1

Genelde kıvırcık saçlara sahip olan kişiler, saç kuruluğundan ötürü şikayet ederler.  Kuruluk, saç derisinin kepeklenmesine ve dökülmesine neden olur. Fakat bazı bakım teknikleriyle bu tarz sorunlarla başa çıkmak mümkün. Doğru bakım önerileriyle kısa kıvırcık saç modellerini bile rahatlıkla deneyebilirsiniz.

Peki nasıl? Gelin beraber bakalım.

Kıvırcık Saçlılar için Bakım Sırları-1 - Saç Bakım Güzellik Kıvırcık Saçlılar için Bakım Sırları-2 - Saç Bakım Güzellik

Adım 1: Öncelikle Elidor Yoğun Besleyici Kür Kakao ve Shea Yağı Şampuan ve Bakım Kremi’ni kullanmayı ihmal etmeyin. Banyodayken saçlarınızı kremlemek, duştan çıktıktan sonra daha yumuşak ve ipeksi olmasına yardımcı olacaktır. Fakat duştayken saçlarınızı çok sıcak suyla yıkamamaya da gayret edin, sıcak su, saçlarınızı kurutacaktır.

Adım 2: Saçlarınızı aldığınız Elidor Yoğun Besleyici Kür Kakao ve Shea Yağı Şampuan ile yumuşak bir şekilde şampuanlayın, ardından ılık su ile durulayın.

Adım 3: Şampuanınızı duruladıktan sonra, avcunuza nohut büyüklüğünde aldığınız Elidor Yoğun Besleyici Kür Kakao ve Shea Yağı Bakım Kremini diplerinize değdirmeden saç boylarına eşit miktarda uygulayın uçlarına ise bolca sürün. Ardından ılık su ile iyice durulayın.

Bu işlemlerin yanı sıra, gerekli C vitamini, E, B6 ve B12 vitaminlerini gıdalar yoluyla aldığınızdan emin olun. Sonrasında saçlarınızın olumlu yolda değişiklik gösterdiğine şahit olacaksınız. 

Bonus 1: Kıvırcık saçlarınızı daha fazla ön plana çıkarmak için altın sarısı saç rengini denemeye ne dersiniz?

Bonus 2: Kıvırcık saç her zaman bir avantaj olsa da yaz aylarında bakımı ve kullanımı bir parça zor olabilir. Eğer siz de bundan şikayetçiyseniz sıcak havalarda serin kalmak için önerilerimize kulak verin.

Bonus 3: Eğer doğal kıvırcık saçlarınız yoksa perma saç hakkında daha fazlasını öğrenin!