0

Düzenli egzersiz yapmak, vücudumuzda büyük bir fark yaratır. Peki neden aynı etkiyi, sıkılaştırıcı yüz egzersizleriyle yüzümüz için sağlamayalım?

Vücudumuzdaki tüm kasların optimal sağlık için hareket edecek şekilde tasarlandığı düşünülürse, yüzümüzün de biraz egzersizi hak ettiği fikri mantıklı. Bu noktada yüz yogasını mutlaka duymuşsunuzdur. Güzellik uzmanları yüz egzersizlerini cildi tonlamanın doğal bir yolu olarak nitelendiriyor. Ve bu tür uygulamaların yaşlanma sürecini yavaşlatabileceğine, gerginliği azaltabileceğine ve yüzünüzün altındaki kasları güçlendirmeye yardımcı olabileceğine inanıyor.

Evde uygulayabileceğiniz yüz egzersizleri cildinizin gençliğini korumak için doğal bir seçenek olabilir. İşte uzmanlar tarafından önerilen yüz egzersizlerinden bazıları.

Evde Uygulayabileceğiniz Sıkılaştırıcı Yüz Egzersizleri-1 - Saç Bakım Güzellik Evde Uygulayabileceğiniz Sıkılaştırıcı Yüz Egzersizleri-2 - Saç Bakım Güzellik

Egzersiz 1: Göz kaldırma

Tıpkı vücudunuzda olduğu gibi, yüz egzersizlerinden en iyi sonuçları almak için çeşitli hareketler ve tekrar sayıları gerekir. Bu egzersiz öncelikle gerginlik ve stresi serbest bırakmanıza yardımcı olacak. Ayrıca akupunktur noktalarına dokunarak artan kan akışı ile cilde daha fazla oksijen ve besin getirecek. Göz çevrenizi aydınlatmak için bu kolay egzersizi her sabah bir kez yapabilirsiniz:

  • İşaret parmaklarınızı kaşların üst kısmına düz bir şekilde yerleştirin.
  • Ardından gözlerinizi sıkıcı kapatırken üçe kadar sayarak kaşlarınızı yukarı kaldırın.
  • Bu, göz kapağının açılmasına ve şişkinliğin azaltılmasına yardımcı olur.

Egzersiz 2: Tüm yüzü sıkılaştırma

Bu basit egzersiz, özellikle aktörler arasında eski bir moda. Çünkü yüzümüzdeki kasların çoğunu ilgilendiriyor. Egzersize yüz hatlarınız gevşemiş halde başlayın ve yüksek sesle yavaş konuşun. Her bir sesli harfi telaffuz edin: A, E, I, O, U.

Sanki göğsünüzden elmacık kemiklerinize kadar her kası çalıştırdığınızı hissedin. Daha fazla verim almak için yüz masajıyla birlikte yapın. Önce bir yağ veya balsam ile masaj yaparak kasları ısıtın. Ardından egzersizi tekrarlayın.

Evde Uygulayabileceğiniz Sıkılaştırıcı Yüz Egzersizleri-3 - Saç Bakım Güzellik Evde Uygulayabileceğiniz Sıkılaştırıcı Yüz Egzersizleri-4 - Saç Bakım Güzellik

Egzersiz 3: Sorun giderme

Neredeyse herkes için biraz yaşlanma ve sarkmayı ilk gösteren bölge, yüzün alt kısmı. Bu hareket çene çizgisi boyunca cildi süpürmek için işaret ve ortak parmakların boğumlarını kullanmayı içerir. Parmaklarınızı çenenin kölesine ve ardından kulağın altına alın. Çeneden dışarı ve kulaklara doğru, parmaklarınızın kaymasını kolaylaştırmak için yüz yağı kullanın.

Önce alt çenenize nazikçe masaj yaptıktan sonra elmacık kemiklerinin altındaki kaslara erişebilmeniz için dirseklerinizi bir masaya dayayın. Böylece elmacık kemiklerinizin çevresini elinizin aya kısmına yaslayabilirsiniz. Başınızın tüm ağırlığını ellerinize bırakın ve çenenizi açık tutun. 10 saniye veya daha uzun süre boyunca harekete devam edin.

Egzersiz 4: Yoga esnemesi

Gergin kaslar yüzü aşağı doğru çekebilir ve yüz hatlarını kapatabilir. Vücudumuzda en çok kullanılan kaslardan birini esnetmek için bu basit manevrayı deneyin.

  • İşaret parmağınızın ucunu ağzınızın içine, diş etlerinin yanağın iç kısmıyla birleştiği yere koyun.
  • Ardından aşırı çalışıp gerginleşebilen masseter kasını esnetmek ve rahatlatmak için parmağınızı alt çenenize doğru sıkıca kaydırın.
Evde Uygulayabileceğiniz Sıkılaştırıcı Yüz Egzersizleri-5 - Saç Bakım Güzellik Evde Uygulayabileceğiniz Sıkılaştırıcı Yüz Egzersizleri-6 - Saç Bakım Güzellik

Egzersiz 5: Sabah enerjisi

Bu basit teknik, sabahları yüzünüzün şişkinliğini gidermeye yardımcı olur ve parlayan bir cilt için dolaşımın devam etmesini sağlar.

  • Yüzünüzü, çeneniz ellerin ayalarına ve parmaklar yüzün yanında, kulaklara yakın olacak şekilde ellerinizin arasına alın.
  • Ardından ellerinizi yüzünüzün üzerinde dalga benzeri bir hareketle yuvarlayın.
  • El ayanızla bastırın, bırakın; sonra avucunuzu yanaklarınıza bastırın, bırakın; sonra parmaklarınızı içe doğru bastırın.

Egzersiz 6: Gerginlik giderici

Zamanla kas gerginliği, yüze bir sertlik verir, yumuşak hatları kaybedersiniz ve teniniz matlaşır. Bu egzersiz, özellikle uzun bir günün sonunda gerginliğin atılmasına yardımcı olabilir.

Bir yüz yağı yardımıyla sol elinizi, boynun ortasından ve kulak altından başlayarak ense arkasına, omuza kadar aşağı ve yuvarlak şekilde geniş, süpürücü bir hareketle masaj yapmak için kullanın. Gerginliği serbest bırakmak için bunu biraz baskı uygulayarak yapın. Çünkü gergin boyun ve omuz kasları, özellikle çene çizgisini etkiler. Sağ elinizle aynı hareketi diğer taraf için de tekrarlayın.

Yüz kaslarını rahatlatmanın cildinize yapabileceği değişiklikler, gerçekten inanılmaz olabilir.