0

Sonbahar/kış 2019 defilelerine bakılırsa kabarık saçlar farklı formlarda karşımıza çıkıyor olacak. Giambattista Valli’nin yandan yatırılan dalgalı saçları, Michael Kors’un ortadan ikiye ayrılıp tepede basık bırakılan kabarık bukleleri ve Oscar de la Renta’nın romantik kabarık saçı yorumu en güzel örneklerinden.

Kabarık Dalgalı Saç Nasıl Yapılır?-1 - Saç Bakım Güzellik Kabarık Dalgalı Saç Nasıl Yapılır?-2 - Saç Bakım Güzellik

Peki bol krepeli bu kabarık saçları kendiniz nasıl yapabilirsiniz? İnce dişli bir tarak, maşa, ısıdan koruyan bir saç ürünü ve elbette sabitleyici spreyiniz hazırsa, başlıyoruz.

  1. Saçlarınızı kuruladıktan sonra TONI&GUY Isıya Karşı Koruyucu Sprey uygulayın.
  2. Saçlarınızda maşayla bukleler yaratın. İster sık ister hafif bukleler, tamamen size kalmış. Bukleleri tamamladıktan sonra geniş dişli tarakla saçınızı tarayın. Ardından başınızı öne eğip saçlarınızı karıştırın.
  3. Geldik krepe etabına! Saçlarınızı tutam tutam ayırın ve dipleri krepe atmaya başlayıp; bu işlem yarısında TONI&GUY Esnek Tutuşlu Saç Spreyi uygulayabilirsiniz.
  4. Krepeleri tamamladıktan sonra saçlarınızın tepesini yine geniş dişli tarakla düzgünce tarayın. Dilerseniz saçlarınızı parmaklarınızla tekrar karıştırabilirsiniz.
  5. Son etapta tekrar TONI&GUY Esnek Tutuşlu Saç Spreyi sıkarak görünümü tamamlayabilirsiniz.
  6. Özellikle soğuk havalarda kıvırcık saçlar çok fazla neme ihtiyaç duydukları için sık sık bakımlar yapmayı da unutmayın.