0

Her şeyin hızlıca akıp gittiği ve bu tempoya ayak uydurmak zorunda olduğumuz bir çağdayız. Kısacası vakit artık her zamankinden çok daha değerli. Yetişmesi gereken projeler, geç kalmamamız gereken toplantılar ve randevular derken uğraş gerektirmeyen bakım rutinleri de artık altın değerinde. Beş dakikalık minimal makyajlar, kendi haline bırakılan saçlar da bu rutinleri kapsıyor. Oysaki yalnızca birkaç dakikanızı ayırarak, saçlarınızda harikalar yaratabilirsiniz. Kuaföre gitmeye gerek kalmadan, evde pratik bir şekilde yapabileceğimiz birbirinden farklı saç modeli mevcut. Her güne özel farklı bir saç modeli ile dikkat çekmek istiyorsanız, evde yapılabilecek saç modelleri ve uygulanışlarını derlediğimiz yazımızı okumaya devam edin.

 

Evde Yapılabilecek Saç Modelleri Nelerdir?

Gündelik stillerden özel günlerdeki şıklığa kadar uzanan çeşitli saç modellerini evde kolayca yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Kuaföre gitmeye gerek kalmadan, evde yalnızca birkaç malzeme ile usta ellerden çıkmış saç modellerine sahip olabilir, dilediğiniz ortama uygun stiller yaratabilirsiniz. Bu yazımızda sizler için, tarzınızla uyumlayabileceğiniz ve ilham alabileceğiniz pratik, minimal veya gösterişli saç modellerini sıraladık. Kuaföre gitmeden evde yapılabilecek saç modelleri ve yapılışlarını merak ediyorsanız, içeriğimizi okumaya devam edebilirsiniz.

Jumbo Topuz

Evde yapılabilen saç modelleri arasında ilk önerimiz, jumbo topuz. Ferah ve toplu saç modellerini tercih ediyorsanız, jumbo topuz tam size göre. Özel günlerde de tercih edebileceğiniz jumbo topuz modeli, balerin topuzundan çok daha büyük ve gösterişli bir topuz şekli elde etmekten geçiyor. Bu modeli yapmak için, bebek saçlarınızı ince uçlu bir fırça yardımıyla geriye doğru tarayıp sabitleyici stik kullanmayı unutmayın. Amaç, son derece gergin ve jilet bitişli bir topuz elde etmek.

 

Saçlarınızı gergin bir at kuyruğu yaptıktan sonra, tepede büyük bir topuz haline getirin ve tel tokalar ile topuzunuzu sabitleyin. Özellikle uzun saçlarda harika duran bu model için saçlarınız yeterince uzun değilse, kaynak saçlardan da faydalanabilirsiniz.

Denizkızı Dalgası

Son derece doğal ve egzotik bir görünüm sunan denizkızı dalgası, yalnızca birkaç adımda kolayca yapabileceğiniz bir model. Evde yapılabilecek maşalı saç modelleri arasında yer alan denizkızı dalgası için, ince uçlu bir saç maşasından faydalanabilirsiniz. Saçlarınızı dilediğiniz kalınlıkta tutamlara ayırdıktan sonra her birine birkaç saniye kadar maşa uygulayın. Daha sonra bukle belirginleştirici bir köpük kullanarak saçlarınızı daha kusursuz bir forma kavuşturabilirsiniz.

Evde Yapılabilecek Saç Modelleri-1 - Saç Bakım Güzellik Evde Yapılabilecek Saç Modelleri-2 - Saç Bakım Güzellik

Bükümlü Saç Modeli

Eğer ki saçlarınızı örmekte zorlanıyorsanız veya kısıtlı vaktiniz varsa, burgulu/bükümlü saç modelini uygulayabilirsiniz. Evde yapılabilecek kolay saç modelleri arasında yer alan burgulu saç stili için, saçlarınızı eşit tutamlara ayırdıktan sonra burgu haline getirerek ve ve güçlü bir saç spreyi ile sabitleyerek elde ediliyor. Büyük tutamlar halinde yaptığınızda çok daha kısa süren ve pratik bir şekilde uygulanabilen bükümlü saç modeli, ciddi ortamlardan ziyade festival ve konser alanlarında tercih edilebilir.

 

Boğumlu At Kuyruğu

Basit at kuyruğu modeline yenilik ve hareket getiren boğumlu at kuyruğu, evde yapılabilecek toplu saç modelleri arasında en sık tercih edilen ve şıklığı yakalamanızı sağlayan görünüme sahip. Oldukça zarif ve kibar bir stile imza atmanızı sağlayan bu saç modeli için birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli. Boğumlu at kuyruğu yapabilmek için saçlarınızı klasik at kuyruğu halinde toplayın. Daha sonra bu at kuyruğunu hafifçe krepe yaparak kabarttıktan sonra, küçük lastik tokalar yardımıyla minik ve eşit boyutta boğumlar oluşturun.

Islak Bukleler

Bukleli saç modellerinde sıra dışı bir görünüm arayanlara önerimiz, ıslak bukleler. Evde yapılabilecek salık saç modelleri arasında kuşkusuz en şık ve tarz duran bu model, parlak ve göz alıcı buklelerden hoşlanan herkesin denemesi gereken bir görünüme sahip. Hafif nemli saçlarınıza bukle belirginleştirici ve parlaklık veren saç spreyi kullanarak beş dakikada elde edebileceğiniz bu saç modeli sayesinde her ortama uyum sağlayabilirsiniz.

Evde Yapılabilecek Saç Modelleri-3 - Saç Bakım Güzellik Evde Yapılabilecek Saç Modelleri-4 - Saç Bakım Güzellik

Hale Örgü

Hale örgü modeliyle, topuz ve örgü bir araya geliyor ve helenistik bir tarz yakalamanızı sağlıyor! Evde yapılabilecek kolay saç örgü modelleri arasında en zarif stile sahip olan hale örgü, adeta melek gibi masum bir görünüme kavuşturuyor ve çeşitli saç aksesuarları ile zenginleştirildiğinde tüm gözlerin üzerinizde olmasını sağlıyor. Bu modeli dilerseniz saçlarınızın tamamını ördükten sonra başınızı çevreleyecek şekilde kullanabilir, dilerseniz bir kısmını örerek ve geri kalanını alttan salaş topuz yaparak da kullanabilirsiniz. Tamamen zevkinize bağlı. Örgü yapmakta zorlanmıyorsanız, yalnızca 10 dakikanızı ayırarak hale örgü yapabilir ve günü kurtarabilirsiniz.

Evde Yapılabilecek Saç Modelleri-5 - Saç Bakım Güzellik Evde Yapılabilecek Saç Modelleri-6 - Saç Bakım Güzellik

Dağınık & Salaş Topuz

Klasik topuz şıklığıyla yarışan ve topuz modelinde hareket arayanlar tarafından tercih edilen dağınık topuz, hem gündelik hayata hem de özel etkinliklere uyum sağlıyor. Bu salaş görünümün ardında yatan şıklık, kararsız kalınan durumlarda adeta kurtarıcı gibi imdada koşuyor ve çeşitli hareketlerle her tarza uyumlu hale geliyor. Farklı stilleriyle evde yapılabilecek düğünlük saç modelleri arasına giren dağınık topuz, abiyelerle de mükemmel uyum sağlıyor.

 

Dağınık topuz yapabilmek için saçlarınızı çok sıkı olmamak kaydıyla hafif gevşek bir şekilde at kuyruğu yapın. Dilerseniz ön kısımlardan ufak tutamlar ayırarak ve bu tutamları hafif dalgalı bukleler haline getirerek bu modele daha fazla hareket katabilirsiniz. At kuyruğu yaptığınız saçınızı, daha hacimli durması için iki bölmeye ayırın ve her iki tarafı da gevşek topuzlar haline getirdikten sonra ortada buluşturun. Son aşamada elinizle dilediğiniz ölçüde gevşetin. İşte bu kadar!

 

Zevkinize hitap eden salaş topuz saç modelleri arayışındaysanız, içeriğimizi mutlaka okuyun. Size en çok yakışan modeli bulabilirsiniz.

Evde Yapılabilecek Saç Modelleri-7 - Saç Bakım Güzellik Evde Yapılabilecek Saç Modelleri-8 - Saç Bakım Güzellik

Dağınık Bob Model

Uğraşılmamış izlenimi veren bir diğer model ise dağınık bob. Evde yapılabilecek kısa saç modelleri arasında en trend görünümlerden biri olan dağınık bob, eforsuz şıklığı elde edebilmenize imkan tanıyor. Kalın maşa ile çok kısa süre içerisinde bob kesim saçları şekillendirerek salaş bir görünüm elde edebilir, dağınık bob modelini pratik bir şekilde uygulayabilirsiniz. Kalın tutamları hafif bukleler haline getirin ve elinizle hafifçe dağıttıktan sonra ve spreyi ile sabitleyin. Dalgaları dilediğiniz sıklıkta zevkinize göre uygulayabilirsiniz.

Evde Yapılabilecek Saç Modelleri-9 - Saç Bakım Güzellik Evde Yapılabilecek Saç Modelleri-10 - Saç Bakım Güzellik

Süslü Yarım Topuz

Saç aksesuarları son dönemlerde çok moda, yarım topuz da aynı şekilde popülaritesini koruyor. Özellikle hafif dalgalı saçlara uygulanan yarım topuz, bambaşka bir havaya bürünmenizi sağlıyor. Yapılışı ise adı üstünde; saçlarınızın yalnızca yarısını hafif aşağıda kalacak şekilde topuz haline getirin. Daha sonra bu topuzu gevşetin, son aşamada zevkinize uyan minik saç aksesuarlarından faydalanarak stilinizi zenginleştirin. Aksesuarları saçlarınızın dilediğiniz noktasında kullanabilirsiniz.

 

Birbirinden farklı yarım topuz saç modelleri ve yapılışlarını merak ediyorsanız, içeriğimizden ilham almayı unutmayın.

 

Saç modeliniz ne olursa olsun, sağlıkla ışıldayan ve doğal parlaklığını yansıtan saçlar gibisi yok! Yıpranmış bukleler, nemini kaybetmiş saç telleri ve kırık saç uçları; elde etmek istediğiniz görünümü gölgeleyen unsurlar arasında yer alıyor. Elidor Collagen Blends Sülfatsız Saç Bakım Şampuanı Moisture Boom Yoğun Nem Terapisi 350 ml, saçlarınızı canlandıran özel formülü ve nem terapisi sayesinde en havalı saç modellerini elde etmenizi sağlıyor ve düzenli kullanımda yıpranmış saçları hayata geri döndürüyor. Elidor’un bu muhteşem formülünü incelemek için, linke tıklamayı unutmayın.