0

Kıvırcık saçlar kısayken de harika görünebilir. Buradaki püf nokta, doğal kıvırcık saçları kesme konusunda uzmanlaşmış bir kuaför bulmak. Kuaförünüz bukle modelinize, yoğunluğuna, dokusuna ve kafa şeklinize uygun kısa bir model verecektir. Bununla birlikte düzgün bir kıvırcık saç kesimi, saç modelinizi geliştirmek ve korumak için doğru bir saç bakım rutinine de ihtiyaç duyar.

Kıvırcık saçlar, hangi modeli tercih ederseniz edin saçın yapısı gereği kıvrılacağı için daha kısa görünür. Bu yüzden saçlarınızı istediğiniz uzunluktan en az 1 cm daha uzun kestirmenizi öneririz. 2021’de kıvırcık saçlar için en iyi saç modeli ise hafif katlı bob saç kesimi. Elbette ilham alabileceğiniz başka modeller de var. En iyi kısa kıvırcık saç modelleri için okumaya devam edin.

Kısa Kıvırcık Saç Modelleri: Kadınlar İçin 11 Fikir-1 - Saç Bakım Güzellik Kısa Kıvırcık Saç Modelleri: Kadınlar İçin 11 Fikir-2 - Saç Bakım Güzellik

1. Kısa bob kesim

Kıvırcık kısa saç kesimi modelleri için ilk önerimiz yukarıda da bahsettiğimiz gibi bob kesim. Kısa bob kesim ile doğal buklelerinizi harika bir şekilde sergileyebilirsiniz. Eğer açık bir ten rengine sahipseniz koyu kızıl saç rengi de bu modele çok yakışacaktır.

2. Modern kısa kıvırcık saç

Bu kısa kıvırcık saç modeli, varlığınıza cazibe ve modern bir görünüm katacak. Siyah kıvırcık saçları olanlar aralara kahverengi vurgular ekleyerek daha etkili bir görünüm yakalayabilir. Uygun bir bakım rutini için ise bukleler kurumaya meyilli olduğu için yoğun nem sunan ürünleri tercih edin.

3. Hacimli çene boyu bukleler

Bu kısa saç kesimi, aslında çene uzunluğunda kıvırcık bir bob. Kafa şeklinize bağlı olarak stilistinize çok fazla dokulu bir saç kesimi yapıp yapamayacağınızı sorun. Kıvrımları yumuşatmak için bukle belirginleştirici bir ürün ve hafif hacim veren bir köpük kullanın. Bu model, sabahları saçlarını şekillendirmek için fazla zaman harcamak istemeyen kadınlar için son derece ideal olabilir.

Kısa Kıvırcık Saç Modelleri: Kadınlar İçin 11 Fikir-3 - Saç Bakım Güzellik Kısa Kıvırcık Saç Modelleri: Kadınlar İçin 11 Fikir-4 - Saç Bakım Güzellik

4. Açılı kıvırcık bob

Açılı kıvırcık bob kesim, saçınızın dolgunluğunu korumak için boyun çizgisini takip eder. En popüler kısa kıvırcık saç modelleri arasında yer alan bu modele daha fazla doku katmak için buklelerinizin arasında görünen birkaç beyaz saç teliniz varsa şahane! Onlarla barışın, çünkü bu modele çok yakışacaklar.

5. Muhteşem sıkı bukleler

Bu saç modeli için saça bir bütün olarak bakın ve ona başın tepesine hacim veren ve yüzü çevreleyen katmanlar yaratan yuvarlak bir şekil verin. Kıvırcık saçlarınızı taramaktan kaçının. Stilistinizden saçlarınızda yuvarlak bir görünüm oluşturmak için istediği her bukleyi kesmesini isteyin. Bu saç modeli ayrıca omuz uzunluğundaki saçlara da çok yakışır.

6. Kıvırcık kaküller

Doğal saç dokunuzu havalandırın ve güzel kıvırcık kaküllerle süsleyin. Hareketi ve hacmi artırmak için sarı gölgelerle birlikte deneyin. Çene uzunluğundaki bu kısa kıvırcık saç modeli, şeklini korumak için her 8-10 haftada bir düzeltme gerektirir.

Kısa Kıvırcık Saç Modelleri: Kadınlar İçin 11 Fikir-5 - Saç Bakım Güzellik Kısa Kıvırcık Saç Modelleri: Kadınlar İçin 11 Fikir-6 - Saç Bakım Güzellik

7. Kıvırcık peri saç

Kıvırcık kısa saç kesimi modelleri dendiğinde peri saç en dikkat çekenler arasında yer alıyor. Bu, doğal bukleler üzerinde çarpıcı sonuçlar yaratan bir kesim. Şekillendirirken daha fazla hacim için bir difüzör kullanın.

8. Kıvırcık lob

Bob kesimler tüm saç tiplerine ve dokularına sahip kadınlar için! Kıvırcık lob da en az bob kesim kadar etkileyici bir sonuç elde etmenizi sağlayabilir. Bu modelde ön kısımdaki saç telleri, hafifçe omuzlara dokunur. Şekillendirmek için ise bukle kremi ile saçlarınıza daha yumuşak bir görünüm kazandırabilirsiniz.

9. Kıvırcık ters bob

Kısa kıvırcık saç modelleri arasından tercih edebileceğiniz bir diğer seçenek de ters bob. Eğer cesur ve çekici bir model istiyorsanız ters bob tam size göre. Üstelik iyi görünmesi için minimum çaba ve zaman harcarsınız. Bu kesimin ayrıca oval veya daha uzun yüz şekillerinde en iyi sonucu verdiğini de hatırlatalım.

Kısa Kıvırcık Saç Modelleri: Kadınlar İçin 11 Fikir-7 - Saç Bakım Güzellik Kısa Kıvırcık Saç Modelleri: Kadınlar İçin 11 Fikir-8 - Saç Bakım Güzellik

10. Uzun kaküllü dalgalı bukleler

Yuvarlak yüzler için uzun kaküllere sahip bu dalgalı bukleler harika. Çünkü yüzü çevreleyen kaküller daha dar bir görünüm verir. Buklelerinize dağınık katlar vermesi konusunda stilistinizle konuşun, böylece zahmetsizce şekillendirebilirsiniz.

11. Altı kısa, dağınık kısa kıvırcık kesim

Bu asimetrik saç kesimi, ense bölümünün tıraş edilmesiyle elde edilir ve çok yönlüdür. Özellikle gür ve kıvırcık saçları olan kadınlar için son derece ideal olabilir. Saç modelinizi korumak için 4-6 haftada bir düzelttirmenizi öneririz.

Kıvırcık saç şekillendirme

Kıvırcık kısa saç modelleri arasından hangisini tercih ederseniz edin iyi bir bakım rutini benimseyin. Konu kıvırcık saç şekillendirme olduğunda, bukle belirginleştirici ve durulanmayan saç kremleri son derece etkili olabilir. Bu tür kremleri duşun ardından kullanarak ve saçlarınızı difüzörle kurulayarak saç modelinizin harika görünmesini sağlayabilirsiniz.

Kıvırcık saç bakımı

Peki, kıvırcık saç bakımı nasıl olmalı? Kıvırcık saçlar yapısı gereği kurumaya daha meyillidir. Bu nedenle saçlarınıza yoğun nem kazandıran saç bakım ürünleri kullanmalısınız. Bununla birlikte buklelerinizin hacmini korumaya ve kıvırcık kısa saç kesimi modellerini en iyi şekilde göstermenize yardımcı olacak bakım ipuçlarından yararlanabilirsiniz:

  • Durulanmayan saç bakım ürünlerini saçlarınız ıslakken uygulayın. Çünkü bukleleriniz ıslakken en yumuşak halini alır.
  • Saçlarınızın hacmini korumak ve elektriklenmelerini önlemek için ipek veya saten bone kullanın.
  • Kıvırcık saçlar için özel olarak formüle edilmiş saç bakım ürünleri kullanın.
  • Bazen saç yıkama rutininizi değiştirmek de saçlarınızda fark yaratabilir. Örneğin saçlarınızı sık yıkıyorsanız ara sıra şampuanı atlayarak sadece en sevdiğiniz saç kremini kullanın.
  • Saç yıkama günleri arasında saçlarınızı yeniden canlandıracak ürünler kullanarak buklelerinize hacim kazandırın.

Ayrıca Dalgalı Saçlar için Kısa Saç Modelleri yazımız da ilginizi çekebilir.