0

Kova burcu tarih aralıkları: 20 Şubat - 18 Şubat
Kova burcu elementi: Hava
Kova burcu taşları: Ametist, granat ve kehribar
Kova burcunun uğurlu sayısı: 3, 7 ve 9
Kova burcunun simgesi: Matematikteki eşittir işaretine benzeyen değişim dalgaları
Kova burcu gezegeni: Uranüs
Kova burcu hangi burçlarla anlaşır?: Aslan, Yay, İkizler ve Terazi


Yenilikçi, ilerici, asi ve insancıl bir burç olarak bilinen Kova burcu; takdir edilmeyi, destek görmeyi ve sevilmeyi arzulayan bir burçtur. Kova burcu elementini yansıtan entelektüel, meraklı ve sosyal burçlarla uyumludur. Kova ekip çalışmasına, iş birliğine ve toplumsal anlamda fayda sağlamaya bayılır. Kova burcu yorumu için genel bir bakış açısını yazının devamında bulabilirsiniz.

Kova Burcu Özellikleri, Aşk Hayatı ve Burç Uyumları-1 - Saç Bakım Güzellik Kova Burcu Özellikleri, Aşk Hayatı ve Burç Uyumları-2 - Saç Bakım Güzellik

Kova Burcu Genel Özellikleri

Kova burcu havadan sudan konuşmayı ve dedikoduyu sevmez. Özgür ruhlu Kova burcu, yaşadığı toplumdaki olaylara karşı duyarlıdır ve sıra dışı hobileri vardır. Kova burcu genel özellikleri arasında soğuk, mesafeli ve biraz da bireysel olması sayılabilir. Kova burcunun kendine olan güveni; inatçı ruhu, bir fikre kendini adadıktan sonra asla vazgeçmemesi üzerinden ölçülebilir. Eğer elinizde onu ikna edecek somut bir veriniz yoksa onu etkileyemezsiniz. Etrafında da kendisi gibi insanları görmeyi tercih eder. Kova burcunun eşitlikçi ve adil yaşam anlayışı, ekip çalışmasından ve kendisiyle benzer ilkeleri paylaşan bireylerle bir araya gelmesi Kova burcunun özellikleri olarak bilinir. Benzer düşünceleri paylaştığı kişilerle daha büyük bir amaca hizmet etmeye bayılır. Yeni fikirler ortaya koymak için topluluklarla paylaşım yapar ancak hazırlanma sürecinde kendi başına kalarak alana ve zamana ihtiyaç duyar.

Kova burcu açık sözlüdür, sevilmek için yapmacık ve dolambaçlı yolları tercih etmez. İdealleri uğruna hiç kimse için kendisinden ödün vermez. Kova burcu arkadaşlık ilişkilerinde size yardım etmekten, tavsiyede bulunmaktan veya sizi desteklemekten her zaman mutluluk duyar. Kova burcu aşk hayatında Aslan burçları ile tutkulu bir aşk yaşayabilir. Kova burçları çevresini keşfetmeye ve yeni maceralara atılmaya bayıldığı için seyahatlere ve açık havada düzenlenen etkinliklere katılım sağlar. Kova burcu aktivizmi kariyerin ve paranın önüne koyar. Dolayısıyla, para uğruna ideallerinden ve değerlerinden vazgeçmez.

Kova burcu erkeği ve kadınının kararlı ve vazgeçmeyen karakteri, kullandığı eşyalar ve ürünlerde de geçerlidir. Vaseline Nemlendirici Jel Original gibi uzun yıllardır pek çok kişi tarafından tercih edilen, ikonik hale gelen seçenekler onlar için idealdir. 1870 yılından bu yana cildi koruyan, nem veren ve kuru ciltlerin onarılmasına yardımcı olan Vaseline Nemlendirici Jel Original ile hala tanışmadıysanız ürünü hemen keşfedin.

Kova Burcu Özellikleri, Aşk Hayatı ve Burç Uyumları-3 - Saç Bakım Güzellik Kova Burcu Özellikleri, Aşk Hayatı ve Burç Uyumları-4 - Saç Bakım Güzellik

Kova Burcu Kadını Özellikleri

Kova burcu kadını zaafları dürüstlükten, samimiyetten ve açık sözlülükten oluşur. Kova burcu kadını duygularını kendine saklayabilir ancak iyi bir analiz yeteneğine sahiptir. Bu özellikleri nedeniyle genellikle soğuk ve kibirli olarak anılsa da güvendiği kişilere kendini açmaktan kaçınmaz. Kova kadını özellikleri arasında dürüst, yaratıcı, fedakâr, girişken, tutkulu ve gizemli olmaları bulunur. Hayal dünyası geniştir ve bir projeyi hayata geçirmek istiyorsa önünde duramazsınız. Kendisine has görünüş ve düşünce tarzıyla ortamdan sivrilmeyi başarır. Adalet duygusuyla harekete geçer ve küresel sorunlara karşı sessiz kalmaz.

Geniş bir arkadaş çevresi olsa da Kova burcu kadını genellikle yalnız vakit geçirmeye düşkündür. Kova burcu kadını özgürlüğünden ve bağımsızlığından ödün vermez. “Kova burcu kadını hangi burçlarla anlaşır?” sorusuna en iyi cevap Koç, Aslan, Başak ve Akrep burçlarıdır. Kova burcu kadını aşk hayatında öngörülemez ve gizemli olabilir. Bunun nedeni Koç burcu kadınının içe dönük ve hassas doğasından kaynaklanır, size ısınmaları zaman alabilir. Ancak sınırlarına saygı duyduğunuzda ve derin bağlar kurabildiğinizde Kova burcu kadını ile iyi ilişkiler kurabilirsiniz.

Kova burcu kadını cinsellik söz konusu olduğunda her zaman fiziksel bir yakınlıkla ilgilenmeyebilir. Kova burcu kadını zeki ve entelektüel birikimi yüksek kişilerden etkilenir. Fakat Kova burcu kadını yaratıcı olmayı sever ve yenilikçi fikirlerinizi Kova burcu kadınıyla her an her yerde paylaşabilirsiniz.

Kova Burcu Özellikleri, Aşk Hayatı ve Burç Uyumları-5 - Saç Bakım Güzellik Kova Burcu Özellikleri, Aşk Hayatı ve Burç Uyumları-6 - Saç Bakım Güzellik

Kova Burcu Erkeği Özellikleri

Kova burcu erkeği bağımsız, akıllı ve yaratıcı özellikleri ile ön plana çıkar. Mantıklı argümanları olan bir projeyi hayata geçirmek ve bu uğurda çalışmak Kova burcu erkeğini tatmin eder. Kova burcu erkeğinin özellikleri arasında akışta olmak vardır. Kendi kurallarını kendisi inşa etmeyi seven Kova burcu erkeği genellikle tahmin edilemez. Kova burcu erkeğinin çözümlenemez ve gizemli olması pek çok kadın tarafından etkileyici bulunur.

Peki, Kova burcu erkeği nasıl kadınlardan hoşlanır? Kova burcu erkeği aşk hayatında başkasına hesap verme yükümlülüğü hissetmek istemez. Bağımsız ve özgür Kova burcu erkeği özellikleri, kendisine alan sağlayan ve vizyoner fikirlerine saygı duyan biriyle birlikte olmayı tercih eder. Kıskançlığa ve sahiplenilmeye tahammül edemez. Kova burcu erkeği cinsellik söz konusu olduğunda ise tek gecelik ilişkilerde rahat hissetmeye yatkındır. Yeni şeyler denemeye karşı açık fikirlidir ve eğlence odaklı davranır.