0

Binlerce saç kesimi arasında kullanışlı ve modern havasıyla göz kamaştıran saç modellerindne biri de şüphesiz ki düz, kısa saçlar. Duş alır almaz kendiliğinden şekillenen, bakımı son derece kolay olan ve efor sarfetmeden tarz bir görünüme kavuşturan saçlara kim hayır diyebilir ki? Düz saçlara sahipseniz çok şanslısınız. Her daim havalı görünmenizi sağlayan ve Fransız esintileri taşıyan düz kısa saç modelleri ile her ortama ve her tarza uyum sağlayabilirsiniz. Peki düz kısa saç modelleri nelerdir, yüz şeklinize en çok yakışan kesim hangisi? Gelin hep birlikte birbirinden dikkat çekici modelleri inceleyelim.

Düz Kısa Saç Modelleri Hangi Yüz Tipine Yakışır?

Herkesin taşıyabildiği ve ona yakışan saç modelleri farklı. Çünkü yüz şekli, herhangi bir saç kesiminin kişiye yakışıp yakışmayacağını belirleyen en önemli unsur. Devamında ise saçların şekli yer alıyor. Düz saça ise neredeyse bütün modeller kusursuzca uyum sağlıyor. Ancak hem kısa hem düz saçlara sahip olmak istiyorsanız, öncelikle yüz şeklinizi tespit etmeniz gerekiyor. Gelelim kısa düz saç modellerinin hangi yüz tipine yakıştığına…

Düz Kısa Saç Modelleri-1 - Saç Bakım Güzellik Düz Kısa Saç Modelleri-2 - Saç Bakım Güzellik

1.    Oval Yüz:

Oval yüze sahip insanlara yakışmayan saç modeli neredeyse yok. Oldukça zarif hatlara sahip olan ve her türlü saçı taşıyabilen oval yüz, söz konusu kısa düz küt saç modelleri olduğunda da bu özelliği ile ön plana çıkıyor. Oval yüzlerde düz ve kısa saçlar, elmacık kemiklerini ortaya çıkarıyor ve yüz hatlarını daha belirgin hale getiriyor.

 

2.    Yuvarlak Yüz:

Yuvarlak yüze kısa saçın yakışmadığı söylentisi, aslında büyük bir yanılgı. Örneğin; dağınık ve hafif kaküllü pixie bir kesim, yuvarlak yüzlerde harika durabilir. Yüz şeklini daha uzun gösteren bu model, yuvarlak yüze sahip kişiler tarafından tereddüt etmeden seçilmeli.

 

3.    Dikdörtgen Yüz:

Oldukça keskin hatlara sahip olan dikdörtgen yüz, kısa saçın en çok yakıştığı yüz tiplerinden biri. Kısa, düz ve katlı bir kesim; dikdörtgen yüzlerde hatları yumuşatarak daha alımlı bir görünüm yaratıyor. Öte yandan, uzun modeller keskin hatlara sahip kişilerin yüz hatlarını daha çok ön plana çıkarıyor.

 

Yukarıdaki yüz şekillerinden birine sahipseniz, düz kısa saç tam size göre. Saçlarınızı bir an önce kestirmek, rahatlamak ve ferahlamak istiyor; ancak kısa saçta hangi modelleri uygulayabileceğinizi bilmiyorsanız, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Düz Kısa Saç Modelleri Nelerdir?

Kısa düz saç modelleri kadın ve erkekler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Kısa saçları farklı stiller ile harmanlamak zor gibi gözükse de, önerilerimiz ile birlikte hayal gücünüzü konuşturduğunuzda ortaya mükemmel sonuçlar çıkabiliyor. İşte, en trend ve en havalı düz kısa saç modelleri:

 

Kaküllü Pixie Kesim

Pixie saç modelinin asi duruşu herkesi cezbetmiş halde. Öyle ki düz saçlara kısa saç modelleri sıralandığında akıllarda ilk olarak bu kesim beliriyor. Son yıllarda sıklıkla tercih edilen pixie kesim saç modeli, kakül ile zenginleştirildiğinde apayrı bir hava kazanıyor. Bu dağınık ve kısa saç kesimini, kaşların hizasında biten bir kakül ile taçlandırabilir; eforsuz güzelliğin keyfini çıkarabilirsiniz.

Düz Kısa Saç Modelleri-3 - Saç Bakım Güzellik Düz Kısa Saç Modelleri-4 - Saç Bakım Güzellik

Katlı Kısa Bob Kesim

Ünlü top modellerin de favorisi olan katlı kısa bob kesim, düz kısa saçlar ile bambaşka bir uyum yakalıyor. Sık kesilen katların verdiği hareket, kısa bob kesim ile birleştiğinde ortaya sıra dışı ve bir o kadar da aykırı bir stil çıkıyor. Özellikle ince telli saçlarınız varsa, katlı kısa bob kesim saçlarınızı hacimlendirerek daha havalı durmasını sağlayabilir.

 

Fransız Bob Kesim

Asil, çarpıcı ve bir o kadar da sade; Fransız bob kesim, oldukça yalın ve kullanımı kolay bir saç modeli. Tam olarak çenenin hizasında biten, ünlü Fransız filmi Amelie ile gönüllerde taht kuran bu kesim, imajınızı bir dokunuşta baştan aşağı değiştirebiliyor. Kullanımı pratik, düz saçların vazgeçilmezi Fransız Bob kesim mutlaka tercihleriniz arasında olmalı.

Düz Kısa Saç Modelleri-5 - Saç Bakım Güzellik Düz Kısa Saç Modelleri-6 - Saç Bakım Güzellik

Minik Şirin Örgüler

Kim demiş kısa saçlılar örgü yapamaz diye? Kısa düz saç örgü modelleri ile de ön plana çıkıyor. Saçların arasından rastgele minik tutamlar seçerek ve örerek, sandığınızdan daha tarz bir görünüme kavuşabilirsiniz. Saç aksesuarları ile bu örgüleri süsleyebilir ve hareket katabilirsiniz. Bu gelişigüzel minik örgüler, özellikle festivallerde ve konserlerde sıklıkla tercih ediliyor.

 

Dağınık Topuz

 

Düz kısa saçlarla ilgili en büyük yanılgılardan biri diğeri ise, topuz yapılamayacağı yönünde. Halbuki kulak hizasındaki kısa saçlarla bile harika topuzlar elde edebilirsiniz. Dağınık topuz için ise bolca tel tokaya ihtiyacınız olacak. Topuzunuzu tel tokalar ile sabitledikten sonra, hafifçe saç spreyi uygulayabilir ve aradan saç tellerinin uçuşmasını engelleyebilirsiniz. Merak ettiğiniz farklı modeller varsa kısa saç topuzu ile ilgili her şey içeriğimizde bulabilirsiniz. 

 

Yarım Topuz

Kısa düz saçlarda en çok kullanılan modellerden biri diğeri ise yarım topuz. Saçların yalnızca bir kısmını tepede hafif gevşek bir topuz yapmak, spor ya da şık tüm kombinlerinizle harika bir uyum yakalıyor. Yapımı son derece kolay olan yarım topuz, kaküllerle birlikte çok daha hareketli ve tarz duruyor.

 

Tüm bu modeller ile stilinizi oluşturmak istiyor ancak dalgalı saçlarınız buna engel oluyorsa, ihtiyacınıza uygun en iyi düzleştirici ürününü seçerek dilediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

 

Kısa ve düz saç modelleri kadın erkek herkesin ilgi odağında. Fresh ve modern bir imajı taçlandıran bu saç modeli, elbetteki sağlıklı saçlarla birlikte ayrı bir ışıltı kazanıyor. Sağlıklı saçlar elde etmenin yolu ise, onlara en iyi bakımı yapmaktan geçiyor. Elidor Collagen Blends Sülfatsız Saç Bakım Şampuanı Moisture Boom Yoğun Nem Terapisi 350 ml, içeriğindeki kolajen ve hyaluronik asit ikilisi ile saçların ihtiyaç duyduğu amino asitleri ve nem desteğini sağlıyor; gün boyu doğal parlaklığını yansıtan sağlıklı saçlara kavuşturuyor.