0

Öncelikle eğer kıvırcık saçlarınız ve bukleleriniz varsa bunun volüm anlamıda bir  şans olduğunu söyleyelim. Çoğu farklı saç tipine sahip insanın kıvırcık saçlardaki hacim ve canlılığa kavuşma isteğinde olduğunu biliyor muydunuz? Sizin için kıvırcık saçlarınızı yıkamak, kurutmak ya da şekillendirmek çok zor geliyor olabilir fakat onların dilinden anladığınızda bakımı ve şekillendirmesi son derece kolay olan bir saç tipi.

Üstelik uygulayabileceğiniz o kadar fazla saç modeli var ki!

Kıvırcık Saç Şekillendirmek İçin İpuçları-1 - Saç Bakım Güzellik Kıvırcık Saç Şekillendirmek İçin İpuçları-2 - Saç Bakım Güzellik

Bakım

Saç modellerine geçmeden önce dikkat etmeniz gereken bakım ve yıkama rutininden ve elinizin altında olmasının işinizi kolaylaştıracağı saç şekillendirici ürününden bahsedelim. Genelde kıvırcık saçlara sahip olanlar, saç kuruluğundan şikayet ederler.  Kuruluk, saç derisinin kepeklenmesine ve dökülmesine neden olur. Kıvırcık saçlar için yaygın bakım hataları da saçlarınızı hayal ettiğiniz görünümden uzaklaştırabilir.

Öncelikle Elidor Saç Dökülmesine Karşı Şampuan ve Bakım Kremi’ni kullanmayı ihmal etmeyin. Banyodayken saçlarınızı kremlemek, duştan çıktıktan sonra daha yumuşak ve ipeksi olmasına yardımcı olacaktır.

Yıkama rutini ardından saçlarınızı kuruduktan sonra taramamaya kuruturken nazik davranmaya da dikkat edin. Böylece saçlarınız kabarıp elektriklenmeyecek.

İhtiyacınız olan diğer bir ürün ise; Elidor Belirgin Bukleler 7/24 Şekillendirici Bakım Kremi kıvırcık saçlarınızı beslerken yatıştırır ve buklelerin gün boyu şeklini korumasında yardımcı olur. İçerdiği elastin ile saçları güçlendirerek dış etkenlere karşı korur, badem sütü ile ise saçlarınızı sağlıklı bir görünüme kavuşturur. Saçlarınızı kurutmadan önce uygulayarak kuruduğunda hazır olmalarını da sağlayabilirsiniz.

Kıvırcık Saç Şekillendirmek İçin İpuçları-3 - Saç Bakım Güzellik Kıvırcık Saç Şekillendirmek İçin İpuçları-4 - Saç Bakım Güzellik

Modeller

Yüksek atkuyruğu

Yüksek atkuyruğu, aynı zamanda 2021 sonbaharının saç trendleri arasında yer alıyor. Günlük ya da gece stili, her iki tarz için de uygun olan bu modeli biraz kişiselleştirerek kullanabilirsiniz. Saçınızı başınızın tam tepesinde atkuyruğu şeklinde toplayın ve lastik bir toka ile sabitleyin. Buklelerinizin dağılmaması için topladığınız kısımdaki saçları başınızın üstüne doğru getirin ve birkaç tel toka ile sabitleyin. Kalan kısımlardaki buklelerinizi Elidor 7/24 Belirgin Bukleler Saç şekillendiricisi ile şekillendirin.

Yan örgü

Sadece 1 dakikada yapabileceğiniz bu model için saçınızı örmeyi bilmek yeterli. Saçınızı ortadan ya da yandan ayırın. Saçın bir kısmından bir tutam alın ve kulağınızın arkasına doğru balıksırtı model ile örmeye başlayın. Başınızın arkasına geldiğinizde bir toka ile tutturun ve tel tokalar ile sabitleyin. Diğer kısımdaki bukleleri de belirginleştirirseniz işte hazırsınız.

Dağınık yarım topuz

Her türlü tarza ve yere uygun olan bu model aynı zamanda 2021 saç trendleri arasında. Saçınızı kulaklarınızın üstünde ve başınızın tepesinde at kuyruğu olacak şekilde bağlayın. Atkuyruğunuzdan bir tutam alın ve atkuyruğunun etrafında dolayın. Birkaç toka ile sabitleyin ve saçınızın açıkta kalan kısmını Elidor 7/24 Belirgin Bukleler Saç şekillendiricisi ile şekillendirin.

Örgülü düşük topuz

Burada birçok farklı örgü seçeneğiniz var. Hangisini tercih edeceğiniz size kalmış. Dilerseniz küçük ve ince balıksırtı örgüler yapabilir, dilerseniz iki yandan büyük ve salaş balıksırtı örgüler yapabilirsiniz. Örgülerinizi tamamladıktan sonra ense hizanızda bir araya getirin ve toplayın. Topladığınız yerin altında kalan saçları da topuz şeklinde toplayabilirsiniz.

Saç aksesuarları

Yine 2021 trendlerinden olan saç aksesuarları saç modellerinize farklı bir görünüm katmanıza yardımcı oluyor. Birkaç farklı toka, kurdele tokalar, saç bantları, bandana gibi saç aksesuarları edinerek uyguladığınız tüm saç modellerinde kullanabilirsiniz. Saç aksesuarları özellikle kısa kıvırcık saç modellerine çok yakışır.

Bonus: Eğer düz saçlara sahipseniz ve kalıcı kıvırcık saçlarınız olsun istiyorsanız perma yaptırabilirsiniz. Daha fazlasını öğrenmek için Perma Saç Hakkında Her Şey yazımızı okuyun.

Ayrıca bebek saçları dizginlemek için önerilerimizden yararlanabilirsiniz.