0

Kısa saçlı kadınların tercih ettiği kısa saç topuz modelleri kısa kesime sahip saçlara farklı bir hava katar. Özellikle düğün, nişan veya mezuniyet gibi özel günlerde kullanılabilen kısa saç için topuz modelleri dağınık, örgülü veya sıkı topuz gibi değişik alternatiflerden oluşur. Kısa saçlarda topuz yapmak her ne kadar zor görünse de doğru teknikler kullanarak kısa saçlarınızda gösterişli topuz modellerine imza atabilir, tarzınızla çevrenizde hayranlık uyandırabilirsiniz. Üstelik kısa saça topuz modelleri yaparken saç spreyi ve saç köpüğü ile saçlarınızı uzun saatler boyunca kullanmanız mümkün. Peki, kısa saç topuz modeli seçenekleri neler? Bu yazımızda evde kısa saç topuz modelleri hakkında merak edilen detayları bulabilirsiniz.

Kısa Saç Topuz Modelleri Hakkında Her Şey!-1 - Saç Bakım Güzellik Kısa Saç Topuz Modelleri Hakkında Her Şey!-2 - Saç Bakım Güzellik

Kısa Saç Topuz Modelleri Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kısa saç topuz modelleri denerken birtakım noktaları göz önünde bulundurarak saçlarınızı daha kolay şekillendirebilirsiniz. İşte, kısa saçlarda topuz yaparken bilmeniz gereken başlıca detaylar…

 

  • Atkuyruğu modellerine harika bir alternatif sunan kısa saç topuz modelleri yaparken saç spreyini çok fazla kullanmamaya çalışın. Aşırı saç spreyi kullanımı, saçlarınızın yağlı görünmesine neden olabilir.
  • Saçlarınız yeterince uzun olmadığı için kısa saçlarınıza topuz yaptığınızda saçlarınızda uçuşmalar olabilir. Bunu önlemek için saç renginize uygun tokalardan yardım alabilir, uçuşan saç tutamlarını şık bir şekilde kamufle edebilirsiniz.
  • Hacimli topuz görünümleri elde etmek için saçlarınızı güzelce taramaya ve krepe uygulaması yapmaya özen gösterin.
  • Kısa saçlarınızı topuz yapmadan önce biraz ıslatmak saça şekil verirken işinizi kolaylaştırır.
  • Daha sıkı bir tutuş elde etmek istediğinizde saçlarınızı bükerek şekil vermeyi deneyin.

 

Bunlara ek olarak Bu Yaz Denemeniz Gereken Saç Trendleri hakkında fikir edinmek için içeriğimize hemen göz atarak sezonun en yeni saç modellerini öğrenebilirsiniz.

Kısa Saç Topuz Modelleri Nelerdir?

 

Kısa saçlarınızda deneyeceğiniz değişik topuz modelleri size havalı bir görünüm kazandıracak. Birbirinden farklı kısa saç topuz modelleri için aşağıdaki önerileri inceleyebilirsiniz:

Kısa Saç Topuz Modelleri Hakkında Her Şey!-3 - Saç Bakım Güzellik Kısa Saç Topuz Modelleri Hakkında Her Şey!-4 - Saç Bakım Güzellik

Ense Topuzu

Kısa saç düz topuz modelleri arasında yer alan ense topuzu saçın ense bölgesinde toplanması ve sıkı bir topuz oluşturulmasıyla elde edilen saç stilidir. Saçlarınızı tam ensenizden bükerek topuz halinde sarın ve topuz tokalarıyla sabitleyin. Ense topuzunda saçlarınızın önünü doğal şekilde bırakabilirsiniz. Bu modeli hem ofiste hem de özel günlerde kullanabilirsiniz.

Kısa Saç Topuz Modelleri Hakkında Her Şey!-5 - Saç Bakım Güzellik Kısa Saç Topuz Modelleri Hakkında Her Şey!-6 - Saç Bakım Güzellik

Balerin Topuzu

Balerin topuzu en zarif saç modelleri arasında ilk sıralarda. Balerin topuz modelini ofiste, iş yemeklerinde, davetlerde ve buluşmalarda kullanmanız mümkün. Balerin topuzu için saçlarınızı ensede sıkı bir şekilde atkuyruğu yapın. Daha sonra aykuyruğunun hemen üstünden açacağınız boşluktan atkuyruğunu geçirin ve saçınızı topuz tokalarıyla tutturun. Oldukça zarif görünen balerin topusu saç modelini inci tokalar ve ince küpelerle tamamlayabilirsiniz. Balerin topuzunuzun uzun süre dayanması için saçınıza biraz saç spreyi sıkabilirsiniz.

Kısa Saç Topuz Modelleri Hakkında Her Şey!-7 - Saç Bakım Güzellik Kısa Saç Topuz Modelleri Hakkında Her Şey!-8 - Saç Bakım Güzellik

Günlük Topuz

Evde saçlarınızı toplamak istediğinizde hemen yapabileceğiniz topuz modellerinden biri olan günlük topuz için saçlarınızı salaş bir şekilde tepeden veya arkadan toplayarak küçük bir topuz oluşturun. İsterseniz yanlardan veya üstlerden birkaç tutamı açıkta bırakabilirsiniz. Yoğun günlerde ve sıcak yaz aylarında hayat kurtaran bu rahat modeli sadece evde değil, dışarıda da kullanabilirsiniz.

Kısa Saç Topuz Modelleri Hakkında Her Şey!-9 - Saç Bakım Güzellik Kısa Saç Topuz Modelleri Hakkında Her Şey!-10 - Saç Bakım Güzellik

Sıkı Topuz

Saçlarınızda deneyeceğiniz sıkı topuz görünümünü özel davetlerde ve buluşmalarda tercih edebilirsiniz. Saçlarınıza fön çektikten sonra biraz saç jölesi ile saçlarınızı tamamen düzleştirin. Ardından başınızın ortasından alacağınız saçlarınızı arkada sıkıca toplayıp topuz haline getirin. Burgu şeklinde görünecek olan sıkı topuzunuzu saç aksesuarlarıyla zenginleştirmeniz mümkün.

Kısa Saç Topuz Modelleri Hakkında Her Şey!-11 - Saç Bakım Güzellik Kısa Saç Topuz Modelleri Hakkında Her Şey!-12 - Saç Bakım Güzellik

Dağınık Topuz

Kısa saç dağınık topuz modelleri özel günlerin en sevilen saç stillerinden. Dağınık topuz için saçlarınızı ensede topladıktan sonra atkuyruğunu krepe ile hacimlendirin. Kabarık saçlarınızı saç tokasının etrafına doladıktan sonra tokalarla salaş bir şekilde sabitleyin. İsterseniz önlerden birkaç tutamı doğal şekilde bırakarak dağınık topuz  görünümüne bohem bir dokunuş kazandırabilirsiniz. Son aşamada saçlarınıza biraz sprey sıkarak topuzunuzu uzun saatler kullanabilirsiniz. Dağınık topuz stillerinin yanı sıra Wag Saç Modelleri hakkında bilgi almak için içeriğimize göz atabilirsiniz.

Maşalı Topuz

Kısa saç maşalı topuz modelleri düğün, mezuniyet gibi özel davetlerde sıkça tercih edilen stiller arasında. Bu model için önce maşa ile saçlarınızda farklı boyutlarda dalgalar oluşturmalısınız. Ardından saçlarınızı saç köpüğü ile hacimlendirdikten sonra salaş bir şekilde arkadan toplayıp topuz tokası ile sabitleyin. Uyumlu bir görünüm için saçlarınızın önlerine de saç maşası ile dalgalar yapabilirsiniz.

Kısa Saç Topuz Modelleri Hakkında Her Şey!-13 - Saç Bakım Güzellik Kısa Saç Topuz Modelleri Hakkında Her Şey!-14 - Saç Bakım Güzellik

İkili Topuz

Okulda, günlük hayatta veya konser, festival gibi etkinliklerde tercih edebileceğiniz ikili topuz, sevimli saç stilleri arasında. İkili topuz modelleri için saçlarınıza iki tane atkuyruğu yapıp bunları saç tokanızın etrafına dolayın. Saçlarınız yeteri kadar uzun değilse ikili topuzu yarı toplu saçlarla da denemeniz mümkün. Altta kalan saçlarınızı fön veya maşa ile şekillendirerek göz alıcı hale getirebilirsiniz. Saçlarınıza takacağınız renkli tokalarla dikkat çekici görünümler yaratabilirsiniz.

Kısa Saç Topuz Modelleri Hakkında Her Şey!-15 - Saç Bakım Güzellik Kısa Saç Topuz Modelleri Hakkında Her Şey!-16 - Saç Bakım Güzellik

Örgü Topuz

Örgü topuz modelleri hem pratik hem de bohem stili ile son derece dikkat çekici. Kolay örgü topuz yapmak için saçlarınızı arkadan ördükten sonra topuz şeklinde yuvarlayıp saç tokasıyla sabitleyin. Örgü topuzunuzu bakımlı görünmek istediğiniz ortamlarda tercih edebilirsiniz. Örgü topuzunuzu saç pomatları ile daha parlak ve canlı bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Kısa Saç Topuz Modelleri Hakkında Her Şey!-17 - Saç Bakım Güzellik Kısa Saç Topuz Modelleri Hakkında Her Şey!-18 - Saç Bakım Güzellik

Salaş Topuz

Tamamen salaş ve minimal bir topuz görünümü arıyorsanız salaş topuz modelleri size göre. Saçlarınızı arkadan toplayıp burarak dağınık bir şekilde tel tokalarla sabitleyin. Saçlarınızın ön taraflarını da salaş bir şekilde bırakmayı tercih edin. Dilerseniz geniş taraklı saç aksesuarlarıyla saçlarınıza farklı bir görünüm katabilirsiniz. Saçlarınıza hafif saç spreyi sıkarak şeklini korumasını sağlayabilirsiniz. Salaş topuz modellerinin yanında dalgalı saç stilleri denemek isterseniz “Bigudi Nedir, Nasıl kullanılır?” adlı içeriğimizi okuyarak konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Siz de kısa saçlara sahipseniz kısa saç topuz modelleri tam size göre. Saç uzunluğunuza göre seçeceğiniz topuz modelini farklı saç aksesuarlarıyla zenginleştirerek oldukça havalı saç stilleri oluşturabilirsiniz. Günlük saç bakımı için Elidor Güçlü ve Sıvı Parlak Saç Kremi ürününü deneyebilirsiniz. Formülünde makademya yağı, E vitamini ve kolajen olan sıvı saç kremi Superblend teknolojisiyle saçlara vitamin desteği sunar. Saç tellerini daha dolgun ve güçlü gösteren durulanmayan saç kremi, içerdiği yasemin kokusu ile tüm gün ferah hissetmenizi sağlar. Saçlarınıza şekil verirken parlak ve bakımlı bir görünüm istiyorsanız Elidor sıvı saç kremini  saç bakım rutininize hemen dahil edebilirsiniz.