0

Soğuk kış günlerinde cilt sağlığınızı korumak için bakım rutinlerinizde mevsime özel değişiklikler yapıyor olabilirsiniz. Çünkü böyle dönemlerde cildiniz neme daha fazla ihtiyaç duyar. İşte saçlarınızın da tıpkı cildiniz gibi mevsime özel bakıma ihtiyacı var. Kışın saç telleriniz kurumaya, kırılmaya, yıpranmaya daha yatkın bir hal alıyor. Bu yüzden saçlarınız için uygulayabileceğiniz bakım rutinleri ile onların sağlığını korumanız önemli.

Soğuk Havalarda Saç Bakımı-1 - Saç Bakım Güzellik Soğuk Havalarda Saç Bakımı-2 - Saç Bakım Güzellik

Aşırı sıcak su ile duş almayın

Soğuk havalarda duş alırken suyun sıcaklığını belirli ölçüde arttırabilirsiniz. Ancak bunu yaparken çok sıcak suyun saç derisinin doğal yağına zarar verebileceğini ve saç tellerinin bariyerini zayıflatabileceğini unutmayın. Saçlarınızı ılık su ile yıkayın, mümkünse soğuk su ile durulayın.

Doğru şampuan ile önlem alın

Kış aylarında genellikle kepek ve saç dökülmesi problemleri artış gösterir. Çünkü soğuk hava koşulları saç derisinin kurumasına, nemsiz kalmasına neden olabilir. Eğer kepek probleminiz varsa siz de kepeğe karşı güçlü koruma sağlayan bir şampuan seçimi yaparak önleminizi alın. Elidor Kepeğe Karşı Etkili 2si 1 Arada Şampuan, Zinc Pyrithione içeren özel formülü ile saç derinize sıkı bir bakım uygulayarak saçlarınızı kepeksiz ve ipeksi yumuşaklığa kavuşturur. Saç dökülmesi problemi için ise Elidor Saç Dökülmelerine Karşı Şampuan'ı tercih edebilirsiniz. Elidor Saç Dökülmelerine Karşı Şampuan, soya Vitamin Kompleksi içeren formülüyle koparak dökülmeleri 10 kata kadar azaltır.

Soğuk Havalarda Saç Bakımı-3 - Saç Bakım Güzellik Soğuk Havalarda Saç Bakımı-4 - Saç Bakım Güzellik

Saçlarınızı kurutmadan dışarı çıkmayın

Saçlarınız ıslakken kuru haline kıyasla daha hassas ve yıpranmaya meyillidir. Sert hava koşullarıyla geçen kış aylarında saçlarınızı bu olumsuzluklardan korumak adına kurutmaya özen gösterin. Kuruturken ise saç kurutma makinesini saçınıza en az 30 cm mesafeden tutmayı, saçlarınızı sıcağa doğrudan maruz bırakmamanız gerektiğini unutmayın. Özellikle kabarık ve dalgalı saçlarınız varsa, daha fazla kabarmanın önüne geçmek için kurutma makinesini kullanmayı iyi ayarlamalısınız.

Haftalık özel bakımlar uygulayın

Soğuk havalarda saçlarınız da daha fazla neme ihtiyaç duyacağı için haftalık nem bakımları uygulayabilirsiniz. Bakım maskeleri, hızlı kürler gibi doğru ürünlerle saçlarınızın sağlığını destekleyin. Gün Boyu Hacimli Saçlar Süper Saç Maskesi by Elvin Levinler, doğal içeriklerle zenginleştirilmiş formülü ile saçı ağırlaştırmadan ve hacmini kaybettirmeden besler.

Soğuk Havalarda Saç Bakımı-5 - Saç Bakım Güzellik Soğuk Havalarda Saç Bakımı-6 - Saç Bakım Güzellik

Bakım yağlarından yardım alın

Doğal içerikli saç bakım yağları, soğuk havalarda saçlarınızın nemini korumasına ve saç tellerinizin hava koşullarından etkilenmemesine yardımcı olur. Bu yüzden saçlarınızı yıkadıktan sonra veya saçlarınız kuruyken bu tür ürünlerden destek alabilirsiniz. Bu noktada size önerimiz Gün Boyu Hacimli Saçlar Saç Yağı by Elvin Levinler. Nar çekirdeği yağı ve C vitamini içeren ağırlaştırmayan formüllü Yeni Elidor by Elvin Levinler Saç Bakım Yağı ile saçlarına canlılık ve dolgunluk gelsin.

Şapka kullanın

Kış aylarında şapka kullanarak saçlarınızı sert rüzgarlardan ve soğuk hava koşullarından koruyabilirsiniz. Bu sayede mevsimin olumsuz etkileri saçlarınıza ulaşamayacak ve saçlarınız tüm bunlardan daha az etkilenecek.

Ayrıca Soğuk ve Yağmurlu Hava İçin Saç Stili Önerileri yazımıza göz atabilirsiniz.