0

Başak burcu tarih aralıkları: 24 Ağustos - 23 Eylül

Başak burcu elementi: Toprak

Başak burcu taşları: Akik ve sardoniks

Başak burcunun uğurlu sayısı: 5

Başak burcunun simgesi: Elinde başak tutan bir bakire.

Başak burcu gezegeni: Merkür

Başak burcu hangi burçlarla anlaşır?: Boğa, Yengeç, Akrep

Ağırbaşlı ve ciddi tavırları ile tanınan Başak burcu, astrolojinin bilgiyi arayan burç grubudur. Başak burcunun anlamı hizmet etmektir. Değişken nitelikte olan Başak’lar, mavi ve yeşil tonlarından hoşlanır. Başak burcu yükseleni olanlar yıllık Başak burcu yorumu okuyarak yıl içinde yaşayacakları gelişmeler hakkında bilgi sahibi olabilir. Peki, Başak burcunun özellikleri nelerdir? Gelin başak burcuna dair merak edilenleri hep birlikte keşfedelim.

Başak Burcu Özellikleri, Aşk Hayatı ve Burç Uyumları-1 - Saç Bakım Güzellik Başak Burcu Özellikleri, Aşk Hayatı ve Burç Uyumları-2 - Saç Bakım Güzellik

Başak Burcu Genel Özellikleri

Başak burçları yönetici gezegeni Merkür’den ötürü hep bilgiyi arar. Bu burca mensup olanlar, zekalarını adeta kendilerine yardımcı olan bir hizmetçi olarak görür. Başak burcunu ifade eden söz; “İncelerim”dir. Başak burcu özellikleri arasında çalışkan ve pratik olmak bulunur. Başak’ların hayatlarındaki en önemli konu iştir.

Başak burcunun özellikleri arasında hayat boyu dinlenmeden çalışmak vardır. Çalışmaya aşık olan bu kişiler, kariyer hayatlarında son derece iyi konumlara gelebilir. Başak’lar, güvendikleri kişilere yardım etmeyi sever ancak tembel buldukları kişilere karşı soğuk davranır.

Başak burçları, kendi sınırlarını bilir ve kullanılmaktan hoşlanmaz. Bu burç kendine saygı duyar ve “hayır” demesini bilir. Astrolojinin en tutumlu burçlarından biri Başak’tır. Hatta bu kişilerin tutumlulukları bazen pintilik derecesinde bile varabilir. Herkesle samimi olmayı sevmeyen Başak’lar, insanlara karşı genellikle soğuk ve mesafelidir. Başak’lar saflığa oldukça önem verir ve ilişkilerini net bir biçimde yaşamayı sever, ancak bu şekilde kendilerini güvende hissederler.

Başak’lar sağlık takıntısı olan kişilerdir. Bu burç mensupları; zihinsel, bedensel, duygusal ve ruhsal anlamda sağlıklı olmayı arzu eder. Başak burcu aşk konusunda da titiz ve seçicidir. Bu kişiler, ilişkilerinde en ufak ayrıntılara bile takılabilir. Düzenli olmak da onların en belirgin özellikleri arasında bulunur. İşte, bu düzen ve organizasyona ilişkilerinde de sahip olmak isterler. Başak’lar hayatlarında sadelikten hoşlanır. Gösterişli parçalar onlara göre değildir.

Başak burçlarının becerikli ve çalışkan olmaları onlara ilişkiler konusunda da bazı kolaylıklar sağlar. Başak burçları partnerine her an yardıma hazırdır. Başak’lar hiçbir sorumluluklardan kaçmaz, askine kendilerine yeni görevler bile yaratabilir.

Başak Burcu Özellikleri, Aşk Hayatı ve Burç Uyumları-3 - Saç Bakım Güzellik Başak Burcu Özellikleri, Aşk Hayatı ve Burç Uyumları-4 - Saç Bakım Güzellik

Başak Burcu Kadını Özellikleri

Başak burcu özellikleri kadın ve erkek olmak üzere iki şekilde yorumlanabilir.

Başak burcu kadını, zeka ve güzelliğin etkileyici bir kombinasyonudur. Bu kadınlar, bulundukları her ortamda mantıksal hareketleri ile göze çarpar ve ilgi çekmeyi başarır. Organizasyon yetenekleri üst düzey olan Başak kadınları, icraat ve iş insanı olarak tanımlanabilir. Yaratıcı mizaçları, çalışkan ve yardımsever kişilikleri ile çevreleri tarafından takdir ve sempati toplar. Başak burcu kadını özellikleri arasında pratik olmak dikkat çeker. Bu yönleriyle sorunlara kolayca çözüm bulurlar.

Başak kadınları, hayatlarının her anını detaylı bir şekilde planlar. Topluma ve insanlara karşı duyarlı olan bu kadınlar çok yardımsever kişilerdir. Bu özellikleri ile herkese örnek teşkil etmeyi başarır. Başak burcu kadını aşk konusunda ince ve hassas bir ruha sahiptir. Karakteri gereği olaylara mantık çerçevesinden bakmaya gayret gösterir.

Temiz ve titiz Başak kadınları, bu özelliklerini kendileri için de sürdürür. Saç ve cilt bakımı gibi konularda hassas bir yapıya sahip Başak kadınları, kendileri için en doğru ürünleri seçerek düzenli bakım yapmayı tercih eder.

Dove Yoğun Onarıcı Şampuan, düzenli ve pratik bir bakım rutini oluşturmak isteyen Başak kadınları için tam bir kurtarıcı olabilir. Saçları temizlerken bir yandan da bakım yapan ürün; yıpranmış saçları içten dışa onarır, nemlendirir, besler ve tekrar yıpranmasını engeller. Target Repair teknolojisi ile geliştirilen Dove Yoğun Onarıcı Şampuan hakkında daha fazla bilgi sahibi olup ürünü bakım rutininize ekleyebilirsiniz.

Başak burcu kadını, sevdiği zaman partnerinin bu sevginin değerinin farkında olmasını ister. Gelip geçici ilişkilere oldukça uzaktır. Kısa süreli ilişkiler, tek gecelik ilişkiler, samimiyetsiz aşklar Başak burcu kadınının geleneksel yapısına aykırıdır. Gerçek bir sevgi ile ve samimi bir biçimde sevilmek ister.

Başak burcu kadını cinsellik konusunda ağırbaşlı ve ciddi bir mizaca sahiptir. Aynı zamanda bu kadınların içinde yüksek ve gizli bir libido saklıdır. Çok fazla insanla birlikte olmaz, tek eşlilikten ve evlilikten yanadır. Başak kadınları, eşleri ile birlikte mutlu ve sağlıklı bir cinsel yaşam kurmayı hayal eder.

Başak burcu kadını zaafları arasında temizlik ve titizlik bulunur. Titiz, sade, saygılı ve düzenli kişiler bu kadınların ilgisini çeker. “Başak burcu kadını hangi burçlarla anlaşır?” sorusu; “Kova, Koç ve Balık.” olarak yanıtlanabilir.

Başak Burcu Özellikleri, Aşk Hayatı ve Burç Uyumları-5 - Saç Bakım Güzellik Başak Burcu Özellikleri, Aşk Hayatı ve Burç Uyumları-6 - Saç Bakım Güzellik

Başak Burcu Erkeği Özellikleri

Başak burcu özellikleri erkek ve kadınlar için ortaktır. Başak burcu erkeği yapısı gereği oldukça samimidir. Gösterişten ve şatafattan uzak olan bu kişiler, aynı zamanda disiplin duyguları ile öne çıkar. Başak burcu erkeği özellikleri arasında oldukça titiz ve düzenli olmak bulunur. Buna ek olarak Başak burcu erkeğinin özellikleri içinde temkinlilik de vardır. Hata yapmaktan korkan Başak burcu erkeği çok titiz ve temiz olmasıyla bilinir.

Bu burcun erkekleri daima düzenli ve organizedir. Sürprizleri sevmeyen Başak erkeği, yaptığı her işin belli bir düzen halinde ilerlemesini arzu eder. Bu burcun erkekleri, yaşamlarının tüm alanında titiz davranmaktan hoşlanır.

Başak burcu erkeği aşkta duygu ve mantık karmaşası yaşayabilir. Başak burcu erkeği aşk konusunda mantıklı bir birliktelik ister. Bu burcun erkeği sevdiği kadınlara her zaman mantıklı davranmayı tercih eder. Yani mantık Başak erkekleri için aşktan önce gelir. Başak burcu erkekleri bu nedenle genellikle geç yaşlarda evlenir. Çünkü eş seçiminde oldukça titiz davranır ve tüm ayrıntılara dikkat ederler.

Başak burcu erkeği cinsellik söz konusu olduğunda yatakta oldukça çekici ve arzuludur. Bunun yanı sıra bu erkekler, partnerlerini mutlu etmek için de ellerinden geleni yapar. “Başak burcu erkeği nasıl kadınlardan hoşlanır?” sorusu; “Ayakları yere basan ve ne istediğini bilen kadınlar.” olarak yanıtlanabilir.