0

Havalar ısınmaya başladığında ve yaz yaklaştığında sizde de tarzınızda bir değişiklik yapma isteği doğmuyor mu? Bunun en kolay yolu da şüphesiz saçlardan geçiyor. Biraz renklendirme, değişik bir kesim ya da enerji veren farklı modeller... Hepsi kendimizi iyi hissetmemize yardımcı oluyor.

Değişiklik yapmadan önce bu yazın trendlerinden ilham almaya ne dersiniz?

Bu Yaz Denemeniz Gereken Saç Trendleri-1 - Saç Bakım Güzellik Bu Yaz Denemeniz Gereken Saç Trendleri-2 - Saç Bakım Güzellik

Bob

Neredeyse her sezonun trendi olan bob model özellikle yaz aylarında sıkılıkla tercih edilen saç modelleri arasına giriyor. Kısa olması nedeniyle kolay kullanılması ve şekillendirilmesi ile yaz aylarının kurtarıcısı bu model aynı zamanda “yıka, çık” mantığındaki kullanıma da oldukça uygun. Üstelik bob kişiselleştirilebilen modeller arasında olması nedeniyle de çok tercih ediliyor. Yani isterseniz kulak üstünde bir kesim yaptırın isterseniz ense hizasında, isterseniz de omuzlarınıza dökülen bir seçeneğe yönelin. Hangisi sizi daha iyi hissettirecek ona karar vermeniz yeterli. Bu noktada elbette saç tipiniz de önem taşıyor. Bob kesimin bir diğer avantajı da ister kalın ister ince telli saçlara sahip olun; size yakışacak bir kesim yapmak mümkün. Saç tipinize göre bob saç kesimi konusunda kuaförünüze danışmayı unutmayın.

Yüzü çevreleyen renkler

Saçlarınızın renginde değişiklik istiyor fakat çok da cesaret edemiyorsanız bu seçenek tam sizin için. Saçlarınızın ön kısmından alacağınız iki tutamı dilediğiniz renge boyamayı deneyin. Tabii saçın genel rengini de göz önünde bulundurun. Platine yakın sarı saçlarınız varsa pembe ile çok seveceğiniz bir görünüm elde edebilirsiniz. Bunun yanında, koyu renk saçlarınız için de gri, mavi, platin gibi seçeneklere yönelebilirsiniz.

Ombre ve röfleler

Tabii ombre ve röfle gibi klasiklerin de trendlerden hiç düşmediğini varsayarsak bu modeller ile de stilinizi güncelleyebilirsiniz. Saç renginizin birkaç ton açık ya da koyu renklerinde seçenekler ile saçınıza güneşten açılmış gibi görünen ışıltılar verebilirsiniz. Daha doğal ışıltılar istiyorsanız; bunun için Popüler Saç Renklerini Keşfedin: Sombre yazımıza göz atmayı unutmayın.

Bu Yaz Denemeniz Gereken Saç Trendleri-3 - Saç Bakım Güzellik Bu Yaz Denemeniz Gereken Saç Trendleri-4 - Saç Bakım Güzellik

Farklı atkuyrukları

Atkuyruklarının biraz farklılaşma zamanı geldi. Her zaman yaptığınız modeli biraz değiştirerek trendlere uyum sağlayabilirsiniz. Atkuyruğunuzu topladıktan sonra kuyruk kısmına toka takarak bombe yapmayı deneyin ya da kuyruğu örün. Bunun dışında saçlarınızın önlerinden iki tutam alarak bu tutamları renkli tokalar ile de tutturmayı deneyebilirsiniz.

Yüzü çevreleyen örgüler

Örgü modelleri gün içinde hayat kurtarıcı olabiliyor. Kılçık, balıksırtı, iki yandan örgü her zaman kullandığımız modellerden. Sezonun trendi ise saçlarınızın önünden ayırdığınız iki tutamı klasik örgü modeli ile örmek. Saçlarınız ister kısa, ister uzun olsun oldukça stil sahibi bir görünüm kazanacaksınız. Tabii, örgünün ince olmasına da dikkat edin.

Tokalar

Büyük taşlı, çiçekli, rengarenk tokaların ve kurdelelerin de sık sık karşınıza çıktığınıza eminiz. Sizin de birkaç tane edinmenizde fayda var. Saçlarınızı yandan ayırıp diğer kısma göre daha az olan kısıma taktığınız birkaç renkli toka cıvıl cıvıl hissetmenizi sağlayacak. Bunun yanında tül kurdelelerden de edinebilirsiniz. Yazın rengarenk elbiselerinize yaptığınız atkuyruklarını tül kurdeleleyle tamamlayarak romantik görünümler elde edebilirsiniz.