0

Akrep burcu tarih aralıkları: 24 Ekim - 23 Kasım

Akrep burcu elementi: Su

Akrep burcu taşları: Yakut ve opal

Akrep burcunun uğurlu sayısı: 8, 11, 18

Akrep burcunun simgesi: Akrebin kuyruğu ve ayakları

Akrep burcu gezegeni: Plüton

Akrep burcu hangi burçlarla anlaşır? Yengeç ve Balık

Akrep burcu yaşama tutkuyla bağlı olan burç gruplarının başında gelir. Ayrıca bu burç dört sabit burçtan biridir. Bu burcun görevi, kendisinin ve etrafındaki kişilerin duygularını güçlendirmek, kalıcı hale getirmektir. Akrep burcu yükseleni olanlar, yıllık Akrep burcu yorumu okuyarak o yıl yaşayabilecekleri olaylar hakkında fikir edinebilir. Peki, Akrep burcunun özellikleri nelerdir? Gelin Akrep burcuna dair merak edilenlere yakından bakalım.

Akrep Burcu Özellikleri, Aşk Hayatı ve Burç Uyumları-1 - Saç Bakım Güzellik Akrep Burcu Özellikleri, Aşk Hayatı ve Burç Uyumları-2 - Saç Bakım Güzellik

Akrep Burcu Genel Özellikleri

Akrep burcunun anlamı mücadele, hırs ve güçtür. Akrep’leri simgeleyen sözcük “İstiyorum” kelimesidir. Bu burca mensup olanlar hiçbir şeyi yarım bırakmaz. Akreplerin güçleri gözlerindedir. Akrep’ler mimiklerini kontrol altında tutsalar bile bakışları ile sevgilerini ya da nefretlerini insanlara aktarabilir. Akrep burcu aşk ve cinsellik konularında tutkulu burçlardandır. Hatta Akrep’ler, duygularına ve tutkularına fazla kapılırsa tehlikeli davranışlar sergileyebilir. Akrep burcu genel özellikleri arasında sabırlı, dikkatli ve derin olmak sıralanabilir. Akrep burcu özellikleri kadın ve erkekler için kendine yetebilmek önemlidir. Tutumlu olmak, üretmek ve dönüştürmek bu burcun insanlarının ortak özelliğidir.

Akrep'ler genel itibarıyla ukala ve kendini beğenmiş insanları sevmez ve onların yanında aşağılayıcı tavırlar sergileyebilir. Kendi bildiğini okumayı seven bu burç grubu inandığı şeyleri sonuna kadar savunur. Akrep burcunun özellikleri arasında kuşkuculuk da vardır.

Bu burcun insanları her şeye kolay inanmaz ve ikna olmaz ancak inandıkları bir şeyi de sonuna kadar savunma özelliğine sahiptir. İşlerinde sabırlı ve özenli olan Akrep’ler gösterişten uzak bir şekilde çalışmayı tercih eder. Akrep burcu özellikleri gereği bu kişiler, ölümü yeni bir başlangıç olarak kabul eder. Bunda gezegenlerinin Plüton yani ölüm gezegeni olmasının da etkisi büyüktür. Plüton, anlam olarak ölümü ve yeniden doğuşu simgeler.

Akrep Burcu Özellikleri, Aşk Hayatı ve Burç Uyumları-3 - Saç Bakım Güzellik Akrep Burcu Özellikleri, Aşk Hayatı ve Burç Uyumları-4 - Saç Bakım Güzellik

Akrep Burcu Kadınının Özellikleri

Akrep burcu kadını zodyağın en güçlü burç gruplarından birine mensuptur. “Akrep burcu kadını hangi burçlarla anlaşır?” diye merak ediyorsanız bu kadınlar en fazla Başak, Boğa, Aslan ve Kova burçlarıyla anlaşır. Söz konusu burçlar akrep kadınlarının aşk ve cinsellik ihtiyaçlarına yanıt verebilecek özellikler sergiler. Akrep burcu kadını zaafları arasında sonsuz aşkın peşinden gitmek vardır. Bu burcun kadınları geçici ilişkiler yerine kalıcı ve uzun süreli ilişkileri tercih eder ve partnerlerine sadık kalır. Eğer Akrep kadını partnerine tam anlamıyla güvenirse kimseye açmadığı sırları bile partneri ile paylaşabilir. Akrep burcu kadını cinsellik konusunda son derece tutkuludur. Bu burçtaki kadınlar için cinsellik hem bedensel hem de düşünsel açıdan oldukça önemlidir. Akrep kadınları her türlü fanteziye açık olup renkli bir cinsel hayat yaşamak ister.

Akrep burcu kadını özellikleri arasında arkadaşlarıyla iyi ilişkiler kurmak da bulunur. Akrep kadınları, doğası gereği arkadaşlarına yardım etmeyi seven ve sınırlarını her zaman koruyarak çevresindekilerle iyi ilişkiler geliştirebilen yapıdadır. Bu kadınlar, her zaman düzeyli arkadaşlıklar kurduğu için çevresinde çok sayıda arkadaşı olabilir. Akrep kadınları; iç çamaşırı, parfüm ve tenini okşayan bir gömlek gibi hediyelere bayılır. Bu tür hediyeler onların seksi ve tutkulu yanına hitap eder.

Akrep Burcu Özellikleri, Aşk Hayatı ve Burç Uyumları-5 - Saç Bakım Güzellik Akrep Burcu Özellikleri, Aşk Hayatı ve Burç Uyumları-6 - Saç Bakım Güzellik

Akrep Burcu Erkeğinin Özellikleri

Akrep burcu özellikleri erkek denildiğinde akla cazibeli ve çekim enerjisi yüksek kişiler gelir. Bu burca mensup olanlar, edebiyat ve sinemaya ilgi duyan ve sözel zekası gelişmiş bireylerdir. Akrep burcu erkeği hem aşk hem de arkadaşlık açısından karmaşık ilişkilere sahip olabilir. Bu erkekler ilişkileri konusunda konuşmayı sevmeyen gizemli tiplerdir. “Akrep burcu erkeği nasıl kadınlardan hoşlanır?” diye merak ediyorsanız dürüst, tutkulu ve güvenilir kadınlar Akrep erkeklerinin ilgisini çeker. Akrep burcu erkeği özellikleri gereği en çok Oğlak ve Yengeç kadınları ile anlaşsa da bu burçların ayakları yere sağlam basan yapısı Akrep erkeklerini zamanla korkutabilir. Akrep burcu erkeği aşk anlamında Boğa, Kova, Aslan ve Terazi burçlarıyla tutkulu ve kopması zor ilişkiler yaşayabilir. Akrep erkekleri aşık olduğu zaman fazla şüpheci, kıskanç ve takıntılı olabilir.

Akrep burcu erkeğinin özellikleri arasında cinsellik olmazsa olmazdır. Akrep burcu erkeği cinsellik konusunda sınır tanımaz. Manyetik bir auraya sahip olan Akrep erkekleri cinsellik söz konusu olduğunda seksi ve tutku doludur. Sezgileri ve keşfetme isteği bu erkekleri yatakta cazip kılan özelliklerdir. Karşı konulması zor olan Akrep erkekleri partnerine zevk vermeyi sever. Öte yandan bu burcun erkekleri özünde herkes tarafından tanınmak ve ardında bir eser bırakmak gibi hislere sahiptir. Bu nedenle Akrep erkekleri önemli insanlarla iletişim kurmayı sever ve kendini önemsiz hissettiren ve itibarsızlaştıran kişilerden uzak durmayı tercih eder. Akrep erkeklerine hediye almayı düşünüyorsanız cüzdan, kaliteli bir şarap, deri kemer, saat veya sevdiği yazarın romanı ideal armağanlar olabilir. Tüm bunların yanı sıra tutkulu ve özgüveni yüksek Akrep erkeklerine sınırları ortadan kaldıran Axe Dark Temptation Deodorant da hediye edebilirsiniz. 48 saat boyunca zengin çikolata kokusu ile harika kokmanızı sağlayan Axe Dark Temptation Deodorant, Dual Action teknolojisi ile ter kokusunu maskelemiyor, durduruyor. Akrep erkeğinin çekiciliğini üst seviyeye çıkaracak Axe Dark Temptation Deodorant’ı daha yakından inceleyebilir ve hemen satın alabilirsiniz.