1

Yay burcu tarih aralıkları: 22 Kasım - 21 Aralık
Yay burcu elementi: Ateş
Yay burcu taşları: Firuze
Yay burcunun uğurlu sayısı: 7, 11, 27, 34, 63 ve 65
Yay burcunun simgesi: Yarı at ve yarı insan olan bir okçu figürü
Yay burcu gezegeni: Jüpiter
Yay burcu hangi burçlarla anlaşır?: Aslan ve Koç

Yay burcu dendiğinde akla ilk gelen kendisini geliştirmeye yönelik takıntısıdır. Dışa dönük ve sosyal olan Yay burcu değişimden korkmaz, bilinmeyeni keşfetmeyi ve maceralara atılmayı sever. Ancak kimi zaman odaklanmakta zorluk yaşayabilir. Yine de bir konu hakkında karar verdiğinde sonuna kadar gitmekten çekinmez. Zorluklarla mücadele etmeyi sever.

Yay burcu duygulardan çok mantığını ön plana koyar. Fakat duygularını yoğun ve tutkulu yaşar. Bazı konularda yüksek standartlarının olması kibirli olarak yorumlanmasına neden olabilir. Daha detaylı bir Yay burcu yorumu için yazının devamını okumaya devam edin!

Yay Burcu Özellikleri, Aşk Hayatı ve Burç Uyumları-1 - Saç Bakım Güzellik Yay Burcu Özellikleri, Aşk Hayatı ve Burç Uyumları-2 - Saç Bakım Güzellik

Yay Burcu Genel Özellikleri

Yay burcu tıpkı yayından kurtulan bir ok gibi geriye bakmaz, her zaman daha ilerisi için çabalar. Ayrıca kolay ve çok aşık olur. Bu nedenle aşk konusunda çok fazla kafa yormaz. Hesaplama yapmadan sonuca ulaşmaya odaklanır. Aşk, çoğu duyguda olduğu gibi, Yay burcu için kalıcı değildir. Yeniliğe ve hızlı bir tempoda yaşamaya bayılır. Bu yüzden rutine dönen bir ilişkiden memnun olmaz. Tam da bu yüzden ilişkileri çok uzun sürmez.

Yay burcunun ilişkilere yönelik bakış açısı çok fazla bağlanmadan ve ilişkinin nereye gittiği hakkında endişelenmeden iyi vakit geçirmekten ibarettir. Zeki insanları ve onu zorlayan düşünce yapılarını çekici bulur. Yay burcu özgürlüğünü bir başkasının varlığıyla sınırlandırmaktan, savunmasız olmaktan ve birine güvenmekten korkar. Dolayısıyla, bir yere veya kişiye bağlanmadan yaşamayı seçer.

Yay Burcu Özellikleri, Aşk Hayatı ve Burç Uyumları-3 - Saç Bakım Güzellik Yay Burcu Özellikleri, Aşk Hayatı ve Burç Uyumları-4 - Saç Bakım Güzellik

Yay Burcu Kadını Özellikleri

Yay burcu kadını özellikleri arasında en kötü durumlarda bile iyimser kalabilme, dürüst, açık fikirli, açık sözlü ve özgürlüğüne düşkün olma yer alır. Hayata bakış açısını pekiştiren ve farklı noktalardan bakmasını sağlayan insanların beraberliğini sever. Maceraperest ruhu, Yay burcu kadınını tahmin edilemez hâle getirir. Üzerinde adeta bir şeytan tüyü taşır ve girdiği ortamı neşelendirir. İnsan ilişkilerinde kendisini mesafeli konumlandıran Yay burcu kadını kibirli olduğuna dair bir izlenim yaratır.

Aslında Yay burcu kadını diğerlerinin ne düşündüğünü çok umursamaz, girdiği ortamlarda beğenilmek ve takdir edilmek ister. Kontrol edilmekten ve ne yapılacağının söylenmesinden hoşlanmayan Yay burcu kadını, özgürlüğü uğruna her şeyi feda edebilir.

Yay burcu kadının zaafları plansız davranmak ve çok idealist olmak olarak sıralanabilir. Kendisi gibi sosyalliğe, heyecana ve neşesine düşkün insanlarla bir arada olmaktan mutluluk duyar. Dürüst olması, Yay burcu kadınının en çekici özelliklerinden biridir. Yay burcu kadını bir filtreye ihtiyaç duymaz, doğal aurasıyla sizi kendisine çeker. Çekiciliğini doğallığına borçlu yay burcu kadınları temel bakımlarını da kusursuz şekilde gerçekleştirmek ister.

Rexona Clinical Protection Sprey Deodorant; gelişmiş aktif teknolojisi ve terlemeye karşı 3 kat daha güçlü koruyan etkisi ile yay kadının ihtiyaç duyduğu kusursuz bakımı kolayca sağlar. Motionsense teknolojisi ile ekstra ferahlık sağlayan ürün, maceraperest yay kadınının hızına kolayca ayak uydurur. Konu terlemek olunca sizi asla yarı yolda bırakmayacak Rexona Clinical Protection Sprey Deodorant'ı hemen inceleyebilir ve kolayca satın alabilirsiniz.

Ayrıca, flörtöz doğası ile cazibesine kapılmadan edemezsiniz. Yay burcu kadını cinsel yaşamında tutku dolu ve adrenalin peşinde olabilir. İsteklerinden bahsederken de tüm detayları söylemekten geri durmaz ve dolaysız bir şekilde ifade eder.

Yay Burcu Özellikleri, Aşk Hayatı ve Burç Uyumları-5 - Saç Bakım Güzellik Yay Burcu Özellikleri, Aşk Hayatı ve Burç Uyumları-6 - Saç Bakım Güzellik

Yay Burcu Erkeği Özellikleri

Yay burcu erkeği genel özellikleri arasında risk almaya açık, cömert, dürüst ve şeffaf olması yer alır. Farklı kültürleri keşfetmeyi seven yapısı nedeniyle seyahat etmeye meraklıdır. Hayata karşı felsefi bir ilke edinir ve kendisini bu yolda sürekli olarak geliştirir. Ancak genelde bir işin tüm yönlerini düşünmeye vakit kalmadan maceraya atıldığı için bazen potansiyelini harcayabilir.  Zeki Yay burcu erkeği, risk faktörlerini doğru tartabildiği dönemlerde kolayca başarıya ulaşabilir.

Yay burcu erkeği aşk yaşamında özgürlük talep eder. Özgürlüğünün kısıtlanmasından endişe duyduğu yakın ilişkilerden uzak durur. Ancak Jüpiter etkisinde olduğu için Yay burcu erkeği kolay aşık olur. Duyguları netleşene kadar Yay burcu erkeğine karşı temkinli olmakta fayda olabilir.

Duygularını ancak uğruna savaşmaya layık gördüğü kalplere karşı derinleştiren Yay burcu erkeği güvenilmez bir profil çizebilir. Yay burcu erkeği cinsellik söz konusu olduğunda da iyi vakit geçirmeye ve eğlenmeye odaklanır.