0

Kıvırcık saçları şekillendirmek aslında sandığınızdan daha kolay. Doğru strateji doğru bakım ve doğru ürünler kullanarak kıvırcık saçlarınızı kolayca şekillendirebilir, hacimli görünmelerini sağlayabilir ve istediğiniz modellere kolayca sahip olabilirsiniz. Bunu yaparken elbette kıvırcık saçlar için yaygın bakım hatalarından da kaçınmaya özen göstermelisiniz.

Kıvırcık Saçlar İçin Kurtarıcı Modeller-1 - Saç Bakım Güzellik Kıvırcık Saçlar İçin Kurtarıcı Modeller-2 - Saç Bakım Güzellik

Öncelikle, duştan sonra kıvırcık saçlarınızı asla kendi başına kurumaya bırakmayın. Bu önüne geçemeyeceğiniz kabarıklıklara sebep olarak şekillendirmenizi zorlaştırabilir. Kurutma makinesiyle doğru bir ayarda kuruttuğunuz saçlarınıza TONI&GUY Bukle Belirginleştiren Sprey ile doku kazandırın ve buklelerinizi öne çıkarın. Ardından yapabileceğiniz modeller oldukça kolay ve günü kurtaracak nitelikte. Mesela, tepede dağınık bir topuz kıvırcık saçın olmazsa olmazlarından. Bol tel tokayla iyice sabitleyebilirsiniz.

Balıksırtı ve arkada yarım örgü de kıvırcık saçı romantik ve düzgün gösteren modellerden. Daha genç ve dinamik bir alternatifse, saçınızın ön kısmını yandan balıksırtı şeklinde, taç gibi örmek. Arkada kalan kıvırcık saçlarınızı daha da ön plana çıkarabilir ve görünümünüze farklılık katabilirsiniz.

Dilerseniz tel tokalarla da bir oyun oynayabilirsiniz: Saçınızın yan kısımlarına sanki kazınmış efekti verebilirsiniz. Saç spreyi ve sık dişli bir tarakla iyice düzleştirip tel tokalarla tutturun. Kalan saçlarınızı TONI&GUY Hacim Veren Köpük ile daha da belirginleştirin. Köpüğü avucunuza dökün ve parmaklarınızı saçlarınız arasında gezdirin. İşte hazırsınız!