0

Cildin sağlıklı görünmesi, parlak ve canlı bir dokuyu muhafaza etmesi ve en önemlisi de hızlı yaşlanmaması için sıklıkla tercih edilen yöntemlerden biri yüz masaj aleti kullanımıdır. Nemlendirici kremler, cilt bakım serumları, peeling ve temizleyici ürünlerin hemen hepsi doğru ve düzenli kullanıldığında cildiniz üzerinde olumlu sonuçlar verebilir. Yüz masaj aleti ise verdiği his ve yaydığı enerji sayesinde yalnızca kişisel bakıma destek olmakla kalmaz psikolojik bir rahatlama da sağlar. Günün yorgunluğunu atmanıza yardımcı olabilir ya da güne daha zinde başlamanıza… En iyi yüz masaj aleti seçimini yapmak için okumaya devam edin…

Yüz Masaj Aleti Ne İşe Yarar?

Son yıllarda cilt bakım ritüellerinin içine girmesi sebebiyle popülerleşen bu ürünün sağlıklı bir cilt oluşturmak ve bunu korumak konusunda olumlu etkileri bulunur. Yüz masaj aleti faydaları şöyle sıralanabilir:

 • İster titreşimli yüz masaj aleti kullanın, isterseniz doğal taş yüz masaj aleti; yüzünüze uygulama yaptığınızda kan dolaşımı hızlandıracak ve bu da cildinizin keskin hatlara sahip görünmesini sağlayacaktır.
 • Sabah uyanır uyanmaz yapacağınız yüz masajı varsa şişkinliklerin de inmesine destek olur. Böylece güne daha zinde ve enerjik bir başlangıç yapabilirsiniz.
 • Masaj hareketleri sebebiyle yüz kasları gevşer ve rahatlar. Stres karşıtı özelliği vardır.
 • Kırışıklıkların ve ince çizgilerin giderilmesine yardımcı olur. Bu anlamda anti-aging özelliği öne çıkar.
 • Yüz masaj aleti cildi kirlerden arındırma konusunda da önemli bir unsurdur. Temizleme amaçlı aletler cildi maksimum seviyede temizler ve nefes alan bir yapıya kavuşturur. Bu konuda daha fazla bilgi için cilt temizleyici ürünler dosyamızı inceleyebilirsiniz.
 • Mevsim geçişlerinde karşılaşabileceğiniz ölü deri sorununu ortadan kaldırır. Ölü derileri yüz masaj aleti ile kolayla cildinizden uzaklaştırabilirsiniz.
 • Özellikle dudak ve göz çevresinde oluşan ve yaşın ilerlemesi ile derinleşen çizgileri düzenli masaj ile azaltabilirsiniz.
 • Göz altı torbalarının giderilmesi amacıyla da kullanılabilen yüz masaj aleti kullanımı açısından son derece pratiktir. Tüm cilt tipleri ile uyumludur. Bu nedenle sağladığı olumlu etkilerden hemen herkes faydalanabilir.
yüz masaj 1 - Saç Bakım Güzellik yüz masaj 1 - Saç Bakım Güzellik

Yüz Masaj Aleti Nasıl Kullanılır?

Pek çok farklı tipte ve özellikte üretilen yüz masaj aletleri arasından seçim yaparken, cilt tipinize ve gereksinimlerinize uygun birini almanız ideal olur. Temizlik ve masaj fonksiyonlarını bir arada sunan yüz masaj aletleri genellikle elektrikli olur. Klasik yöntem yüz temizleme fırçaları da masaj özelliği sunsa da elektrikli ürünler kadar etkili değildir. Manuel veya elektrikli farketmeksizin sahip olduğunuz ürünleri kullanmaya başlamadan önce yüzünüzü temizlemelisiniz. Toz ve kirden arındırılmış cilt üzerine uygulama yapmalısınız. Ilık su ile yüzünüzü hafifçe ıslattıktan sonra masaj uygulamasına geçebilirsiniz. Cilt jeli ya da köpüğü yüz masaj aleti ile birlikte kullanıldığında daha etkili sonuçlar verecektir. Fazla bastırmadan, nazikçe ve dairesel hareketlerle masaj işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca tek bir nokta üzerinde çok uzun durmadan, tüm yüzünüze eşit şekilde uygulama yapmalısınız. Cilt Bakım Rutininizde Nemlendiricilerin Önemi başlıklı içeriğimizi inceleyerek masaj aletinizden maksimum faydayı sağlayabilirsiniz.

Yüz Masaj Aleti Çeşitleri Nelerdir?

Cilt tipinize ve ihtiyaçlarınıza uygun yüz masaj aleti nasıl bulunur diye merak ediyorsanız; doğru yerdesiniz. Gelin, yüz masajı için geliştirilen ürünlerin özelliklerine ve çeşitlerine birlikte bakalım…

yüz masaj 2 - Saç Bakım Güzellik yüz masaj 2 - Saç Bakım Güzellik

Elektrikli Yüz Masaj Aleti

Genellikle titreşim ve hafif sıcaklık vererek çalışan elektrikli yüz masaj aleti çok fonksiyonlu özelliği ile öne çıkar. Birlikte kullanabileceğiniz nemlendirici kremler sayesinde cildinizi derinlemesine nemlendirir; masaj etkisi sayesinde sarkma ve kırışıklıklara meydan okur. Farklı akım seviyeleri sayesinde masaj şiddetini kendinize göre ayarlamanız mümkündür. Ev kullanımı için son derece uygun olan elektrikli yüz masaj aletlerini tatile giderken yanınızda kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Pratik kullanımı ile kısa sürede cilt bakım rutininizin en zahmetsiz parçalarından biri olur.

İğneli Yüz Masaj Aleti

Dermaroller olarak da adlandırılabilen iğneli yüz masaj aleti kolajen üretimini destekleyen özelliği sayesinde cildin canlanmasını sağlar. Mikro iğneler cildin üst tabakasında çok minik delikler açarak masaj uygulamasını daha etkili ve derinden bir hale getirir. Cilt katmanlarının yenilenerek parlak görünmesine olanak tanıyan bu ürünlerin düzenli kullanımı sonucu ölü hücrelerden kurtulabilirsiniz. Göz çevresine uygulama yapmadan yüzünüzde en fazla 5-6 sefer gezdirerek işlemi gerçekleştirmelisiniz. Masaj bittikten sonra serum ya da cildinize uygun bir nemlendirici sürerek daha zinde bir görünüm elde edebilirsiniz. 

Jade Roller

Silindirik formu ile rahatlatıcı bir yüz masajı imkanı sunan bu manuel aletin çıkış noktası Çin’dir. Genellikle yeşim taşı kullanılarak tasarlanan roller yüz masaj aleti kan dolaşımını hızlandırarak toksinlerin ciltten atılmasına yardımcı olur. Cildinize uygun bir yağ ya da nemlendirici eşliğinde uygulayabilirsiniz. Boyun bölgesinden başlayarak yukarı doğru hareketlerle işlemi sürdürmelisiniz. Burada önemli olan jade roller yüz masaj aletini ileri geri değil tek yönlü hareket ettirmeniz olacaktır. Çeneden ve alından elmacık kemiklerine doğru tek yönde yapacağınız masaj sizi hem rahatlatacak hem de cildiniz üzerinde olumlu etkiler bırakacaktır.

yüz masaj 3 - Saç Bakım Güzellik yüz masaj 3 - Saç Bakım Güzellik

Yüz Temizleme Fırçası

Cilt bakımında klasik ve eski yöntemlerden biri olan yüz temizleme fırçası birkaç farklı tipte başlığa sahiptir. El becerinizle birleştiğinde ciltte derinlemesine temizleme sağlar. Aynı zamanda yüz masaj aleti olarak da son derece etkilidir. Yüz temizleme fırçası sayesinde siyah nokta ve sivilcelerden kurtulabilir, daha parlak bir cilde sahip olabilirsiniz. Sürdüğünüz krem, serum ya da jelin emilmesini de hızlandıran bu fırça pratik kullanımı ile öne çıkar.

Yüz Masaj Aleti Neden Tercih Edilir?

Hem erkek hem de kadınların kişisel bakım ürünü olarak tercih ettiği yüz masaj aleti pek çok farklı ihtiyaca cevap verebilir. Bakımdan ağrı sorunlarına; derinlemesine temizlikten stres atmaya kadar çeşitli konuların çözülmesinde yüz masaj aletinden destek alabilirsiniz.

 • Kronik baş ağrısı mı çekiyorsunuz? Bundan kurtulmak için yapabileceğiniz pek çok tıbbi tedaviye ek olarak yüz masajını deneyebilirsiniz. Sinüslerin ve yüz kaslarının rahatlatılması ağrının da kademeli olarak kesilmesine yardımcı olabilir.
 • Zaman içinde cildinizde sarkmalar oluşabilir. Kilo verme döneminde iseniz; bu süreç çok daha gözle görülür bir hal alabilir. Bu gibi durumlarda da yine yüz hatlarınızın toparlanması ve sıkılaşması için elinizin altında bir yüz masaj aleti bulundurmanız iyi fikir olabilir.
 • Yüzünüzdeki solgun ve yorgun görüntüyü her seferinde makyajla kapatmaya çalışmaktan bıktıysanız; daha kalıcı bir çözüm için yüz masajını günlük rutininizin içine katabilirsiniz. Her gün, doğru ürünlerle yapılan yüz masajı cildinizin parlak, zinde ve canlı kalmasını sağlar.
 • Cildinizde kızarıklıklar oluşuyorsa; doğal taştan üretilen jade rollerlar ile masaj yaparak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Ekstra etki için yüz masaj aletini bir müddet buzdolabında bekleterek yüzünüze soğuk terapi uygulayabilirsiniz.
 • Yüz masaj aleti kan akışını artırdığından vücuttan tonsinleri uzaklaştırmak konusunda da etkili bir unsurdur.

Siz de cilt bakımınıza önem veriyor; doğal olarak yıllar içerisinde yıpranan, kırışan, zarar gören cildinizi yine doğal yollarla onarmak ve tazelemek istiyorsanız yüz masaj aleti ile bir an evvel tanışın. Daha parlak, daha sağlıklı ve dengeli bir cilt görünümüne merhaba deyin!