0

Bebek saçlar son zamanlarda trendler arasına girdi bile. Ancak kendileri genellikle uçuşmaya ve başına buyruk çıkışlar yapmaya meyilliler.

Fakat bu isyankar bebek saçları dizginlemek aslında sanıldığı kadar zor değil. İlk yapmanız gereken, onları kabul etmek. Mesela Kim Kardashian onları kabul etmiyor ve lazere başvuruyor. Ancak bebek saçlar bu şekilde aldırıldığında saçgenellikle peruk gibi, doğallıktan uzak bir görünüme sahip oluyor. 

Bebek Saçlarınızı Dizginleyin-1 - Saç Bakım Güzellik Bebek Saçlarınızı Dizginleyin-2 - Saç Bakım Güzellik

Bu yüzden onlarla barışıp farklı stillerle kontrol altına almalısınız. Bunun için en büyük yardımcınız saç spreyi. Spreyle onları basitçe oldukları yere sabitlemelisiniz. İster gizleyin, ister tıpkı Rihanna gibi şekle sokun. Tercih sizin.

Bu noktada diğer önemli yardımcınız da kullanmadığınız bir maskaranızın fırçası ya da kullanılmamış bir diş fırçası olacak.

Fırçanın ucuna TONI&GUY Yüksek Tutuşlu Saç Spreyi sıkın. Bebek saçlarınızı tam aksi yönüne değil, daha kavisli bir şekil vererek tarayın. Bu işlemi saç spreyini sıkıp sonra tarayarak birkaç kez tekrar edin. Saçınız bir süre sonra dizginlenmiş olacak.

Ayrıca Kıvırcık Saç Şekillendirmek İçin İpuçları yazımız ilginizi çekebilir.

Bonus: Size bir önerimiz daha var! Cilt bakımı konusunda chia tohumunun faydalarını keşfetme ne dersiniz? Cilt bakım rutininize chia tohumunu eklemeden önce, yazımızı inceleyin.