0

Sarı saç renginin herhangi bir tonunu daha önce denemiş olan herkes, mükemmel sarıyı yakalamanın bir parça sabır ve enerji gerektirdiğini bilir. Doğru şekilde yapılmış bir sarışın renk ise gerçekten göz alıcıdır ve kuaförde geçirilen her saniyeye değer. En son sarı saç çılgınlığı doğrudan kırmızı halıdan geliyor: Bebek sarısı! Bazı kumral bebeklerin ve çocukların sahip olduğu narin, parlak kül sarısı saç rengini ifade etmek için kullanılan bu sarı saç tonunu elde etmek pek kolay değil. Üstelik bir parça da bakım gerektiriyor.

Bebek Sarısı Saç Rengi Nedir, Kimlere Yakışır?-1 - Saç Bakım Güzellik Bebek Sarısı Saç Rengi Nedir, Kimlere Yakışır?-2 - Saç Bakım Güzellik

Bebek sarısı saç kimlere yakışır?

Tıpkı diğer sarı renklerde olduğu gibi bebek sarısı saç renginin de farklı tonları var. Bu rengin açık tonları, beyaz tenlerle harika bir uyum yakalayabilir. Eğer koyu veya buğday ten rengine sahipseniz açık ama küllü tonları deneyebilirsiniz. Bebek sarısı saçın tüm ten renkleri için avantajı, daha genç göstermesi olarak sayılabilir. Ancak açık bir renk olduğundan cilt sorunlarını daha fazla ortaya çıkarabilir ve canlı bir görünüm için bir parça makyaj gerektirebilir.

Bebek Sarısı Saç Rengi Nedir, Kimlere Yakışır?-3 - Saç Bakım Güzellik Bebek Sarısı Saç Rengi Nedir, Kimlere Yakışır?-4 - Saç Bakım Güzellik

Bebek sarısı saç nasıl elde edilir?

Bebek sarısı saç rengine açık sarı renkteki boyalar ile ulaşmak mümkün. Ancak doğru tonu yakalamak için evde denememenizi öneriyoruz. Çünkü doğal saç renginize bağlı olarak istediğiniz sarı tonunu yakalamak için saçlarınıza önce açma işlemi uygulanması gerekebilir. Eğer saçlarınız koyu renkliyse bebek sarısı için birkaç seansa ihtiyacınız olabilir. Bu noktada kuaförünüzün tavsiyelerini dikkate almak ve onun çizeceği plan doğrultusunda saç renginizi değiştirmek en doğrusu.

Bebek sarısı saç modelleri

Bu saç rengi, kabul etmek gerekir ki oldukça dikkat çekici. Bu yüzden yapacağınız tüm saç modelleri, daha iddialı görünebilir. Dağınık topuzlar, doğal dalgalar ve örgüler, saç renginizin en iyi şekilde kendini göstermesini sağlar. Bununla birlikte bebek sarı saça küt kesim de yakışır.

Bebek Sarısı Saç Rengi Nedir, Kimlere Yakışır?-5 - Saç Bakım Güzellik Bebek Sarısı Saç Rengi Nedir, Kimlere Yakışır?-6 - Saç Bakım Güzellik

Bebek sarısı saç bakımı nasıl olmalı?

Açık sarı tonları, saç kusurlarını daha fazla belli eder. Bu yüzden sarı saç, özel bir bakım gerektirir. Saç renginizi en iyi şekilde kullanmak için doğru bakım ürünleri kullanın. Renk değişikliği sırasında saçlarınızın yıpranacağını düşünerek onlara derinlemesine bakım yapacak bir şampuan deneyebilirsiniz. Clear Women Komple Bakım Şampuan’ı deneyin; sağlıklı görünen, kusursuz saçlar için amino asit içeren özel formülü ile saç derisini besler ve saçın doğal protein yapısını korur. Diğer bakım önerilerini ise şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Nemli tutun. Boyalı saçlar işlem gördükleri için neme daha fazla ihtiyaç duyar. Doğru saç bakım ürünleri ile saçlarınıza ihtiyacı olan nemi kazandırmaya özen gösterin.
  • Isı ile şekillendirmeyi sınırlandırın. Özellikle boyalı saçlarda ısı hasarı, saç kütiküllerini kaldırarak saçları daha kuru ve kırılgan hale getirebilir. Saçlarınıza kimyasal işlemin (yani boyanın) yanı sıra aşırı miktarda ısı ile şekillendirme uygulamanız, parlaklığına zarar verebilir ve onları matlaştırabilir. Bunun yerine topuz, örgü vs. gibi modellerle küçük bir mola vermek her zaman iyi bir fikir.
  • Güneşten koruyun. Aşırı güneşe maruz kalmak sadece cildinize değil, sarı saçlarınıza da zarar verir. Güneşin etkisiyle saçlarınızda turunculuk meydana gelebilir. Eğer güneşte zaman geçirmeyi planlıyorsanız saçlarınızı korumak için şapka kullanmayı deneyin. Ayrıca Saçtaki Turunculuk Nasıl Giderilir? yazımıza göz atabilirsiniz.
  • Soğuk su ile durulayın. Saç bakım rutininize ekleyebileceğiniz bu adım, saçlarınızın parlak ve canlı kalmasına yardımcı olur.
  • Saç bakım yağlarını dikkatli kullanın. Yağlar, saçlarınızı beslemenin en iyi yollarından biri olsa da konu sarı saç olduğunda formülasyona dikkat etmek önem taşır. Bebek sarısı saçlarınız için suda çözünmeyen bakım yağlarından uzak durmanız gerekir.

Ayrıca Kumral Saç Renklerini Keşfet: Küllü Kumral Saç Rengi yazımıza göz atabilirsiniz.