0

Düğün, nişan gibi özel günlerde veya partilerde kullanılan incili saç modelleri zarif duruşlarıyla tüm zamanların en sevilen saç modelleri arasında. İnciyle yapılmış birbirinden şık taç ve toka aksesuarlarla yapılan incili saç modelleri saçlarında dikkat çekici bir tarz denemek isteyenleri bekliyor. Davet ve organizasyonların yanı sıra günlük hayatta da şık görünümler için tercih edilen incili açık saç modelleri, saçlarda etkileyici görünümler yaratıyor. Eğer siz de saçlarınıza değişik aksesuarlarla şekil vermeyi seviyorsanız incili saç aksesuarlarından yardım alabilir ve saçlarınıza göz alıcı dokunuşlar ekleyebilirsiniz. Peki, incili saç modelleri neler? Gelin, incili aksesuarlarla yapılabilecek farklı saç modellerini birlikte inceleyelim.

İncili Saç Modelleri Hakkında Her Şey-1 - Saç Bakım Güzellik İncili Saç Modelleri Hakkında Her Şey-2 - Saç Bakım Güzellik

İncili Saç Modelleri Nelerdir?

Zarif detaylarla bezenen incili aksesuarlar, saçlarda son derece şık bir görünüme imza atıyor. Moda haftalarında oldukça sık kullanılan inciler, artık podyumlardan sokaklara transfer oluyor. Birbirinden farklı saç aksesuarlarıyla deneyebileceğiniz incili saç modelleri şu şekildedir:

İncili Saç Modelleri Hakkında Her Şey-3 - Saç Bakım Güzellik İncili Saç Modelleri Hakkında Her Şey-4 - Saç Bakım Güzellik

Gevşek Topuz

Özel gün ve davetlerde tercih edebileceğiniz gevşek topuz saç stillerini şık inci aksesuarlarla süslemeye ne dersiniz? Tekli incili tokaları kullanarak saçlarınızda oldukça zarif görünümler oluşturabilirsiniz. Saçlarınızı enseden gevşek bir şekilde topuz yapıp saçınızı topuz tokalarıyla tutturun. Topuzun çevresine ise tekli incili tokaları sıralayın. Beş dakika gibi kısa bir sürede yapabileceğiniz bu modelle davet ve toplantılarda şık stilinizle öne çıkabilirsiniz.

İncili Saç Modelleri Hakkında Her Şey-5 - Saç Bakım Güzellik İncili Saç Modelleri Hakkında Her Şey-6 - Saç Bakım Güzellik

Tepeden Topuz

İncili saç modelleri arasında en popüler olanlardan biri de tepeden topuz. Bu modelde tepeden sıkıca topladığınız saçlarınıza inci tokalarla romantik bir görünüme kazandırabilirsiniz. Saçlarınızı önce atkuyruğu yaptıktan sonra tepede toplayın ve topuz tokalarıyla saçınıza sabitleyin. Ardından topuzunuzun kenarlarını minik inci tokalarla çevreleyin. Dilerseniz kulaklarınıza da inci küpeler takarak stilinizi tamamlayabilirsiniz. Tepeden topuzlu inci saçlarınızı günlük hayatta ve arkadaş buluşmalarında ya da özel davetlerde kullanabilirsiniz. 

Vintage Gelin Topuzu

Nostaljik görünümleri seviyorsanız vintage gelin topuzu modelini düğün veya nişan gibi özel günlerde tercih edebilir ya da konsept partilerde kullanabilirsiniz. Yandan topladığınız saçlarınızı ensede topuz haline getirdikten sonra incili saç tokalarını topuzun hemen üstüne takarak son derece alımlı görünebilirsiniz.

Dağınık Topuz

İncili saç modelleri arasında zarif modellerin yanı sıra havalı alternatifler de mevcut. Etkinlik, toplantı ve davetlerde kullanabileceğiniz incili saç aksesuarlarını dağınık topuzlarla gösterişli hale getirebilirsiniz. Ense hizasında yapılan dağınık topuzun hemen üzerine inci detaylı tarak şeklindeki tokanızı iliştirebilir ve saçlarınızda göz alıcı bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Tepeden Örgü

Tepeden toplayacağınız saçlarınızı iki tutama ayırıp örerek modern bir tarz yakalayabilirsiniz. İki tane örgünün aralarına minik inci tokalar takarak saçlarınıza tatlı bir ışıltı kazandırabilirsiniz. Bu saç stilini arkadaş buluşmalarından parti ve festivallere kadar pek çok farklı yerde kullanabilir, stil sahibi görünümünüzle ilgi odağı olabilirsiniz.

İncili Saç Modelleri Hakkında Her Şey-7 - Saç Bakım Güzellik İncili Saç Modelleri Hakkında Her Şey-8 - Saç Bakım Güzellik

Gevşek Örgü

Bohem bir stili olan gevşek örgü modellerini özel günlerde veya sosyal hayatınızda tercih edebilirsiniz. İncili örgü saç modelleri arasında yer alan salaş örgü için saçlarınızı gevşek bir şekilde ördükten sonra saçlarınızın aralarına inci tokalar dizebilirsiniz. Saçlarınıza biraz sprey sıkarak modelin tüm gün sabit kalmasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz saçlarınızın yanlarından da birer tutam bırakarak bohem görünüm elde edebilirsiniz.

İncili Saç Modelleri Hakkında Her Şey-9 - Saç Bakım Güzellik İncili Saç Modelleri Hakkında Her Şey-10 - Saç Bakım Güzellik

Atkuyruğu

Saçının ortasından yapacağınız atkuyruğu modelini etkinliklerde, buluşmalarda veya davetlerde tercih ederek minimal ve modern bir görünüm elde edebilirsiniz. Saçlarınızı başınızın ortasından topladıktan sonra saç tokası ile sabitleyin. Ardından irili ufaklı olacak şekilde farklı boylarda seçtiğiniz inci saç aksesuarlarını atkuyruğunun etrafına rastgele yerleştirin. Farklı boylardaki saç aksesuarları sayesinde saçlarınızda üç boyutlu bir görünüm oluşturabilirsiniz.

İncili Saç Modelleri Hakkında Her Şey-11 - Saç Bakım Güzellik İncili Saç Modelleri Hakkında Her Şey-12 - Saç Bakım Güzellik

Örgüler

Örgü saçlar romantik görünümüyle her ortamda kullanılabilen modellerden. Bohem ve zarif bir stile sahip olan örgü modeller arasında Hollanda örgülü saçlar da yer alıyor. Saçlarınızın iki tarafından alacağınız tutamları Hollanda örgüsü stilinde örerek tokalarla sabitledikten sonra saçlarınızın arasına zincir detaylı inci aksesuarlar geçirebilir ve şık incili saç modelleri yaratabilirsiniz. Saç örgüsünün bozulmaması için saçlarınızı jöle veya spreyle sabitleyebilirsiniz.

İncili Saç Modelleri Hakkında Her Şey-13 - Saç Bakım Güzellik İncili Saç Modelleri Hakkında Her Şey-14 - Saç Bakım Güzellik

Tam Toplu Örgüler

Saçların tamamını çevreleyen bohem örgülerle son derece elegant bir stile sahip olabilirsiniz. Saçlarınızın iki yanından alacağınız tutamları başınızın çevresinde dolaştırıp saçlarınızı örebilirsiniz. Sonrasında farklı boyutlarda seçeceğiniz incili tokaları veya saç aksesuarlarını örgülerinizin etrafına ya da saçınızın arkasına takarak değişik stillere imza atabilirsiniz.

Kısa Düz Saçlar

İncili gelin tacı saç modelleri düğünlerin vazgeçilmezleri arasında. Otantik görünümü olan bu modelleri kısa düz saçlarınızı hareketlendirmek için tercih edebilirsiniz. Halihazırda kısa ve düz olan saçlarınızı fönle daha düzgün bir forma kavuşturduktan sonra inci detaylı ve gösterişli taç modellerinden birini takabilirsiniz. Dilerseniz kulaklarınıza minik inci küpeler takarak tacınızla uyum içinde görünebilirsiniz. Taç örgü modelleri hakkında daha detaylı bilgi için içeriğimizi okuyabilirsiniz.

İncili Saç Modelleri Hakkında Her Şey-15 - Saç Bakım Güzellik İncili Saç Modelleri Hakkında Her Şey-16 - Saç Bakım Güzellik

Kısa Dalgalı Saçlar

Saçlarınız bob ve lob gibi kısa kesimlerdeyse incili saç modelleri tam size göre. İncilerle süslü saç aksesuarlarıyla saçlarınıza daha zengin bir görünüm kazandırabilirsiniz. Saç maşası ile saçlarınıza biraz dalga şekli verdikten sonra incili tarak şeklindeki tokaları saçlarınızın yanına tutturabilir veya incili zincir aksesuarlarla minimal bir stile sahip olabilirsiniz.

İncili Saç Modelleri Hakkında Her Şey-17 - Saç Bakım Güzellik İncili Saç Modelleri Hakkında Her Şey-18 - Saç Bakım Güzellik

Açık Dalgalı Saçlar

Eğer incili taç saç modelleri size hitap ediyorsa açık ve dalgalı saçlarınızda bu taçları kullanabilirsiniz. Açık saçlarınızı saç maşası ile şekillendirerek saçlarınızda irili ufaklı dalgalar oluşturabilirsiniz. Dilerseniz dalga yerine saçlarınıza tost dalgası da yapabilirsiniz. Tost saç modelleri hakkında bilgi almak için içeriğimize göz atabilirsiniz. Saçlarınızın şeklini koruması için saçlarınıza biraz saç köpüğü uygulamanız mümkün. Ardından saçlarınıza otantik görünüme sahip inci taçlar takarak düğün veya nişan gibi özel günler için havalı stiller yaratabilirsiniz.

İncili Saç Modelleri Hakkında Her Şey-19 - Saç Bakım Güzellik İncili Saç Modelleri Hakkında Her Şey-20 - Saç Bakım Güzellik

Açık Düz Saçlar

Festival ve parti gibi etkinliklerde özgün stilinizle dikkat çekmek istiyorsanız açık düz saçlarınıza incili zincir aksesuarlar takabilirsiniz. Düz saçlarınızı fön makinesiyle tamamen düzleştirdikten sonra biraz spreyleyebilirsiniz. Ardından saçlarınıza şık inci detaylara sahip zincirli aksesuarınızı takabilirsiniz. Ya da saçlarınıza birden fazla incili toka takarak incili saç modelleri trendine ayak uydurabilirsiniz. Havalı stilinizi yüzükler ve kolyelerle daha zengin hale getirebilir, glitter makyaj uygulamalarıyla tarzınızı tamamlayabilirsiniz.

Siz de saç güzellik trendlerinde ön sıralarda bulunan saç aksesuarlarını incili saç modelleri ile bir araya getirerek zarafetinizi vurgulayabilirsiniz. Saç bakımında Elidor Güçlü ve Sıvı Parlak Saç Kremi ürününü kullanarak günlük saç bakım rutininize kolaylık katabilirsiniz. İçeriğinde E vitamini, kolajen ve makademya yağı bulunan Elidor sıvı saç kremi saç tellerini güçlendirirken aynı zamanda yumuşaklık ve parlaklık katar. Durulanmayan saç kremi saçlarınıza gün boyu ihtiyaç duyduğu vitamin desteğini sunar. Benzersiz formülü ve pratik kullanımıyla öne çıkan saç kremini günün her anında saçlarınızda kullanabilirsiniz.