0

Doğum tarihinin ve hatta saatinin hayatın bir çok yanından, kişiliğe, hobilere hatta alacağınız kararlara kadar etki edebileceğini savunan astrolojiye inanlardan mısınız?  Eğer, burçların ve doğum haritalarının sevdiğiniz şeyleri belirlemede ve karakteriniz üzerinde etkili olabileceğini düşünüyorsanız, bu sevdiğiniz şeyler içine makyaj ve makyaj tekniklerini de ekleyebilirsiniz.

Burcunuzun taşıdığı özellikler, makyaj yaparken seçtiğiniz renklerden, tercih ettiğiniz uygulamalara kadar sizi etkiliyor olabilir. Hangi burç hangi makyaj tekniklerini tercih ediyor öğrenmek ister misiniz?

Burçlara Göre Makyaj-1 - Saç Bakım Güzellik Burçlara Göre Makyaj-2 - Saç Bakım Güzellik

Koç

Maceracı, kendine güvenen, kararlı ve enerjik olan bu ateş burcunun iz bırakan bir makyaja ihtiyacı var. Sıcak tonlarda farlar tam sizin için. Göz makyajınıza dahil edeceğiniz altın renkleri de kendinizi oldukça iyi hissetmenizi sağlayacak. Canlı bir görünüm için elmacık kemiklerinize ve burnunuzun üzerine biraz aydınlatıcı sürmeyi de ihmal etmeyin. Ruj rengi seçimlerinizde iddialı kırmızılar tam bir Koç kadını rengi.

Boğa

Güvenilir, sevgi dolu ve pratik Boğa burcu sıradışı olmaktan ziyade şık ve zamansız stilleri tercih eder. Venüsün yönettiği bu burç dişiliğini vurgulayacak makyajlar tercih etmeli. Uzun kirpikler, buğulu bakışlara neden olacak eyeliner’lar ve dudakları çerçeveleyerek dolgunlaştıracak dudak kalemleri... Renkler konusunda ise, her türlü tarza ve ortama uyum sağlayaca nude’lar tam sizin renginiz. Göz farı seçiminizi toprak tonlarından yana kullanıp nude rengi bir ruj ile makyajınızı bitirebilirsiniz.

İkizler

Sevecen, meraklı, akıllı ve eğlenceli İkizler, yaratıcı makyaj görünümlerini denemeye daha yatkındır. Risk alarak renkli farları tercih ettiğiniz makyajlara bir şans vermelisiniz. Yeşil, turuncu, kırmızı, mavi gibi renkler ile yapacağınız göz makyajını oldukça sevebilirsiniz. Ayrıca bu renkleri kullandığınız eyeliner’lar da tercih edebilirsiniz. Yüzünüzü şekillendirmek için kontür yapmayı unutmayın. Allıkta ise, biraz canlılık ve parlaklık için açık pembelere yönelebilirsiniz.

Yengeç

Anlayışlı, sadık ve sezgileri kuvvetli Yengeçler doğal görünümlü ve romantik makyajlar tercih edebilir. Kırmızının her tonunu makyaj koleksiyonunuza eklemenizde fayda var. Nude tonlar, aydınlık bir cilt, uzun kirpikler ve kırmızı dudaklar makyajınızın olmazsa olmazları arasında olabilir. Bunun yanında metalik eyeliner’lar ile farklı görünümler de yakalayabilirsiniz. Allık seçimlerinizi ise şeftali tonlarından yana kullanabilirsiniz.

Burçlara Göre Makyaj-3 - Saç Bakım Güzellik Burçlara Göre Makyaj-4 - Saç Bakım Güzellik

Aslan

Eğlenceli, kendine güvenen ve gururlu çoğu Aslan’ın içinde vahşi bir dişi aslan vardır. Göz makyajlarınızı kedi gözü makyaj stillerinden yana kullanabilirsiniz. Eyeliner’ınızın kuyruğunu uzun tuttuğunuz ve kirpiklerinizin gözün dış kısmında kalan kısımlarını kıvırıp maskaraladığınız göz makyajları size çok yakışacak. Renk seçimlerinizi ise ışıltılardan yana kullanmanızda fayda var. Gold göz farını mutlaka makyaj koleksiyonunuza dahil edin. Dudaklarınızda ise dolgun gösteren parlatıcılar tercih edebilirsiniz.

Başak

Zeki, çalışkan ve titiz Başaklar makyajda mükemmelliyetçilikten yana olabilirler. Belirgin eyeliner’lar, keskin kontürler ve canlı görünüm veren aydınlatıcılar seveceğiniz uygulamalardan. Renk seçimlerinizi de toprak ve nude tonlardan yana kullanabilirsiniz.

Terazi

Sosyal ve düşünceli Terazi’ler dikkat çekeceği makyajlar tercih edebilir. Derin ve buğulu bakışlara kavuşturacak göz makyajları, gözün alt kısmına çekerek gözlerinizi belirginleştireceğiniz ten rengi göz kalemleri makyaj çantanızda olması gereken ürünler arasında. Ayrıca kaşlarınızı yukarı doğru tarayıp sabitlemeyi de unutmamanız gerek. Dudaklarınızda ise pembe ve nar çiçeği tonlara yönelebilirsiniz. Esmer bir ten renginiz varsa açık, beyaz tenliyseniz koyu pembeler tercih edebilirsiniz.

Burçlara Göre Makyaj-5 - Saç Bakım Güzellik Burçlara Göre Makyaj-6 - Saç Bakım Güzellik

Akrep

Duygusal, kararlı ve güçlü bir Akrep’seniz, çekici hissetmenizi sağlayacak makyajlar yapabilirsiniz. Bu noktada yanınızda taşıyacağınız favori bir kırmızı rujunuz olmasında fayda var. Siyah göz makyajları, dumanlı tarzlar akreplere çok yakışan seçeneklerden. Ayrıca takma kirpikler de bakışlarınıza ayrı bir hava katabilir.

Yay

Maceracı, özgür ruhlu ve zeki Yay’lar kendi zevklerinin peşinden gitmeyi tercih ederler. Eğer Yay burcuysanız sevdiğiniz makyaj tekniklerini ve renklerini deneme yanılma yoluyla bulabilirsiniz. Bu yüzden neonları, farklı renkleri denemeyi ihmal etmeyin. Farklı desenli göz farları ve metalik renkleri de sevebilirsiniz.Ayrıca saçlarınız kahve ve tonları renklerdeyse makyajınızla da uyum yakalayabilirsiniz.

Oğlak

Sadık, özgür ve pratik Oğlak’lar bir karar vermeden önce tüm seçenekleri değerlendirmeyi sever. Tıpkı Yay gibi Oğlak’ların da deneme yanılma yoluyla neyi sevip, neyi kendine yakıştırması gerektiğini keşfetmesi gerekir. Pratik yönü ağır basan bir Oğlak’sanız sade renklerin çoğunlukta olduğu, simlerden ve renklerden uzak makyajları tercih edebilirsiniz.

Kova

Yaratıcı ve zeki Kova’lar makyajda uyumsuzluğu sevebilirler. Kurallara ve önerilere sabit kalmaktansa, kendi keşfederek sevdiği şeyi bulmayı ve onu uygulamayı tercih ederler. Ayrıca genellikle çabasız güzelliği tercih ettikleri de söylenir. Yok gibi makyajlar en sevdikleri seçeneklerden. Tabii bir Kova kadınıysanız farklı renkleri ve teknikleri uygulayarak onları keşfetmenizde de fayda var.

Balık

Şefkatli, özenli ve romantik Balık’lar genellikle yumuşak görünümlü makyajları tercih eder. Sıcak renklerden oluşan bir far paleti, şeftali allıklar ve pembe tonlarında rujlar...

Ağustos ayında burcunuzu neler bekliyor öğrenmek için Ağustos Ayı Burç Yorumları yazımızı incelemeyi unutmayın!