0

Yaş aldıkça genetik ve çevresel faktörlere bağlı olarak cildinin alt tabakasında bulunan yağ dokusu ve kolajen azalmaya başlar ve yüz kasları gevşer. Yüz yogası kasların gerginliğini artırarak daha genç ve sıkı bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Cilt ve güzellik uzmanları, yüz yogası ile hafif yüz kırışıklıkların birkaç ayda, yüzde yer eden derin kırışıklıklarının da zaman içinde açılmaya başlayacağını belirtiyor. Ayrıca yüz yogası sadece kırışıklıklar için değil cildinizi canlandırmak için de oldukça faydalı. Canlanan bir cilt sadece gerginleşmekle kalmaz sivilce oluşumunun ve izlerinin de önüne geçebilir. Tabii etkili bir sonuç için rutin haline getirmeniz oldukça önemli.

 

Dudaklar, dudak çevresi, kaşlar, göz çevresi, alın, çene ve boyun bölgeleri için uygulanan kan dolaşımını arttıran yüz yogası hareketleri oldukça çeşitli. İşte daha genç bir cilde sahip olmanın adımları...

1. Adım

Alnınızdaki ince çizgiler ve kırışıklıklar: Öncelikle iki elinizle yumruk yapın. Parmaklarınız size doğru bakarken orta parmaklarınızın eklemlerini alnınızın ortasına yerleştirin. Orta derecede basınç uygulayarak şakaklarda biten alnın her iki tarafına doğru nazikçe yumruklarınızı kaydırın. Egzersizi 6 kez tekrarlayın.

2. Adım

Kaz ayakları ve sarkık göz kapakları: Her iki elinizin işaret ve orta parmaklarını kullanarak V işareti yapın. Orta parmaklarınızı kaşlarınızın iç kenarına ve işaret parmaklarınızı kaşlarınızın dış kenarına yerleştirin. Orta derecede baskı uygulayın ve çekin. 8 kez tekrarlayın.

3. Adım

Ağız ve dudak köşesindeki çizgiler: Oturun ve başınızı hafifçe geriye doğru eğin. Dudaklarınızı sıkıca büzün ve ileriye doğru itin. Bırakmadan önce 10 saniye pozda kaldığınıza emin olun. Egzersizi 5 kez yapın.

4. Adım

Göz altı torbaları ve sarkık kaşlar: Avuç içlerinizi yüzünüzün yanlarına, yüzük parmaklarınızı da  kaşlarınızın ucuna gelecek şekilde yerleştirin. Cildinizi gerdirmek için ellerinizi yavaşça yukarı doğru hafif bir baskı uygulayarak kaydırın. 4 kez tekrarlayın.

5. Adım

Boyun ve çene sarkması: Boynunuzun gergin durması için başınızı hafifçe geriye doğru yatırın. Alt dudağınızı şişirerek gerginliği yoğunlaştırın. Parmaklarınızı boynunuzun her iki tarafına yerleştirin ve yumuşak hareketlere köprücük kemiğinize doğru inin. 5 kez tekrarlayın ve her tekrarda boynunuzdan başlamayı unutmayın.

Yüz yogasının ardından baş ağrılarını rahatlatma özelliğiyle dikkat çeken göz yogasını denemeye ne dersiniz?

Yüz Yogası Nedir, Nasıl Yapılır?-1

Son Adım: Cilt Bakım Ürünleri

Yaptığınız tüm hareketleri etkili bir cilt bakım rutiniyle tamamlayın. Çünkü etkili bir cilt bakım rutini sayesinde deri neme doyar ve cildin elastikliği artar. Simple Protect and Glow Üçlü Koruma Etkili Nemlendirici ışıltılı bir cilt için cildinizin antioksidan kapasitesini %80 arttırarak erken oluşabilecek yaşlanma etkilerini önlemeye yardımcı olur. Gün boyu nemlendirme sağlar. Simple Protect and Glow 72 Saat Nemlendirici Jel Krem çevresel kirlilik ve mavi ışığın sebep olduğu erken yaşlanma etkilerini azaltmaya yardımcı olur. Antioksidan, Vitamin C & E ve zencefil kökü ile cildinize ışıltı sağlar.

Ayrıca Evde Uygulayabileceğiniz Sıkılaştırıcı Yüz Egzersizleri yazımız ilginizi çekebilir.