0

Duştan çıktıktan, yataktan kalktıktan ya da toplu saçları açtıktan sonra saçlar birbirine dolaşabilir. Bu dolaşıklıktan kurtulmak için kuru saçlarınızı tarıyorsanız onların kırılmasına ve dökülmesine sebep olabilirsiniz. Saçlar oldukça hassastır, herhangi bir sert müdahalede kırılmaya ve kopmalara da meyillidirler. Dolaşık saçları sert müdahaleler ile açmaya çalışmak da kırılmalarının altında yatan en büyük etkenlerden. Özellikle kıvırcık ya da ince telli saçlarınız varsa canlılığını ve sağlığını yitirmemesi için bazı noktalara dikkat etmeniz gerek.

Dolaşık Saçlarınızı Açarken Onlara Zarar Vermeyin-1 - Saç Bakım Güzellik Dolaşık Saçlarınızı Açarken Onlara Zarar Vermeyin-2 - Saç Bakım Güzellik

Saçlarınızı ıslak ya da kuruyken taramayın

Kuru ya da ıslak saçı sert şekilde taramak saç uçlarını kırarak ince tellerin kopmalarına neden olur. Özellikle saçlar ıslakken en savunmasız halindedir. Bu yüzden duştan çıktıktan sonra saçlarınızı hemen taramayın. Yumuşak bir havluyla fazla suyunu aldıktan sonra nemli saçlarınızı kalın dişli bir tarak ile tarayabilirsiniz. Bu noktada duşta kullanacağınız saç kremi de oldukça önemli. Birbirinden farklı formülde üretilmiş ve farklı saç ihtiyaçlarına uygun ürünleri olan Elidor Saç Bakım Kremlerinden dilediğinizi tercih ederek, duştan çıkmadan önce saçlarınıza uygulayın. Elidor Saç Bakım Kremleri ile saçlarınız yumuşar, kolay taranır ve parlaklık kazanır. Ayrıca duşta çok sıcak su kullanmayın. Sıcak su saç ve saç derisini kurutur. Bu da onların daha fazla dolaşmalarına neden olur.

Eğer saç tipiniz gür ve kıvırcıksa, tarak ile gelişigüzel taramak yerine birkaç parçaya ayırıp taramak da işinizi kolaylaştıracaktır. Parçalara ayırırken toka kullanmamanız önemli. Toka ıslak saç tellerinin kopmasına neden olur.

Tarama işlemi için parmaklarınızı kullanabilirsiniz

Çoğu saç uzmanı duştan sonra saçların tarak ile değil parmaklar ile taranmasından yana. Yukarıda saçların ıslakken taranmaması gerektiğinden bahsettik. Saçınız hafif kuruyup istediğiniz nemli hale gelene kadar düzgün olması için parmaklarınızı kullanarak onları tarayın. Duştan sonra saçınızın fazla suyunu yumuşak bir havluyla saçlarınıza nazikçe dokunarak alın. Havluyu başınıza sarmak kırılma ve kopmalara neden olur. Bu yüzden havluyu nazikçe dokundurup çekmeniz yeterli. Ardından başınızı öne eğin ve ense hizanızdan başlayarak saç uçlarınıza kadar parmaklarını ile dolaşıklıkları giderin.

Saçın en çok dolaşan kısmının orta kısımlar olduğunu da söyleyelim. Bu yüzden parmaklarınızı kullanırken uçlar ya da saç deriniz yerine orta kısımlara ekstra dikkat edin.

Dolaşık Saçlarınızı Açarken Onlara Zarar Vermeyin-3 - Saç Bakım Güzellik Dolaşık Saçlarınızı Açarken Onlara Zarar Vermeyin-4 - Saç Bakım Güzellik

Doğru ürünleri seçin ve doğru şekilde kullanın

Duşta kullanılan saç bakım kreminin öneminden bahsettik. Tabii etkili bir saç bakımı bu kadarla kalmıyor. Doğru saç bakım ürünlerinizi edinmeniz önemli. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta saç tipinizi ve saçınızın neye ihtiyacının olduğunu bilmek. Tek sorun dolaşıklık ise ona göre bir ürün seçebilirsiniz. Biraz canlılık ya da daha hızlı uzayan saçlar istiyorsanız farklı formüllerde ürünler tercih edebilirsiniz. Elidor 7/24 Şekillendirici Bakım Kremlerinden dilediğinizi saç bakım koleksiyonunuza eklemeyi unutmayın. Duştan sonra nemli saçlarınıza uygulayacağınız bu bakım kremleri saçınıza ekstra yumuşaklık kazandırmanın yanında kolay şekil almasını da sağlar. Eğer saçlarınıza maşa ya da düzleştirici yardımı ile şekil verecekseniz Elidor Saç Bakım Yağları da elinizin altında olsun. Şekillendirme sonrası canlandırmak ve parlaklığını kazandırmak için saç uçlarınıza bu bakım yağlarından uygulayın. Elidor 7si 1 Arada Saç Güzelleştirici Krem de en çok aradığınız 7 ihtiyacı bir üründe sunuyor. Gerçek parlaklık, yumuşacık saçlar, güçlü saçlar, yüksek ısıya karşı koruma (230 derece), kolay şekil verme, uzun süreli kalıcı koku ve elektriklenmeye karşı etkili bu ürün vazgeçilmez saç ürününüz olabvilir. Bir diğer önemli özelliği ise kolajen içermesi. Durulanma gerektirmeyen Elidor 7si 1 Arada Saç Güzelleştirici Durulanmayan Bakım Kremi’ni temiz saçlarınıza uygulamanız yeterli.