0

Kırık fön modelleri saç şekillendirme yöntemleri arasında en sık tercih edilenlerden. Saçları daha hacimli ve havalı gösteren kırık fön saç modelleri ile daha bakımlı saçlara sahip olabilirsiniz. Doğal kırık fön modelleri hem günlük hayatta hem de özel günlerde kurtarıcı saç modelleri arasında yer alıyor. Fön makinesi ve fırça yardımıyla saça kıvrık şekil verme olarak bilinen kırık fön modelleri saçlarında modern ve çabasız şıklık elde etmek isteyenler için ideal. Peki, en çok tercih edilen kırık fön modelleri neler? Gelin, kırık fön modellerine yakından bakalım.

Kırık Fön Saç Modellerini Keşfet!-1 - Saç Bakım Güzellik Kırık Fön Saç Modellerini Keşfet!-2 - Saç Bakım Güzellik

Kırık Fön Kimlere Yakışır?

Kuaförden çıkmış gibi görünen saçların yerini daha doğal görünümlü modeller almış durumda. Bunlardan biri de kırık fön modelleri. Kırık fönlü saçlar, sönük ve basık duran saçlara anında daha havalı bir görünüm katar. Kırık fönü profesyonel kuaförlerde rahatlıkla yaptırmanız mümkün. Fön makinesi ve fırça yardımıyla diklemesine sarılan saçlar dalgalı bir görünüm alır. Kırık fönlü saçlar en çok saçları ince telli olanlara ve saçları sönük görünen kişilere yakışır. Ayrıca bu saç modeli, modern ve minimal görünümleri sevenler için en uygun saç modelleri arasında gösterilir. Eğer kırık fönün yanında “Bigudi Nedir, Nasıl Kullanılır?” diye merak ediyorsanız içeriğimize göz atabilirsiniz.

Kırık Fön Modelleri Nelerdir?

Kırık fön modellerini günün dilediğiniz saatinde yaparak saçlarınıza güzel bir görünüm kazandırabilirsiniz. İşte, tercih edebileceğiniz kırık fön modelleri…

Kırık Fön Saç Modellerini Keşfet!-3 - Saç Bakım Güzellik Kırık Fön Saç Modellerini Keşfet!-4 - Saç Bakım Güzellik

Pixie Kırık Fön

Kısa saç kırık fön modelleri arasında yer alan pixie kırık fön, kısa saçlarına farklı bir hava katmak isteyenler için ideal. İnce kırık fön fırçası ile saçlarınıza fön çekerek saçlarınıza hareket kazandırmanız mümkün.

Kırık Fön Saç Modellerini Keşfet!-5 - Saç Bakım Güzellik Kırık Fön Saç Modellerini Keşfet!-6 - Saç Bakım Güzellik

Yandan Ayrılmış Kırık Fön

Saçları kısa olanların değerlendirebileceği bir diğer model ise yandan ayrılmış kırık fön modelleri. Kısa saçlarınızı tek bir yana ayırıp ince fön fırçası ile hafifçe şekillendirebilir ve göz dolduran saçlara sahip olabilirsiniz.

Bob Saçlara Kırık Fön

Bob kesim saçlar her daim popülerliğini koruyan modellerden. Eğer saçlarınızın sönük göründüğünü düşünüyorsanız bob kesim saçlarınıza kırık fön fırçası ile diklemesine fön çekip şekil verebilirsiniz. Özel davetlerde ve etkinliklerde bu saç modeli ile dikkat çekici görünebilirsiniz. Fön fırçası seçiminde kalın ve yuvarlak modeller kullanmaya özen gösterin.

Kırık Fön Saç Modellerini Keşfet!-7 - Saç Bakım Güzellik Kırık Fön Saç Modellerini Keşfet!-8 - Saç Bakım Güzellik

Uzun Saçlara Kırık Fön

Kırık fönle uzun saçlarınıza dramatik dalgalar ekleyebilirsiniz. Kırık fön fırçasıyla saçlarınıza hafif dalgalar vererek oldukça doğal görünen saçlara sahip olabilirsiniz. Uzun saçlarınızı birkaç tutama ayırıp fön çekerek işlemi daha kolay hale getirebilirsiniz.

Kırık Fön Saç Modellerini Keşfet!-9 - Saç Bakım Güzellik Kırık Fön Saç Modellerini Keşfet!-10 - Saç Bakım Güzellik

Atkuyruğu ve Kırık Fön

Uzun saçlarınız varsa ve saçınızda farklı bir görünüm arayışındaysanız saçlarınızı atkuyruğu yapıp oldukça şık görünen saçlara kavuşabilirsiniz. Ofis toplantılarında, özel etkinliklerde ve buluşmalarda tercih edeceğiniz bu model için saçlarınızı arkadan gevşek şekilde toplayın. Ardından kırık fön fırçası ile atkuyruğu yaptığınız saçlarınızın uçlarına fön çekin. Eğer daha sportif görünmek isterseniz atkuyruğunu tepeden yapmayı deneyin.

Kırık Fön Saç Modellerini Keşfet!-11 - Saç Bakım Güzellik Kırık Fön Saç Modellerini Keşfet!-12 - Saç Bakım Güzellik

Kabarık Kırık Fön

Kabarık kırık fön modelini kırık fön fırçası ve krepe işlemi ile yapabilirsiniz. Oldukça dikkat çekici ve gösterişli olan kabarık kırık fön uygulaması için öncelikle saçınıza kırık fön fırçası ile şekil verin. Sonrasında saçlarınıza krepe tekniği ile şekil vererek daha hacimli hale getirin. Böylece son derece kabarık görünen saçlara kavuşabilirsiniz. Kabarık kırık fön modelini düğünlerde ve özel davetlerde tercih edebilirsiniz.

Kırık Fön Saç Modellerini Keşfet!-13 - Saç Bakım Güzellik Kırık Fön Saç Modellerini Keşfet!-14 - Saç Bakım Güzellik

Maşa ile Kırık Fön

Saçlarınıza pratik şekilde kırık fön uygulaması yapmak için saç maşasından faydalanabilirsiniz. Saç maşasının kırık fön aparatını kullanarak dalgalı görünümler elde edebilirsiniz. Saçlarınızı eşit tutamlara ayırıp maşa ile şekillendirdikten sonra kırık fön tarağı ile açarak daha doğal dalgalar oluşturun. Maşa ile yapılan Wag Saç Modelleri için içeriğimize hemen göz atabilirsiniz.

Kırık Fön Saç Modellerini Keşfet!-15 - Saç Bakım Güzellik Kırık Fön Saç Modellerini Keşfet!-16 - Saç Bakım Güzellik

Örgülü Kırık Fön

Kırık fön örgülü saç modeli tercih ederek bohem bir stile sahip olabilirsiniz. Bu model için saçlarınızı minik örgülerle hareketlendirebilir, ardından açıkta kalan saçlarınıza ise kırık fön fırçası ile şekil verebilirsiniz. Örgülü kırık fön modelini partilerde, festivallerde ve çeşitli etkinliklerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Dilerseniz saçlarınızı renkli tokalarla süsleyebilirsiniz.

Kırık Fön Saç Modellerini Keşfet!-17 - Saç Bakım Güzellik Kırık Fön Saç Modellerini Keşfet!-18 - Saç Bakım Güzellik

Kırık Fön Saç Modeli Bakımı Nasıl Olmalı?

Kırık fönlü saçları daha göz alıcı hale getirmek için saç bakım rutininizi düzenleyebilirsiniz. Saç bakımı için şunları deneyebilirsiniz:

 

  • Saç bakımınızda kaliteli bir şampuan ekledikten sonra saçlarınızı nemlendirmek için saç bakım kremi tercih edebilirsiniz. Elidor Güçlü ve Sıvı Parlak Saç Kremi saçların ihtiyaç duyduğu vitamin ve yağlarla formüle edilmiştir. Saçları yumuşacık yapan ve saçların kolay taranmasını sağlayan saç kremi saçlara parlaklık kazandırır. E vitamini ve superblend teknolojisiyle geliştirilen ürün saç tellerini kalın ve gür gösterir. Elidor saç kremi ile saçlarınızı daha güçlü ve ışıltılı hale getirebilirsiniz.
  • Kırık fön yapacağınız saçlarınızı bakım yağı ile nemlendirerek saçlarınızı nemlendirebilir ve saçlarınızın daha kolay şekil almasını sağlayabilirsiniz. Çift fazlı bakım yağları ile saçlarınıza ışıl ışıl bir görünüm kazandırabilirsiniz.
  • Saçlarınıza fön öncesi ısı koruyucu krem uygulaması yaparak saç tellerinizi ısıdan koruyabilir, saçlarınızın yıpranmasının önüne geçebilirsiniz. Isı koruyucu kremler saçları 230 dereceye kadar olan ısıya karşı koruma özelliği sunar.