0

Yengeç burcu tarih aralıkları: 21 Haziran - 22 Temmuz
Yengeç burcu elementi: Su
Yengeç burcu taşları: İnci ve ay taşı
Yengeç burcunun uğurlu sayısı: 2, 7 ve 9
Yengeç burcunun simgesi: Yatay bir şekilde yazılmış 69 sayısı
Yengeç burcu gezegeni: Ay
Yengeç burcu hangi burçlarla anlaşır?: Boğa, Akrep, Balık ve Başak

Duygusal bir burç olmasıyla bilinen Yengeç burcu, aynı zamanda gelgitli ve çelişkili bir karaktere sahip olabilir. Siz de Yengeç burcunu keşfetmek ve daha detaylı bir Yengeç burcu yorumu okumak istiyorsanız yazımıza göz gezdirebilirsiniz.

Yengeç Burcu Özellikleri, Aşk Hayatı ve Burç Uyumları-1 - Saç Bakım Güzellik Yengeç Burcu Özellikleri, Aşk Hayatı ve Burç Uyumları-2 - Saç Bakım Güzellik

Yengeç Burcu Genel Özellikleri

Yengeç burcu genel özellikleri arasında gelgitli, çelişkili ve biraz da dengesiz olması sayılabilir. Çünkü katmanlı bir ruh hâli vardır ve genellikle melankolik bir yapıdadır. Bu durum çevresindeki insanları etkilese de o, melankolisinin ardında yatan nedenleri diğer insanlarla paylaşmaktan çekinir. Bunun sebebi de başkalarına karşı savunmasız olmasının kendisine karşı bir koz olarak kullanılması ihtimalidir.

Başkasına yük olmamak adına da acılarını gizler, iyi olmadığında iyiymiş gibi davranır ve bu özelliği uzun vadede kendisi için yıpratıcıdır. Duygusal olarak çok hassastır ve kolay kolay yaşadığı acıları unutmaz. Ayrıca geçmişe yönelik çözülmemiş meseleleri varsa geçmişe özlem duyar.

Bu özelliklerinin yanı sıra yengeç burcu hayatında istikrar ister; rutin ve tanıdık yüzler onu rahatlatır. Macera arayışına girişme ihtiyacı duymaz, değişimi sevmez. Sürprizlerden, beklenmedik durumlardan ve bilinmeyenden hoşlanmaz. Yengeç burcu aşk hayatında utangaç ve çekingen davranabilir. Ancak kolayca aşık olur ve romantiktir.

Aşık olma fikri Yengeç burcu için insanlardan daha cezbedicidir, bu yüzden genellikle onları gerçekten seven insanlara aşık olmaz. Yengeç burcu sevilme arzusu duysa da ne kadar süreceğini bilmediği için bu sürece güvenmez. Bu nedenle bir ilişkide güvende hissettirilmeyi ister.

Yengeç burcu yaşama ve insanlara karşı tutumunda bir tür inatçılık sergiler. Hafızası kuvvetlidir ve kolay kolay unutmaz. Diğer yandan başka insanların sorunlarını kendi sorunlarıymış gibi benimser.

Yengeç Burcu Özellikleri, Aşk Hayatı ve Burç Uyumları-3 - Saç Bakım Güzellik Yengeç Burcu Özellikleri, Aşk Hayatı ve Burç Uyumları-4 - Saç Bakım Güzellik

Yengeç Burcu Kadını Özellikleri

Yengeç burcu kadını özellikleri arasında sadık, çok yönlü, uyumlu, değişken, duygusal ve özverili olması sıralanabilir. Yengeç burcu kadını diğer insanlarla bir ilişki kurarken güven ve samimiyet duygusu arar. Kendi kabuğuna kapanmayı sever ve genel ruh hali sakindir. Kalabalık gruplar arasında kendisini pek göstermez. Zarar gördüğü zaman konfor alanında olmayı tercih eder.

Zayıf hissettiği dönemler haricinde Yengeç burcu kadını iradeli, ketum ve hatta sert olabilir. Yengeç burcu kadını geçmişe yönelik derin bir özlem duyar ve bu özlem hâli etrafındakiler tarafından da hissedilir. 

Yengeç burcu kadını ailesini ve sevdiklerini iyi hissettirmek için elinden geleni yapar. Çünkü sevdiklerine karşı şefkat dolu ve sadakatlidir. Yengeç burcu kadınının hissettikleri ve içgüdüleri genellikle doğru çıkar ve kısa bir süre içerisinde gerçekleşir. Yengeç burcu kadını iyi bir liderlik örneği sergiler, liderlik yaptığı gruptaki varlığı ilham vericidir.

Yengeç burcu kadının sanatsal yönü de ön plandadır. Yengeç burcu kadını aşk hayatında kendisi ile empati kurabilen, duygularını anlayabilen, iletişime açık, güvenilir ve kendisine destek olan birisiyle olmayı arzular. Yengeç burcu kadını cinsellik söz konusu olduğunda tek gecelik bir macera arayışında değildir. Genellikle tek eşli bir birliktelik tercih eder ve duygusal bağı olan biriyle cinsel yaşamı olsun ister.

Su grubunda yer alan Yengeç kadınları için güzellik doğallıkla paraleldir. Bu nedenle saç ve cilt bakımı onlar için önemlidir. Dove Hair Therapy Breakage Remedy Kırılma Karşıtı Şampuan, Yengeç kadınlarının saçlarının doğal güzelliğini yeniden kazanmalarını destekler. Saç derisini arındırır, ilk kullanımdan itibaren saçlarınızın daha güzel ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Sülfat ve paraben de içermeyen şampuan, %99’ kadar daha az kırılma ile özgürce uzayan, doğal güzelliğine kavuşmuş saçlarınızla ışıldamanıza yardımcı olur. Dove Hair Therapy Breakage Remedy Kırılma Karşıtı Şampuan ile siz de doğal ve canlı saçlara kavuşabilirsiniz.

Yengeç Burcu Özellikleri, Aşk Hayatı ve Burç Uyumları-5 - Saç Bakım Güzellik Yengeç Burcu Özellikleri, Aşk Hayatı ve Burç Uyumları-6 - Saç Bakım Güzellik

Yengeç Burcu Erkeği Özellikleri

Yengeç burcu erkeği özellikleri arasında duygusal, koruyucu, esprili, cesur, öngörülemez, bakımveren, sadık, düşünceli ve romantik olmaları sayılabilir. Yengeç burcu erkeği duyguları ile hareket eder. Yengeç burcu erkeği yakın ilişkilerinde derin bağlar kurar ve güvende hissetmek ister. Bu nedenle yengeç burcu erkeği, sevdiği insanlara kendilerini nasıl özel hissettireceğini bilir.

Yengeç burcu erkeğinin empati kurma yetileri gelişmiştir, böylece insan ilişkilerinde büyük başarı yakalar. Yengeç burcu duygusal anlamda öngörülemez olabilir ve diğer insanların kafasını karıştırabilir. Bunun sebebi yeni insanlara güvenmesinin zaman almasıdır. Yengeç burcu erkeği başkalarını, özellikle arkadaşlarını ve ailelerini kendi ihtiyaçlarının önüne koyma eğilimindedir. Bu da uzun vadede Yengeç burcu erkeğini en çok yıpratan özelliklerden biridir. 

Yengeç burcu erkeği ördüğü mizah ve çekicilik duvarının altında oldukça hassas ve savunmasızdır. Yengeç burcu erkeği aşık olduğunda, dikkatini bir başka yöne çekmek zordur. Her anını partneriyle geçirmek ister ve kendisini her hâliyle partnerine açar. Dürüst ve düşünceli bir tutum benimseyen, cesur ve kararlı partnerler Yengeç burcu erkeği için çekicidir. Yengeç burcu erkeği cinsellik esnasında duygusal olarak bağ kurmayı sever ve partneriyle yakaladığı kimyayı bu şekilde derinleştirir.