0

Sarı saçın tüm tonları; ister altın sarısı saç ister kirli sarı saç gibi daha koyu tonlar olsun sizi daha solgun gösterdiği için, yüzünüzde ilave renklere ihtiyaç duyarsınız. Sarışınlara yakışabilecek makyajınsa hem saçın tonuna hem de cilt alt tonuna göre milyonlarca farklı seçeneği var.

Dilerseniz bunlar içinde kaybolmadan, her bölgede dikkat etmeniz gereken temel noktalara değinelim. 

Sarı Saç Makyajı-1 - Saç Bakım Güzellik Sarı Saç Makyajı-2 - Saç Bakım Güzellik

Sarı Saçlar İçin Göz Makyajı Nasıl Olmalı?

Göz makyajı, sarı saçlıların en rahat ve özgür olduğu alanlardan. Göz makyajında her türlü renk ve desen, göz rengini ortaya çıkarması nedeniyle sarı saçla uyum sağlıyor. Siyah bir kedi gözü eyeliner’dan, neon yeşil blok bir fara; glitter'lı siyah dumanlı göz makyajından bomboş gözlere uygulanan maskaraya dek seçenekleriniz bol. 

Sarı Saç Makyajı-3 - Saç Bakım Güzellik Sarı Saç Makyajı-4 - Saç Bakım Güzellik

Sarı Saçlar İçin Ten Makyajı Nasıl Olmalı?

  • Yapmanız gereken ilk şey, fondöten ya da kapatıcınızı cilt alt tonunuza göre seçmek.
  • Allığınız ise bir numaralı dostunuz. Açık pembe ya da mercan tonları sizi doğal ve sağlıklı gösterir.
  • Sarı saçınızı dengelemek için yaptığınız makyajda aydınlatıcı konusunda çok aşırıya kaçmayın; hatta mümkünse soğuk kış günlerinde kurumaya meyleden cildinizde krem yapıda aydınlatıcılar kullanmaya özen gösterin. 

Sarı Saçlar İçin Dudak Makyajı Nasıl Olmalı?

  • Sarışınlara yakışan ruj renklerinin başını elbette koyu tonlar, kırmızı ve koyu nude’lar çekiyor. Çok açık pembe ya da nude tonları dudakları solgun gösterebilir. 
  • Rujunuzu sürmeden önce dudaklarınızı kalemle çerçevelemeyi ihmal etmeyin. 
  • Dudaklarınızı dolgun ve parlak gösteren dudak parlatıcıları yoğun bir günde ya da gözlerinizi belirginleştirdiğiniz bir makyaj da destekçiniz olabilir.