren kullanılıyor. Kırık fönün havalı görünümünü elde etmek için, kalın tutamlara ayırdığınız saçlarınızın yarısına maşa uygulayın. Her bir tutamda birkaç saniye bekletmeniz yeterli olacaktır. Maşayı saçlarınızın tümüne uyguladıktan sonra kalın dişli bir tarak yardımıyla dalgalara doğallık kazandırın. İşte bu kadar!

 

Kalın maşa saç modelleri kısa saçlarda da harikalar yaratıyor; kırık fön de bu modellerden biri. Saçlarınızın uzunluğu çene hizasındaysa, kalın maşa ile hareket katabilir ve birkaç dakikada çarpıcı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kalın Maşa Saç Modelleri-5 - Saç Bakım Güzellik Kalın Maşa Saç Modelleri-6 - Saç Bakım Güzellik

Dağınık Topuz

Kalın maşa ile yapılan topuzlar çok daha salaş bir şıklık elde etmenizi sağlıyor. Dağınık topuz yapmadan önce kalın maşa kullanarak buklelerinizi belirginleştirebilir, daha sonra saçlarınızı tepede toplayıp topuz yaparak arzu ettiğiniz uğraşılmamış görünüme kavuşabilirsiniz. Topuzunuzu yaptıktan sonra, dilediğiniz ölçüde gevşetmeyi unutmayın.

 

At Kuyruğu

Kalın maşanın sihirli dokunuşuyla çok daha göz alıcı bir form kazanan bir başka saç modeli ise, at kuyruğu. Üstelik bu model diğerlerinden çok daha az vakit alıyor. Kalın maşa ile at kuyruğu yapmak için, öncelikle saçlarınızı doğal halindeyken sıkı bir at kuyruğu yapın. Saçlarınızının önlerini sabitleyici bir stik ile iyice yapıştırın ve pürüzsüz durmasını sağlayın. Daha sonra at kuyruğunu saç tellerinizin kalınlığına göre ikiye veya üçe ayırın; maşayı her bir tutamda eşit derecede bekletin. Bukleleriniz hazır! Daha doğal bir görünüm kazandırmak için, oluşturduğunuz dalgaları ellerinizle yavaş yavaş dağıtabilirsiniz. Son dokunuş olarak saç spreyi sıkabilir ve modelin uzun süre dayanıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Kalın Maşa Saç Modelleri-7 - Saç Bakım Güzellik Kalın Maşa Saç Modelleri-8 - Saç Bakım Güzellik

Kalın maşa çok sık kullanıldığı takdirde, yüksek ısı sebebiyle saçlarınıza zarar verebiliyor. Bu nedenle belirli dönemlerde kullanmanız daha sağlıklı. Öte yandan saçlarınızın yüksek ısıya maruz kalması, düzenli bakım yapmayı gerektiriyor. Böylece yıpranan ve sağlıklı yapısını kaybeden saçlarınızı canlandırabilirsiniz. Elidor Collagen Blends Sülfatsız Saç Bakım Şampuanı Moisture Boom Yoğun Nem Terapisi 350 ml, saç maşasının yaydığı yüksek ısıya karşı saçlarınızda koruma kalkanı oluşturuyor. İçerdiği kolajen ve hyaluronik asit mucize bileşenleri, saçlarınızı tek yıkamada nemlendiriyor ve düzenli kullanımda yıpranan saçları onarmaya yardımcı oluyor.