1

Genelde kıvırcık saçlara sahip olan kişiler, saç kuruluğundan ötürü şikayet ederler.  Kuruluk, saç derisinin kepeklenmesine ve dökülmesine neden olur. Fakat bazı bakım teknikleriyle bu tarz sorunlarla başa çıkmak mümkün. 

Peki nasıl? Gelin beraber bakalım.

Adım 1: Öncelikle Elidor Yoğun Besleyici Kür Kakao ve Shea Yağı Şampuan ve Bakım Kremi’ni kullanmayı ihmal etmeyin. Banyodayken saçlarınızı kremlemek, duştan çıktıktan sonra daha yumuşak ve ipeksi olmasına yardımcı olacaktır. Fakat duştayken saçlarınızı çok sıcak suyla yıkamamaya da gayret edin, sıcak su, saçlarınızı kurutacaktır.

Adım 2: Saçlarınızı aldığınız Elidor Yoğun Besleyici Kür Kakao ve Shea Yağı Şampuan ile yumuşak bir şekilde şampuanlayın, ardından ılık su ile durulayın.

Adım 3: Şampuanınızı duruladıktan sonra, avcunuza nohut büyüklüğünde aldığınız Elidor Yoğun Besleyici Kür Kakao ve Shea Yağı Bakım Kremini diplerinize değdirmeden saç boylarına eşit miktarda uygulayın uçlarına ise bolca sürün. Ardından ılık su ile iyice durulayın.

Bu işlemlerin yanı sıra, gerekli C vitamini, E, B6 ve B12 vitaminlerini gıdalar yoluyla aldığınızdan emin olun. Sonrasında saçlarınızın olumlu yolda değişiklik gösterdiğine şahit olacaksınız.