0

Herkes düz saçlara sahip  değil.. Eğer kıvırcık saçlarınız varsa buklelerinizin daha güzel görünmesi ya da yoğun dalgalı saçlarınız varsa onları kıvırcık yapabilmek için saç şekillendiricilere başvuruyor olabilirsiniz. Saç şekillendiriciler, hayal ettiğiniz saçlara kavuşmanızı sağlasa da sürekli ve sık kullanımda onlara zarar verebiliyor. Oysa doğru yöntem ve ürünlerle saçlarınızın doğal hareketini daha iyi bir hale getirmeniz mümkün. 

Kurutma sırasında “bük bırak” yöntemini benimseyin

Duştan sonra saçlarınızı sert bir şekilde kurutmanız buklelerinizin dağılmasına ve sonrasında saçlarınızın kabarmasına neden olur. Saç uzmanları bunun yerine çok daha nazik olan “bük ve bırak” yönteminin buklelerinizi koruyacağını söylüyor. Havlunuzla saçlarınızı kabaca kurulamak yerine bükün ve bırak hareketini uygulayın. Saçları kurutmak için kuvvetli bir şekilde ovalamak, saç tellerini yukarı doğru iter ve elektriklenmeye teşvik eder.

Isı Uygulamadan Doğal Kıvırcık Saçlara Sahip Olun-1 - Saç Bakım Güzellik Isı Uygulamadan Doğal Kıvırcık Saçlara Sahip Olun-2 - Saç Bakım Güzellik

Saç fırçası kullanmayın

Kıvırcık saçlar diğer saç türlerine göre daha kuru ve kırılgan olma eğilimi taşıyor. Saçlarınızı saç fırçası ile taramanız kırılmalarına ve saçlarınızın doğal kıvrımının düzleşmesine neden olur. Bu problemin önüne geçmek için duştayken saçlarınızı geniş dişli bir tarak ile tarayın ve ardından onları rahat bırakın.

Hafif kıvamlı şekillendirici ürünlerden yardım alın

Saç bakım yağları ve serumlar daha yumuşak saçlara sahip olmak için harika. Ancak daha belirgin buklelere sahip olmak için onlara daha hafif kıvamlı bir şekillendirici ürün kullanmalısınız. Bu tür ürünler hafif formülleri ile buklelerinizin ağırlaşmadan şekil almasına yardımcı olur. Özellikle saç köpüğü tam da bu işlem için.

Isı Uygulamadan Doğal Kıvırcık Saçlara Sahip Olun-3 - Saç Bakım Güzellik Isı Uygulamadan Doğal Kıvırcık Saçlara Sahip Olun-4 - Saç Bakım Güzellik

Saçlarınızı fönlerken mutlaka difüzör kullanın

Difüzör, fön makinelerinin ucunda kullanılan başlıklardan biri ve buklelerin bozulup açılmadan kurutulmasını sağlıyor. Buklelerinizi belirgin kılmak için fön makinenizi düşük ayara getirin ve onları dengelemek için difüzör kullanın. Bu sayede saçlarınızın doğal kıvrımları bozulmayacak ve bukleleriniz daha hacimli bir görünüme kavuşacak.

Derin bir bakım uygulayın

Saç bakımı sağlıklı, parlak ve belirgin bukleler için oldukça önemli. Saçlarınızın doğal hacmini desteklemek için ayda bir veya iki kez yoğun nemlendirici bakım maskesi uygulayın. Saçlarınıza uygulayacağınız bu tür bir maske ile düzenli kullanımda mucizevi bir etki gözlemleyebilirsiniz.

Isı Uygulamadan Doğal Kıvırcık Saçlara Sahip Olun-5 - Saç Bakım Güzellik Isı Uygulamadan Doğal Kıvırcık Saçlara Sahip Olun-6 - Saç Bakım Güzellik

Saçlarınızı hafif tutuşlu bir sprey ile kontrol altına alın

Doğal buklelerinizi kontrol altında tutmak için güçlü tutuşlu saç spreyi kullanma hatasına düşmeyin. Bunun yerine saçlarınızın hareketinden ödün vermeyin ve biraz hafif tutuşlu bir saç spreyi kullanın. Toni&Guy Esnek Tutuşlu Saç Spreyi, hacimli saçlarınızın doğal görünümünün gün boyu kalıcı olmasını sağlar, yapışkan ve sert bir his bırakmaz.