0

Güzellik ve sağlığın en önemli parçası olan saçlar; gün içinde, yıkama, bakım, şekillendirme gibi birçok işlemden geçiyor. Hepsinin temel amacı bizi iyi hissettirecek saçlara kavuşmak...

Fakat sanıyoruz, her birimizin saçlarıyla ilgili en az bir şikayeti olduğu da yadsınamaz bir gerçek. Bu bazılarımız için kolay kırılan saçlara sahip olmak, bazılarımız için parlaklığını kaybetmiş mat görünen saçlar, bazılarımız için de sert saç tellerine sahip olmak.

Tabii bu kadarla da kalmıyor; günlük rutinin koşturması sırasında saçlar kolay elektriklenebiliyor. Ya da hepsinden bağımsız olarak; çalıştığımız yerde, gün içinde bulunmak zorunda kaldığımız ortamdaki kötü kokular saçlarımıza da sinebiliyor.

Saçınızın İhtiyaç Duyduğu Şeyleri Sağlayın-1 - Saç Bakım Güzellik Saçınızın İhtiyaç Duyduğu Şeyleri Sağlayın-2 - Saç Bakım Güzellik

Peki tüm bunlardan yola çıkarsak, arzuladığımız saçlar hangi özellikleri taşıyor?

  • Parlak ve yumuşak
  • Güçlü
  • Kolay şekil alan
  • Kırılmayan
  • Uzun süre güzel kokan
  • Elektriklenmeyen

1973’ten bu yana farklı saç ihtiyaçlarına yönelik; denemekten, keşfetmekten ve kullanmaktan keyif alacağımız yenilikçi ürünler sunan Elidor’un tüm bu ihtiyaçlarınızı karşılayacak yeni ve tek bir ürünü olduğunu söylesek?      

Yeni Elidor 7si 1 Arada Saç Güzelleştirici Durulanmayan Bakım Kremi en çok aradığınız 7 ihtiyacı bir üründe sunuyor. Gerçek parlaklık, yumuşacık saçlar, güçlü saçlar, yüksek ısıya karşı koruma (230 derece), kolay şekil verme, uzun süreli kalıcı koku ve elektriklenmeye karşı etkili bu ürün vazgeçilmez saç ürününüz olacak. Bir diğer önemli özelliği ise kolajen içermesi. Durulanma gerektirmeyen Yeni Elidor 7si 1 Arada Saç Güzelleştirici Durulanmayan Bakım Kremi’ni temiz saçlarınıza uygulamanız yeterli.

Bonus: Kolajenin saça faydaları

Bu konu hakkında bir fikriniz yoksa, ne kadar önemli olduğundan bahsetmemizde fayda var;

Vücutta bol miktarda bulunan bir protein olan kolajenin esas görevi dokulara esneklik sağlamak, eklem ve tendonları birbirine bağlayarak kasların, dokuların ve kemiklerin bir arada durmasını sağlamak gibi özelliklerdir. Ciltte, saçta, kemiklerde, dokularda ve kaslarda yüksek oranda bulunan kolajenin birçok faydası var fakat belli yaşlardan sonra vücut kolajen üretimini oldukça azaltır. Bu zamanlarda kolajenin dışarıdan alınması ya da kullandığınız ürünlerde bulunması güzellik rutininizin önemli bir parçası haline gelir. (*)

Kolajenin, vücudun saç oluşumunu sağlayan proteinleri desteklediği ve sayısını artırdığı gözlemlenmiş. Bu sayede saçın dökülmesini önlemeye ve saçın daha hızlı büyümesini teşvik eder. Ayrıca; kuru, kırılgan ve matlaşmış saçların onarılmasında, saç ve saç derisinin en sağlıklı nem seviyelerinde kalmasına da yardımcı olur.(*)