0

Saçlarınızın düz ve sağlıklı görünmesini sağlamak bazen zor bir matematik denklemine dönüşebilir. Saçlarınızı düzleştirmek için ısı şekillendirme araçlarını kullanmak saçlarınızın nem kaybetmesine ve kırılmasına neden olur. Zamanla fön makineleri, düzleştiriciler ve bukle maşaları, özenle bakılmış saçlarda bile kuru ve yıpranmış bir görünüme neden olan hasarlar yaratabilir.

Saçlarınızı ısı ile şekillendirmeden düz saç elde etmek için kullanabileceğiniz bazı püf noktaları var. Elbette bu tüyolar hafif dalgalı ya da ince saçlılarda daha çok işe yarar. Diğer saç tipleri için saç sağlığından ödün vermeden düz bir görünüm elde etmek bir parça zor olabilir. Eğer dalgalı veya kıvırcık saçlarınızı doğal haliyle kullanmak istiyorsanız siz de bu ipuçlarını kendi saç çözümünüze dahil edebilirsiniz. Hayal ettiğiniz görünüme ulaşana kadar bu püf noktalarının farklı kombinasyonlarını denemeye devam edin.

Mükemmel Düz Saçlar İçin Tüyolar-1 - Saç Bakım Güzellik Mükemmel Düz Saçlar İçin Tüyolar-2 - Saç Bakım Güzellik

Saçlarınızı soğuk hava ile kurutun

Saçlarınızı klasik fönleme yöntemiyle düz ve pürüzsüz hale getirebiliyorsanız bunun yerine yönteminizi soğuk hava ile değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Saçlarınızın yaklaşık dörtte üçünün kendi kendine kurumasına izin verdikten sonra normalde yaptığınız gibi saçınızı bölümlere ayırın. Fön makinenizin soğuk ayarını açın ve onu kökten uca doğru kullandığınızdan emin olun. Ayrıca kuruturken fön makinesini saçınızdan yaklaşık olarak 15 cm uzakta tutmaya özen gösterin.

Saçlarınızı sarın

Saçları sarmak, ısı ile şekillendirme olmadan düz saç elde etmenin en popüler yollarından biri. Farklı saç tipleri ve uzunlukları için farklı yöntemler olsa da temel olarak bilgiler aynı. Bunun için uzun tel tokalara ve saten bir fulara ihtiyacınız olacak. Öncelikle saçlarınızı bölümlere ayırın ve taramak için ince dişli bir tarak kullanın. Saçı gergin tutarak doğal olarak düştüğü yerden başınızın diğer tarafına getirin ve sıkıca tutturun. Saçınızın her bölümü için bu yöntemi tekrarlayarak gece uyumadan önce saten bir fularla sabitleyin. Uyandığınızda tıpkı fönlü gibi görünen saçlara sahip olacaksınız.

Mükemmel Düz Saçlar İçin Tüyolar-3 - Saç Bakım Güzellik Mükemmel Düz Saçlar İçin Tüyolar-4 - Saç Bakım Güzellik

Saçı düzleştirmeye yönelik ürünler kulanın

Saçlarınızı sakinleştirmeyi ve düzleştirmeyi amaçlayan bakım ürünleri, istediğiniz saçlara kavuşmanız için iyi bir fikir olabilir. Bu amaçla tasarlanmış durulanmayan bakım kremleri, saç tellerinizi kaplayarak düz saçlara kavuşmanızı sağlar. Mükemmel düz saçlar için Elidor Elektriklenme Önleyici 7/24 Şekillendirici Bakım Kremi’ni deneyin. Elidor 7/24 Şekillendirici Bakım Kremi ile hayalinizdeki saçlar gün boyu sizinle olacak.

Saç maskesinden destek alın

Saçlarınıza daha parlak ve düz bir görünüm kazandırmak için ev yapımı bir saç maskesi ile derinlemesine bakım yapabilirsiniz. Proteini saça geri kazandırmak için kullanılan saç maskeleri, düz saçlar elde etmenizi sağlayabilir. Derinlemesine bakım etkisi için yumurta, bal ve avokado karışımından oluşan bir saç maskesi hazırlamayı deneyin. Saçlarınızı beslemek ve güçlendirmek için Hindistan cevizi yağı veya badem yağı da kullanabilirsiniz.

Mükemmel Düz Saçlar İçin Tüyolar-5 - Saç Bakım Güzellik Mükemmel Düz Saçlar İçin Tüyolar-6 - Saç Bakım Güzellik

Uçucu yağları uygulayın

İçeriğiyle saçı daha yumuşak ve parlak gösteren bazı uçucu yağlar var. Örneğin Hindistan cevizi yağı, argan yağı, badem yağı saç köklerine nüfuz ederek saçları onarır ve onlara sağlık kazandırır. Saçlarınızı şekillendirmek için soğuk fön, sarma veya başka bir teknik kullandıktan sonra tercih ettiğiniz bir esansiyel yağı uygulayın. Yağı avuçlarınızın arasında ısıtmanız saçınıza eşit bir şekilde yaymanızı kolaylaştırır. Saçlarınızın uçlarına odaklanın ve aşırı miktarda uygulamamaya dikkat edin. Bu sadece saçınıza tatlı bir koku ve güzel bir parlaklık katmayacak, aynı zamanda saçlarınızı hafifçe aşağı indirerek düz saçlara kavuşmanıza da yardımcı olacak. Elidor Doğanın Enerjisi Saç Bakım Yağları, nar çekirdeği , Hindistan cevizi, avokado ve üzüm çekirdeği yağı gibi doğal yağlardan oluşan içerikleriyle saçlarınıza sağlık getiriyor.