0

Lütfen birkaç dakikanızı ayırın ve cilt bakım dünyasını kasıp kavuran Jade, yani yeşim taşı ile tanışın!

Bu alet yeşim taşından yapılan silindir şeklinde bir yüz masajı aleti. Bu "roller"ı, cilt bakımı rutininize dahil ettiğinizde kısa sürede harika etkilerine tanıklık ediyorsunuz.

Jade Roller Nedir, Nasıl Kullanılır, Ne işe Yarar?-1 - Saç Bakım Güzellik Jade Roller Nedir, Nasıl Kullanılır, Ne işe Yarar?-2 - Saç Bakım Güzellik

Yeşilin bir corrector yani renk eşitleyici olduğunu biliyorsunuz. Nötrlediği tonsa, zıttı; kırmızı. Haliyle Jade Roller, cilt üzerindeki kızarıklıkları eşitliyor ve cilt tonunuzda bir denge sağlıyor. İhtiyacınıza uygun bir yüz serumu, cilt tipinize uygun bir uçucu yağı ya da kremi sürün ve Jade roller'ı yukarı doğru masaj yaparak uygulayın.

Jade Roller Nedir, Nasıl Kullanılır, Ne işe Yarar?-3 - Saç Bakım Güzellik Jade Roller Nedir, Nasıl Kullanılır, Ne işe Yarar?-4 - Saç Bakım Güzellik

Maksimum etki almak için bu işlemi uyumadan önce yapmanız tavsiye ediliyor.

Gündüz ayakta olduğunuz için yüzünüz yerçekimine karşı koymak zorunda kalıyor. Geceyse, yatay pozisyondayken biraz önce söylediğimiz ‘yukarı doğru’ masajdan oldukça fazla verim alabilirsiniz.

Bunun yanında yine yeşim taşından yapılan gua sha'nın cilt bakımındaki yerini öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Veya Daha Belirgin Bir Çene Çizgisi İçin Bukkal Yüz Masajı başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.