0

Burcunuz, kendinizi çeşitli şekillerde nasıl iyi hissedeceğiniz konusunda size fikir verebilir. Burcunuzun taşıdığı özelliklere birebir uyuyorsanız size neyi seveceğinizi ve neyin içinde kendinizi iyi hissedeceğinizi anlatabilir. Kullanmanız gereken makyaj tekniklerinden, seveceğiniz saç renklerine kadar ilham veren burcunuzun sizin için en iyi saç modelleri hakkında da önerileri var.

Burçlara Göre Saç Modelleri   -1 - Saç Bakım Güzellik Burçlara Göre Saç Modelleri   -2 - Saç Bakım Güzellik

Koç

Cesur, maceracı doğanız gereği kişiliğinizi temsil etmek ve başkalarına ilham vermek için cesur bir saç modeli seçmeniz gerekir. Saç modelinizde farklı kesimler, asimetrik şekiller deneyebilir hatta saçınızın bir kısmını da kazıtabilirsiniz. Uzun saç favorileriniz arasındaysa eğlenceli iki yandan topuz saç modelini deneyebilirsiniz.

Boğa

Güçlü ve güvenilir bir kişiliği olan bir Boğa’ysanız genellikle sadeliği ve pratikliği tercih edebilirsiniz. Bu noktada sizin için en uygun olacak saç şık ve sıkı bir atkuyruğu. Saçınızın tepesi, ortası ya da enseniz fark etmez bu saç modeli sizinle özdeşleşecek.

İkizler

Zekanız ve pratikliğiniz sayesinde hiç şüphesiz örgü modellerini hızlıca yapabilecek bir el becerisine de sahipsiniz. Hollanda, mısır, kılçık, düğüm ve birçok farklı modeli bulunan örgüler tam sizin için. Sosyalliği sevmeniz sebebiyle farklı modelleri denemekten kaçınmayacağınız da aşikar. Örgülerinizi kendi stilinizde yaparak farklılaştırmayı da unutmayın.

Yengeç

Romantik ve duygusal özellikleriyle ön plana çıkan bir Yengeç’seniz, saç modelinizde de biraz romantizm tercih edebilirsiniz. Açık kumsal dalgaları, küçük saç aksesuarları ya da salaş bir örgü sizin için ideal olabilir. Ayrıca saçlarınızı kısa ve küt kestirmeyi de deneyebilirsiniz. Tercihinizi açık dalgalardan yana kullandıysanız, bu doğal dalgaları elde etmek için Elidor 7/24 Şekillendirici Belirgin Bukleler Saç Kremi’ni kullanabilirsiniz. Elinize bir miktar krem alın ve saçlarınıza uygulayarak şekillendirin. İşte bu kadar.

Burçlara Göre Saç Modelleri   -3 - Saç Bakım Güzellik Burçlara Göre Saç Modelleri   -4 - Saç Bakım Güzellik

Aslan

Göz alıcı ve güçlü bir Aslan burcuysanız saçlarınızı açık ve dalgalı kullanmak kendinizi iyi hissetmenizi sağlayabilir. Ayrıca açık bıraktığınız saçlarınızın bir kısmına küçük örgüler de ekleyebilirsiniz. Eğer kısa saçlarınız varsa son zamanların trendlerinden olan eşarpları da saçlarınıza bağlayabilirsiniz. Özellikle yazınoldukça şık bir görünüm yakalayacaksınız.

Başak

Titiz ve düzen sever özellikleriyle bilinen Başak burçlarının saç kesiminde küt modellere yönelmesinde fayda var. Muntazam bir saç kesimi kendinizi güçlü ve özgür hissetmenizi sağlayacaktır. Ayrıca kusursuz düz fönler de size oldukça yakışacak. Toplu bir model tercih etmek istiyorsanız sıkı bir tepeden topuzu deneyebilirsiniz.

Terazi

Eğlenceli ve rahat Terazi burcunun en çok seveceği ve tercih edeceği model şüphesiz dağınık topuz olacaktır. Ense hizasında yapacağınız rastgele bir topuz rahatlık arzunuzu karşılayacak. Ayrıca çok çaba harcamadan kendinizi son derece güzel hissedeceksiniz.

Akrep

Sofistike ve tutkulu bir görünüşü seven bir Akrep burcuysanız tutkunuzu ortaya koyacak bir saç modeli varsa o da balerin topuzdur. Ortadan ayırdığınız saçınızı gergin bir şekilde toplayın ve ense hizanızda bir topuz haline getirin. Hem pratik hem güçlü bu saç modeli size iyi hissettirecek.

Burçlara Göre Saç Modelleri   -5 - Saç Bakım Güzellik Burçlara Göre Saç Modelleri   -6 - Saç Bakım Güzellik

Yay

Eğlenceli ve eğlenmeyi seven bir Yay burcuysanız, işe kakül kestirmekle başlayabilirsiniz. Özellikle dalgalı saçlarınız varsa, yüzünüzün önüne düşen bukleler tarzınıza hoş bir görünüm katacak. Kaküllerinizden geri kalanları ister açık bırakabilir isterseniz dağınık topuz ile taçlandırabilirsiniz.

Oğlak

Çalışkan ve kararlı Oğlaklar saç modeli tercihlerini genellikle bilgeliğini öne çıkaracak modellerden yana kullanır. Kulaklarınızın altındaki bir hizada kestireceğiniz bob modeli çok sevebilirsiniz. Eğer gönlünüz uzun saçlardan yanaysa küt bitişleri olan açık dalgalı saçlar sizin için ideal olacaktır.

Kova

Özgür ruhlu doğanız, buna uyum sağlamak için havalı ve canlı bir tarz gerektirir. Atkuyruğunuza örgüler ekleyebilir, topuzunuzu şık bir tokayla şekillendirebilirsiniz.

Balık

Yaratıcı, sanatsal ve tabii ki duygusal bir Balık Burcu yarım topuz ya da yarım atkuyruğu modellerden ilham alabilir. Kulağınızın üstünden keskin bir çizgi ile alacağınız saçlarınızı ikiye ayırın ve üst kısımda kalanları sıkıca toplayın. İşte her yerde kullanabileceğiniz bir saç modeli.