0

Her zaman vazgeçilmez saç renkleri arasında olan sarı, kendi içinde birbirinden farklı onlarca tona sahip. 2022 saç rengi trendleri arasında sarının ışıltılı ve doğal tonları ilk sıralarda yer alıyorken, kum sarısı saç rengine olan ilgi de iyice arttı. İçinde küllü tonlar barındıran kum sarısı, gold ışıltılar ve parlaklığı ile çok seviliyor. Özellikle yaz mevsimine çok yakışan bu ton, saçlarınızın deniz ve güneşten açılmış gibi doğal bir görünümde olmasını da sağlıyor.

Eğer havaların ısınmaya başlaması ile, siz de saç renginizde bir değişiklik istiyorsanız, kum sarısına ne dersiniz? Tabii önce kum sarısı saç nasıl elde edilir, kimlere yakışır ve kum sarısı saç bakımı nasıl yapılır sorularının cevaplarını keşfedelim.

Kum Sarısı Saç Rengi ve Tonlarını Keşfedin! -1 - Saç Bakım Güzellik Kum Sarısı Saç Rengi ve Tonlarını Keşfedin! -2 - Saç Bakım Güzellik

Kum sarısı saç rengi nedir?

Enerjik ve canlı bir görünüm yaratan kum sarısı, içinde birkaç ton barındırır. Küllü kumralın mat görünümü, altın rengi ışıltılar ile bir araya geldiğinde kum sarısı ortaya çıkar. Bunu tıpkı kum beji rengi gibi de düşünebilirsiniz. Saçınızı dalgalı kullandığınızda, rüzgarın etkisi ile savrulan saçlarınızda birbiriyle uyumlu birkaç tonun görünmesi yaşınızı olduğundan daha küçük de gösterebilir. Ayrıca güneşe çıktığında ışıldayan saçlarınız da size farklı bir hava katacak.

Kum sarısı saç rengi kimlere yakışır?

Altın tonlar ve küllü kumral barındıran kum sarısı en çok buğday tenlilere yakışmasıyla bilinir. Eğer kumral, buğday gibi bir ten renginiz varsa, kum sarısı saçlarınızın çok daha gösterişli görüneceğini söyleyebiliriz. Bu rengi saçınızın tamamına uygulayabileceğiniz gibi her sezonun trend saç uygulamaları arasında olan balyaj, ombre gibi tekniklerle de kullanmayı deneyebilirsiniz. Eğer açık bir ten renginiz varsa, sarının daha küllü tonlarına yönelmeyi deneyebilirsiniz. Tabii yazın cildiniz güneşten bronzlaşacağı için hazır yaz yaklaşıyorken açık teninizde de bu saç rengini deneyebilirsiniz.

Kum Sarısı Saç Rengi ve Tonlarını Keşfedin! -3 - Saç Bakım Güzellik Kum Sarısı Saç Rengi ve Tonlarını Keşfedin! -4 - Saç Bakım Güzellik

Kum sarısı saç rengi bakımı nasıl yapılır?

Eğer, eski saç renginiz koyuysa ve sarı gibi açık bir tonu ilk defa deniyorsanız, saçınızda öncelikle açma işlemi uygulanabilir. Saç rengini açmak saça zarar verebilecek bir uygulama olduğu için bakımlarına ekstra dikkat etmeniz gerekiyor. Tabii saçınızın ilk günkü canlılığını ve rengini koruması için de bakımlarını ihmal etmemeniz önemli.

Öncelikle saç tipinize ve ihtiyacınıza uygun bir şampuan seçmekle işe başlayabilirsiniz. Bu noktada Elidor’un birbirinden farklı saç ihtiyaçlarına yönelik şampuanlarını tercih edebilirsiniz. Ayrıca Elidor Renk Koruyucu ve Canlandırıcı Şampuan da özel teknolojisi sayesinde, boyalı saçlarınızın canlılığını ve parlaklığını korumasını sağlar.

Ayrıca saçınıza haftada en az 1 kez, nemlendirici bir maske yapmayı da ihmal etmeyin. Duştan sonra saç bakım yağları kullanarak da saçlarınızın ışıl ışıl parlamasına yardımcı olabilirsiniz.

Saçınızı kuruturken de oldukça dikkat etmelisiniz. Isı uygulanan işlemler saçın kırılmasına ve yıpranmasına neden olan en büyük faktörler arasında. Duştan sonra eğer aceleniz yoksa, yumuşak bir havlu ile saçınızın fazla suyunu alarak kendi halinde kurumasını bekleyebilirsiniz.

Fön makinesi kullanmanız gereken zamanlarda makineyi saçınıza çok yaklaştırmamaya dikkat edin. Ayrıca mutlaka ısıya karşı koruyucu bir ürün kullanın. Bu noktada 230 derece yüksek ısıya karşı koruma sağlayan ve birçok saç ihtiyacını karşılayan Elidor 7’si 1 arada Saç Güzelleştirici Krem’den de yardım alabilirsiniz.

Tarzınızı tamamlamak için sarı saç makyajı yazımız da göz atmayı unutmayın.