0

İnce ve şekilli kollar, hem kadınlar hem de erkekler için güçlü bir görünümün göstergesi. Kol inceltme hareketleri, üst vücudunuza daha iyi bir şekil vermenize yardımcı olabilir. İnce ve sıkı bir görünüm için kardiyo egzersizleri ve kas yapmadan kol inceltme hareketleri uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda hareketlere ek olarak beslenme düzeninize de dikkat etmeniz önemli. Üst vücut ve kol bölgenizi çalıştırabileceğiniz kol inceltme egzersizlerini bir araya getirdik:

Kol Nasıl İncelir?

Kol inceltme egzersizleri, doğru hareketlerle kasları çalıştırmak ve yağ yakımını hızlandırmak üzerine kuruludur. Egzersizlerin işe yaraması için ise düzenli ve dengeli bir beslenme planı oluşturmanız da önemlidir. Spor ve beslenme rutininin birbirini tamamlamasıyla kısa sürede kollarınızın inceldiğini görebilirsiniz. Hem ev ortamında hem de spor salonunda uygulayabileceğiniz kol inceltme egzersizleri, zaman içinde kasları güçlendirerek ince ve sıkı bir kol yapısı sağlar.

 

Bölgesel olarak incelmeyi amaçlarken en büyük motivasyonunuz sporun güzelliğe olan etkileri olmalı. Sevdiğiniz kıyafetleri daha büyük bir keyifle giymek, hayatınızın her anında özgürce hareket etmek için yapabileceğiniz en etkili kol inceltme hareketleri, vücudunuzu şekillendirmenize yardımcı olur.

Kol İnceltme Hareketleri Nelerdir, Nasıl Yapılır?

Evde kol inceltme hareketleri, kendi yaşam alanınızda, rahat bir şekilde yapabileceğiniz egzersizlerdir. Hareketleri düzenli bir spor programı dahilinde uyguladığınızda çok daha etkili sonuçlar alabilirsiniz. Aynı zamanda doğru bir beslenme düzeni ve diyet uygulayarak hareketlerinin etkisini artırabilirsiniz. Bölgesel incelmenin anahtarı olan kol inceltme hareketleri sayesinde üst vücudunuzda dilediğiniz görüntüye ulaşabilirsiniz.

 

Kol inceltme hareketlerini uygularken kendi seviyenizi göz önünde bulundurmanızda fayda var. Yeni başlayanlar ve spora daha alışkın olanlar mutlaka seviyelerine göre set ve tekrar sayısı ayarlamalı ve hareketleri zorluk seviyelerine göre yavaş yavaş uygulamalı. Bu aşamada yeni başlayanlar için egzersiz rehberi size fayda sağlayabilir.

 

Spora başlamadan önce güçlü bir ferahlık hissi son derece önemli. Bunun için Rexona Clinical Protection Anti-Perspirant Kadın Deodorant sizinle. Bu ürün, terlemeye karşı uzun süreli koruma sağlarken spor esnasında daha rahat hareket etmenize yardımcı olur. Üst vücudunuzu ve kollarınızı inceltmenizi sağlayacak en etkili egzersizler şu şekilde sıralanabilir.

Kol İnceltme Hareketleri Hakkında Her Şey!-1 - Saç Bakım Güzellik Kol İnceltme Hareketleri Hakkında Her Şey!-2 - Saç Bakım Güzellik

En Hızlı Kol İnceltme: Ters Mekik

En hızlı kol inceltme hareketleri deyince akla ilk gelenlerden biri hiç şüphesiz ters mekik. Uygulaması kolay gibi görünse de başlangıç seviyesinde biraz zorlayıcı olabilen bu hareketi doğru pozisyonu alarak yapmak son derece önemli. Bu hareketi uygulamak için öncelikle sırtüstü yere uzanın. Daha sonra kollarınızı yanlarınıza açın. Bacaklarınızı havaya kaldırarak bacaklarınızın ve vücudunuzun 90 derece açı yapmasını sağlayın. Eş zamanlı olarak üst vücudunuzu da yukarı kaldırmaya çalışın. Ardından yavaş yavaş başlangıç pozisyonuna dönün ve hareketi tekrarlayın.

 

Ters mekik hareketini yaparken yavaş ve kontrollü olmak oldukça önemlidir. Bu hareketin farklı varyasyonları olduğunu da unutmayın. Başlangıç seviyesinde yapmakta zorlanıyorsanız “Bird-Dog” yani “Kuş-Köpek” egzersizini de yapabilirsiniz. Aynı zamanda bu en hızlı kol inceltme hareketi spor salonlarında mekik sehpası yardımıyla da uygulanabilir.

Kol İnceltme Hareketleri Hakkında Her Şey!-3 - Saç Bakım Güzellik Kol İnceltme Hareketleri Hakkında Her Şey!-4 - Saç Bakım Güzellik

Üst Kol İnceltme Hareketi: Şınav

Klasik egzersizler arasında yer alan şınav, kolları en iyi şekilde çalıştıran hareketlerden biri. Özellikle üst kol inceltme deyince akla ilk gelen hareket olan şınav, kısa zamanda yarattığı etkiyle bilinir. Bu hareket için öncelikle yüzünüz yere bakacak şekilde düz bir plank pozisyonu alın. Yere dirseklerinizle değil, ellerinizle tutunun. Kollarınızı kıvırarak göğsünüzün neredeyse zemine değmesini sağlayın. Daha sonra kollarınızı düzleştirerek başlangıç pozisyonuna dönün ve hareketi tekrarlayın.

Kol İnceltme Hareketleri Hakkında Her Şey!-5 - Saç Bakım Güzellik Kol İnceltme Hareketleri Hakkında Her Şey!-6 - Saç Bakım Güzellik

Evde Kol İnceltme Hareketi: Triceps Dips

Vücudunuzun kendi ağırlığını kullanarak yapacağınız triceps dips de evde kol inceltme hareketleri arasında en etkili olanlardan biri. Kendinizi geliştirdikçe vücudunuza ağırlık bağlayarak da yapabileceğiniz bu hareket ile kollarınızı inceltebilirsiniz. Bu hareket için öncelikle ellerinizi omuz genişliğinde açarak bir sandalyeye veya basamağa yerleştirin. Bacaklarınızı uzatın ve kalçanızı sandalyeden ileri doğru çıkarın. Sadece kollarınızla sandalyeye tutunun. Daha sonra kollarınızı kıvırarak vücudunuzu aşağı doğru indirin. Kollarınızı düzleştirerek başlangıç pozisyonuna dönün ve hareketi tekrarlayın.

Kol İnceltme Hareketleri Hakkında Her Şey!-7 - Saç Bakım Güzellik Kol İnceltme Hareketleri Hakkında Her Şey!-8 - Saç Bakım Güzellik

Ağırlık Kullanrarak Yapılan Kol İnceltme Hareketi: Biceps Curl

Evde veya spor salonunda ağırlık kullanarak yapabileceğiniz biceps curl, oldukça teknik bir hareket. Başlangıç seviyesi için zorlayıcı olabilse de ağırlıksız hareketleri yaptıkça kollarınızı güçlendirebilir ve zamanla bu harekete geçebilirsiniz. Biceps curl için ayaklarınızı omuz genişliğinde açarak ayakta durun ve her iki elinize birer ağırlık alın. Ağırlık miktarı gelişiminize göre değişebilir. Ardından kollarınızı yanlarınıza yerleştirin ve avuç içlerinizin öne bakmasını sağlayın. Kollarınızı kıvırarak ağırlıkları omuzlarınıza doğru kaldırın. Yavaşça başlangıç pozisyonuna dönün ve hareketi tekrarlayın.

Kol İnceltme Hareketleri Hakkında Her Şey!-9 - Saç Bakım Güzellik Kol İnceltme Hareketleri Hakkında Her Şey!-10 - Saç Bakım Güzellik

Etkili Kol İnceltme Hareketi: Hammer Curl

Hammer curl de ağırlık kullanılarak yapılan bir hareket. Bu hareket için de tıpkı bir önceki harekette olduğu gibi ayaklarınızı omuz genişliğinde açıp ellerinize ağırlık alarak başlayın. Kollarınızı yanlarınıza yerleştirin ve avuç içlerinizin birbirine bakmasını sağlayın. Ağırlıkları ise yatay değil dikey olarak tutun. Kollarınızı kıvırarak ağırlıkları omuzlarınıza doğru kaldırın ve hareketi tekrarlayarak devam edin.

 

Kol inceltme hareketlerini evde uygulayabileceğiniz gibi spor salonunda, eğitmen eşliğinde de yapabilirsiniz. Doğru beslenme alışkanlığı ve düzenli spor ile kollarınızda hayal ettiğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.