0

Saçlarımızın güçlü ve parlak görünmesi hepimiz için önemli. Hatta bunun için onları sürekli farklı uygulamalara maruz bırakabiliyoruz. Rengini değiştiriyoruz, ısı ile şekillendiriyoruz, profesyonel yöntemlerle düz veya kıvırcık olmalarını sağlıyoruz… Tüm bunlar kısa vadede istediğimiz görünümü kazanmalarını sağlasa da aslında saçlarımıza zarar veriyor. Günlük alışkanlıklar, çevresel etmenler, stres gibi pek çok farklı nedenden ötürü saçlarınız kuruyabilir, canlılığını ve yumuşaklığını kaybedebilir.

Konu yıpranmış saç bakımı olduğunda, belki de cevap seramid içeren ürünlerde saklı!

Seramid Nedir, Saç Bakımında Nasıl Kullanılır?-1 - Saç Bakım Güzellik Seramid Nedir, Saç Bakımında Nasıl Kullanılır?-2 - Saç Bakım Güzellik

Seramid nedir?

Seramid, lipid adı verilen bir yağ asidi çeşidi. Doğal olarak cilt hücrelerinde bulunur ve cildin dış tabakasının yaklaşık % 50’sini oluşturur (*). Seramidler beyin ve sinir sistemi gelişimindeki rollerinin yanı sıra cilt ve saç sağlığına olan faydaları nedeniyle güzellik ürünlerinde de sıkça karşımıza çıkmakta.

Seramidin cilt ve saç sağlığı için ilk faydası, geçirgenliği önlemek için bir bariyer oluşturmaya yardımcı olması. Sadece ciltte değil saç tellerinin kütikül olarak adlandırılan dış tabakasında da bulunur. Bu sayede nemi cildinize ve saç tellerine hapsederek kuruluğu ve tahrişi önleyebilir. Ayrıca cildin dış tabakasını çevresel hasarlara karşı koruyabilir.

Seramid Nedir, Saç Bakımında Nasıl Kullanılır?-3 - Saç Bakım Güzellik Seramid Nedir, Saç Bakımında Nasıl Kullanılır?-4 - Saç Bakım Güzellik

Cilt ve saç sağlığı için böylesine önemli bir bileşen olan seramid, doğal olarak vücudumuzda üretilse de zamanla ve çeşitli nedenlerle üretimi azalabilir. Sonuçta kuru bir cilt ve yıpranmaya karşı daha dirençsiz saçlar ortaya çıkar. Cildinize ekstra seramid takviyesi yaparak bu etkileri en aza indirebilirsiniz.

Saçlarınızın ihtiyacı olan bakım desteğini sağlamak için ise seramid içeren bakım ürünleri kullanmayı deneyin. Yıpranmış ve hasar görmüş saçlara seramid takviyesi uygulandığında kütikül tabakası yeniden onarılabilir. Böylece kırılma, cansızlık, koparak dökülme gibi sorunlar ortadan kalkar. Saç derinizi beslemek, saç tellerinizi onarmak ve yeniden güçlendirmek için seramid içeren Superblend formülü ile Elidor Anında Onarıcı Bakım Serisi’ni keşfedin.

Elidor Anında Onarıcı Bakım Serisi’nde yer alan şampuan ve saç kreminin yepyeni Superblend formülü seramid, keratin ve C vitamini içeriyor. Bu özel formül saçlarınızın yüzeyindeki yıpranma belirtilerini ilk yıkamadan itibaren onarmaya destek olabilir, saçlarınızın ihtiyacı olan güçlü bakım desteğini karşılamanıza yardımcı olur. Saçlarınızı nazikçe temizleyip arındırırken dipten uca güçlendirmenin tadını çıkarabilir, saçlarınızın ışıltısını yeniden kazanabilirsiniz!

Ayrıca Kış Aylarında Egzamayı Önlemek İçin 5 İpucu yazımız da ilginizi çekebilir.