0

Yağlı ciltlerde fazla sebum üretiminden dolayı cilt yağlı bir tabakayla kaplanır ve cilt yağlandıkça gözenekler genişler. Eğer siz de yağlı bir cilde sahipseniz cildinizin parlaması ve yüzünüzdeki geniş gözenek görünümü canınızı sıkıyor olabilir. Siz de bu durumu kontrol altına almak istiyorsanız yağlı ciltlere yönelik cilt bakım ürünleri arasında yer alan olan gözenek sıkılaştırıcı serum çeşitlerine şans verebilirsiniz.

Gelin; “Gözenek sıkılaştırıcı serum ne işe yarar?” , “Gözenek sıkılaştırıcı serum nasıl kullanılır?” sorularının yanıtlarını vererek cilt gözenek sıkılaştırıcı serum hakkında merak edilen tüm noktaları hep birlikte inceleyelim.

Gözenek Sıkılaştırıcı Serumlarla İlgili Her Şey!-1 - Saç Bakım Güzellik Gözenek Sıkılaştırıcı Serumlarla İlgili Her Şey!-2 - Saç Bakım Güzellik

Gözenek Sıkılaştırıcı Serum Ne İşe Yarar?

Cilt, birçok farklı nedenden dolayı yıllar boyunca elastikiyetini ve yoğunluğunu kaybedebilir. Cilt bakım endüstrisinin en yeni teknolojileriyle geliştirilen ve cildi sıkılaştıracak, canlandıracak, dolgunlaştıracak yaşlanma karşıtı ürünlerle cilt bakım süreci desteklenir. Gözenek sıkılaştırıcı serumlar da hem yağlı ciltleri dengelemek hem de yaşlanma karşıtı etkileri ortadan kaldırmak amacıyla kullanılabilir.

Gözenek sıkılaştırıcı serum, yüz temizleme ve tonik uygulamasının ardından uygulanır.  Normal bir nemlendiriciden daha ince bir yapıya sahip olan serumlar, cilt bariyerinin derinliklerine nüfuz ederek gözeneklerin sıkılaşmasını destekler. Bu nedenle daha etkili bir yapıya sahiptirler. İçeriğinde çeşitli vitaminler ve antioksidanlar bulunduran gözenek sıkılaştırıcı leke giderici serum çeşitleri, düzenli kullanım sonucunda cilt lekelerinin görünümünü azaltmaya yardımcı olur,  pürüzsüz bir cilde kavuşmaya katkı sunar.

Canlı ve daha genç görünen bir cilde sahip olmak için kozmetik ürünlerin yanında evde uygulayabileceğiniz sıkılaştırıcı yüz egzersizleri de deneyebilirsiniz. Bu egzersizleri düzenli bir şekilde uygulayarak cildinizde oluşabilecek yaşlanma etkilerini azaltabilirsiniz.

Gözenek Sıkılaştırıcı Serumlarla İlgili Her Şey!-3 - Saç Bakım Güzellik Gözenek Sıkılaştırıcı Serumlarla İlgili Her Şey!-4 - Saç Bakım Güzellik

Gözenek Sıkılaştırıcı Serumlar Cilde Nasıl Uygulanır?

Gözenek sıkılaştırıcı serumları cilde uygulamadan önce bazı adımları takip etmelisiniz. Yağlı ciltlere uygun yüz temizleyiciler ve toniklerle cildinizi arındırdıktan sonra gözenek sıkılaştırıcı serum uygulamasına geçebilirsiniz. Bu noktada gözeneklerin yağdan ve kirden arınmış olması son derece önemlidir. Böylece gözenekler daha fazla genişlemeye ihtiyaç duymaz ve cilde sürülen serumlar sayesinde gözenekler küçülmeye başlar.

Gözenek sıkılaştırıcı serumlar günde iki defa, sabah ve akşam olmak üzere temizlenmiş cilde uygulanır. Serumu parmaklarınıza az miktarda alarak nemli cildinize uygulayabilirsiniz. Serum sonrası cildinize nemlendiricinizi de sürüp cilt bakım rutininizi tamamlayabilirsiniz. 

Siz de kaliteli markaların gözenek sıkılaştırıcı serum önerileri arasından cildinize en uygun içeriğe sahip olan ürünü seçerek gözeneklerinizin küçülmesini sağlayabilir ve daha pürüzsüz, canlı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Gözenek Sıkılaştırıcı Serumlarla İlgili Her Şey!-5 - Saç Bakım Güzellik Gözenek Sıkılaştırıcı Serumlarla İlgili Her Şey!-6 - Saç Bakım Güzellik

Gözenek Sıkılaştırıcı Serumların Yüze Faydaları Nelerdir?

Gözenek sıkılaştırıcı serumların faydalarını gelin birlikte inceleyelim:

  • Gözenek sıkılaştırıcı serum çeşitleri, salisilik asit, dioik asit, glikolik asit ve sitrik asit gibi özel içerikler bulundurur. Bu sayede gözeneklere nüfuz ederek küçülmelerine destek olabilirler.
  • Gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olan bu serum çeşitleri, akne ve sivilce gibi problemlerin de oluşmasını engellemeye destek olabilir.
  • Cildin yenilenmesine ve canlanmasına yardımcı olur.
  • Cilt yüzeyindeki ölü hücreleri azaltarak cilt bariyerini güçlendirme görevi görür.
  • Düzenli olarak kullanıldığında cilt günden güne çok daha yenilenmiş ve canlı ve aydınlık bir görünüme kavuşur, gözenekler ise giderek küçülür.

Gözenek sıkılaştırıcı serumlar hakkında bilgi sahibi oldunuz. Eğer serum ve kozmetik ürünler içerisinde yer alan A-C-D-E Vitaminleri Cildinize Ne Yapıyor?” diye merak ediyorsanız ilgili içeriğimize de göz atabilirsiniz.