0

Kısa saçların görünüme cesur, çekici ve modern bir hava kattığı bir gerçek. Bir kere kısa saç kullanmaya başladınız mı, vazgeçmek de zor olabiliyor. Tüm bunların yanında kısa saçlarla ilgili tek sorununuz çok fazla model seçeneğinizin olmadığını düşünmek olabilir. Fakat saçlarınız kulaklarınızın hemen altında biten bir kısalıkta bile olsa yapabileceğiniz birçok model var. İşte o saç modelleri

Kısa Saçlar İçin 6 Model-1 - Saç Bakım Güzellik Kısa Saçlar İçin 6 Model-2 - Saç Bakım Güzellik

Düşük Atkuyruğu

Kısa saçlarınız omuzlarınıza dökülen bir boydaysa kolaylıkla at kuyruğu yapabilirsiniz. Saçlarınızı ortadan ya da tercihinize göre yandan ayırın tam ensenizde sıkı bir şekilde toplayın. Eğer ortadan ayırdıysanız önlerden birer tutamı yüzünüze bırakabilirsiniz.

Mikro Topuz

Bu saç modeli için ihtiyacınız olan şeyler; bir lastik ve birkaç küçük tel toka. Malzemelerinizi hazırladıktan sonra düz duran bir model elde etmek için saçlarınızı düzleştirin. Zaten düz saçlarınız varsa, elektriklenmemeleri için Elidor Elektriklenme Önleyici 7/24 Saç Şekillendirici’sinden yardım alabilirsiniz. Kuru saçlarınıza sürüp taramanız yeterli. Ardından saçlarınızı ortadan ayırın ve alttan toplayın. Kenarlardan çıkan küçük saçları da tel tokalarla tutturun.

Mini Örgü

Balıksırtı örgüler saçların tepesinden başladığı için örgüler ile birçok farklı saç modeli elde edebilirsiniz. Saçınızı ortadan ayırarak sağ ve sol kısımları aşağıya doğru örerek taç görünümü elde edebilir ya da yandan ayırdığınız saçlarınızın az olan tutamını geriye doğru sıkı bir balıksırtı ile farklılaştırabilirsiniz.

Kısa Saçlar İçin 6 Model-3 - Saç Bakım Güzellik Kısa Saçlar İçin 6 Model-4 - Saç Bakım Güzellik

Saç Bantları ve Tokalar

Son zamanların trendleri arasına giren saç aksesusarları ile saçlarınıza istediğiniz modeli verebilirsiniz. Büyük taçlar, taşlı saç bantları,boncuklu, çiçekli ve incili küçük tokalar takarak şık, sevimli hatta çekici görünümler elde edebilirsiniz.

Stegosaurus Düğümleri

Stegosaurus’un bir dinazor türü olduğunu söyleyebiliriz. Bu saç modeli isminiz bir dinazorun sırtından alıyor. Yani saçlarınızı yukarıdan aşağıya olacak şekilde 3 parçaya bölün ve bu parçaları sıkı birer topuz şeklinde toplayın. Kullandığınız lastik tokaları canlı renklerden seçerseniz hoş görünecektir. Saçınızın tepesinde, ortasında ve altında 3 adet düğüme kavuştuysanız hazırsınız.

Yarım Topuz

Bu model için saçlarınızın dalgalı olması hacimli ve gür bir görünüm elde etmenizi de sağlar. Bunun için Elidor 7/24 Belirgin Bukleler Saç Şekillendiricisini kuru saçlarınıza uygulayın ve ellerinizi kullanarak saçlarınıza bukle şeklini verin. Ardından üst kısımdan bir parça alın ve toplayın. Tokalarla da topuzunuzu süsleyebilirsiniz. Tam topuzunuzun önüne bir kurdele takalabilir ya da saçlarınıza fular bağlayarak biraz renklendirebilirsiniz.

Eğer saçlarınızı evde kesmek istiyorsanız bu işlemin incelikleri olduğunu söyleyelim. İyi bir hazırlık yapmadan saçlarınızı kendinizin kesmemesini öneririz.