0

Ağustos ayı, burçlara güneşli bir gökyüzü ve hoş bir astro hava getiriyor! Güneş ve Ay, 8 Ağustos’ta Aslan burcunda Yeni Ay gerçekleştirmek üzere gökyüzünde sıraya girdi. Ayın bir sonraki önemli astrolojik olayı ise 22 Ağustos’taki Kova Dolunay’ı. Bir yerden tanıdık gelmiş olabilir. Çünkü bu aslında 23 Temmuz’da Kova burcunda meydana gelen Dolunay’dan sonra, aynı burçtaki ikinci Dolunay. Mavi Ay olarak da adlandırılan nadir bir astrolojik olay yaşayacağız. Tanıdık temalar, fikirler, sorunlar ve geri dönen eski sevgililer görürseniz şaşırmayın.

22 Ağustos’ta aynı zamanda Güneş Aslan burcundan Başak burcuna geçerek 2021 Aslan sezonunu bitiriyor ve 2021 Başak sezonunu başlatıyor. Güneş, Başak burcunda Merkür ve Mars’a katılıyor ve eğitim hayatınız sona ermiş olsa bile bir okula dönüş enerjisi getiriyor. Ayın bu önemli tarihlerini not etmeyi unutmayın:

  • 8 Ağustos Pazar: Aslan burcunda Yeni Ay
  • 22 Ağustos Pazar: Kova burcunda Dolunay
  • 22 Ağustos Pazar: Güneş’in Başak burcuna geçmesi

Aylık burç yorumları için okumaya devam edin.

Ağustos Ayı Burç Yorumları-1 - Saç Bakım Güzellik Ağustos Ayı Burç Yorumları-2 - Saç Bakım Güzellik

Ağustos ayı Koç burcu

Aslan mevsimi ve Güneş, bu benzer ateş burcundan geçerken doğuştan gelen tutkunuzu alevlendirdi. Kıvılcımlar ayın başında da uçuşmaya devam ediyor ve 2021’de Aslan’daki tek Yeni Ay sırasında (8 Ağustos’ta) harika bir şenlik ateşi oluşturuyor.

Biraz dağınık mı hissediyorsunuz? Endişelenmeyin. Bu Yeni Ay, doğrudan kalpten gelen bir şey inşa etmeniz için size ilham verecek. Romantizm için harika bir zaman. Belki de sonunda, uzun zamandır hoşlandığınız kişiye hislerinizi söyleme cesareti toplarsınız. Ya da mevcut ilişkinizi bir adım öteye taşımak istersiniz. Cesur olun; çünkü kozmos arkanızda.

Kova’daki ikinci Dolunay, ilk Dolunay sırasında başlayan her şeydeki döngüyü kapatacak. İlk Dolunay sırasında neler olduğunu bir düşünün. Güneş egoyu temsil ederken, Ay duygusal iç dünyamızı yönetir. Bu nedenle istek ve ihtiyaçlarınızı uyumlu hale getirmek için harika zamanlar. Ayın sonu ise okula dönüş havasından yararlanmakla ilgili. Organize olmak istediğiniz alanlara sarılın ve harekete geçin.

Ağustos ayı Boğa burcu

Tüm hayal kırıklıklarından kurtulmanın zamanı geldi. 8 Ağustos’ta Aslan’daki Yeni Ay, yaşamın hangi alanında sıkışmış hissediyorsanız harekete geçmeniz için size ilham veriyor. Zor bir konuşmayı erteliyorsanız cesur olun ve harekete geçin.

22 Ağustos’ta meydana gelen Kova Dolunay’ı, serbest bırakma zamanı. Kendinizi bir ağaç gibi düşünün: Toprağın derinliklerinde büyüyen köklerle, yeni zirvelere ulaşmak için gerekli kararlılığa sahipsiniz. Rahatlığı, hırsla takas etmekten korkmayın. Bakışlarınızı odaklayın ve her şeyin mümkün olduğunu unutmayın.

22 Ağustos’ta başlayan Başak mevsimi, haritanızın tutku, yaratıcılık ve romantizmle ilişkili alanlarını etkinleştiriyor. Kendinizi talipler denizinde yüzerken bulabilirsiniz. İsteklerinize, ihtiyaçlarınıza ve beklentilerinize karşı dürüst olduğunuz sürece hepsine sahip olacaksınız. Kalbinizi tüm olasılıklara açın!

Ağustos ayı İkizler burcu

8 Ağustos’taki Yeni Ay, sizi kendi güçlü, manyetik auranızı yaymaya davet ediyor. Doğuştan gelen zekanızı, merakınızı ve çekiciliğinizi ortaya çıkaracaksınız. Bir kitap kulübüne katılmayı, yeni bir atölyeye kaydolmayı düşünün. Bu sizin parlama zamanınız.

22 Ağustos’taki Kova Dolunay’ı ile birlikte 23 Temmuz’daki ilk Dolunay sırasında başlatılan anlatıyı tamamlıyor olacaksınız. Şöyle açıklayalım: Ortalıkta dolaşan birçok söylenti var ve bu Dolunay sırasında sonunda gerçeği söylemek için gerekli motivasyona sahip olacaksınız. Ayın son haftası, değişimlere öncülük etmek, harekete hazırlanmak için mükemmel. Düşünün, planlayın, hazırlanmak için kendinize bolca izin verin.

Ağustos Ayı Burç Yorumları-3 - Saç Bakım Güzellik Ağustos Ayı Burç Yorumları-4 - Saç Bakım Güzellik

Ağustos ayı Yengeç burcu

Aslan Yeni Ay’ı, yeni bir başlangıç için size mükemmel bir fırsat sunuyor. Hayal kurmaktan korkmayın. Tohumlar ekin, niyetler belirleyin ve sihrinizin sınırsız potansiyelini keşfedin.

Kova Dolunayı ise gölgede tuttuğunuz her şeye parlak bir ışık tutacak. Bu ilginç dönem sizi en başta neden sır saklandığınızı sormaya davet edecek. Aslında kimi korumaya çalışıyorsunuz? Doğruyu söylerseniz en kötüsü ne olabilir?

Ayın sonuna doğru haritanızın arkadaşlıkla ilgili alanındaki kozmik enerji yoğunlaşıyor. Kendinizi ortaya koymaktan korkmayın, özgürce sosyalleşin. İnsanlar sizi seviyor, bu yüzden iyi hislere yaslanın ve dostlarınızla kucaklaşmanın tadını çıkarın.

Ağustos ayı Aslan burcu

Bu sizin ayınız! Doğum gününüz kutlu olsun. Yeni Ay sayesinde geçmişle daha az, gelecekle daha çok ilgileneceksiniz. Bu süreç tamamen yeni başlangıçlarla ilgili, bu yüzden bazı heyecan verici fırsatlar karşınıza çıkabilir. Kibriti yakın, görmek istediğiniz değişiklik olun ve partiyi başlatın.

Bu yıl, doğum günü ayınız Kova Dolunayı ile başladı, yine bir Kova Dolunayı ile sona eriyor. Peki, bu ne demek? Geçen ay başlayan hikayenin sonunu yazma zamanı. Süreci bir düşünün; samimi bir sohbetle mi bitecek? Güçlü bir atılım mı?  Siz sadece ana karakter değilsiniz, aynı zamanda yazar, yönetmen ve yapımcısınız…

Ayın sonuna doğru Güneş’in Başak’a hareketi, haritanızın finansal alanını harekete geçiriyor. Bu dönemde para yönetimi konusunda hareket edebilirsiniz. İster kredi borcunu ödemek ister para biriktirmek istiyor olun; parayla sağlıklı bir ilişki kurmak istiyorsanız, Başak mevsimi başı çeksin.

Ağustos ayı Başak burcu

Ağustos ayı Aslan’la başlasa da bu ay, aynı zamanda sizin doğum gününüz. Şimdiden kutlarız! Ayın başındaki Aslan Yeni Ay’ı, size güçlü bir kendini yansıtma fırsatı sunuyor. Bu tutulma hem bir bitiş hem de başlangıç görevi görüyor. Haritanızın bilinçaltı alemiyle ilişkili alanında meydana gelen bu Yeni Ay’da iç monoloğunuzu keşfedin: Perde arkasında neler oluyor? Gerçekten nasıl hissediyorsunuz? Sizi hayatınızı yaşamaktan alıkoyan şeylerden ve insanlardan uzaklaşmak için harika bir zaman. Kendinizi birilerine keskin sınırlar koyarken bulabilirsiniz.

22 Ağustos’la birlikte iyiyi, kötüyü, çirkini kristal netliğinde görme yeteneğine sahip olacaksınız. Evet, gördüklerinizin hepsi güzel olmayacak. Ancak zorlukları ve engelleri kabul ettiğinizde, onların etkisi gözlerinizin önünde dağılmaya başlayacak.

Ayın ikinci yarısında, Güneş’in burcunuza geçmesiyle kozmos sizin dilinizden konuşmaya başlıyor. Harika bir döneme giriyorsunuz. Ne istiyorsunuz, neye ihtiyacınız var? Parlama vaktiniz geldi!

Ağustos Ayı Burç Yorumları-5 - Saç Bakım Güzellik Ağustos Ayı Burç Yorumları-6 - Saç Bakım Güzellik

Ağustos ayı Terazi burcu

8 Ağustos’ta Aslan’daki Yeni Ay, toplulukla ilgili 11. evinizi harekete geçirdiğinde, daha büyük bir izleyici kitlesiyle bağlantı kurmaya davetlisiniz. Büyük düşünmenin tam sırası. Kova Dolunayı da güçlü kozmik netliğe kavuşmanızı sağlayacak. Eylemlerinizi tutkuyla beslemek için motive olacaksınız. Kendinizi yaratıcı bir şekilde nasıl ifade edersiniz? Sanatsal olarak mı, sezgisel olarak mı? Hayal gücünüz sınırsız bir potansiyel sunuyor, bu yüzden içinizdeki çocuğa dokunmaktan korkmayın.

Güneş’in Başak’taki hareketi, haritanızın son sınır bölgesini aydınlatıyor. Bu hafta, ruhunuza hizmet etmeyen döngüleri tamamlamakla ilgili. Hayatın her alanında anıtsal değişikliklere öncülük edeceksiniz. Düşünmek, arabuluculuk yapmak hatta uyumak için zaman ayırdığınızdan emin olun. İçinize bakmaktan korkmayın. Aradığınız tüm cevaplar, orada!

Ağustos ayı Akrep burcu

Yeni Ay, muazzam bir fırsat için harekete geçmeye hazır olmanızı sağlıyor. Başarmak istediğiniz çok şey var ve hedeflerinize ulaşmayı hak ediyorsunuz. Bu süreçte cesur olun, çünkü size konfor alanınızın dışında dev bir adım atmanız için ilham bulacaksınız.

22 Ağustos’taki Kova Dolunay’ı ise istekleriniz ve ihtiyaçlarınız arasındaki güçlü tabakalaşmayı aydınlatıyor. Bu Dolunay sizin için oldukça önemli. Gerçekliğe parlak bir ışık tutacak. Arkadaşlarınız, aileniz için gerektiğinde kendinizi ortaya koydunuz mu? Onları aslında ne kadar önemsediğinizi kanıtlamak için mükemmel bir dönem.

Güneş’in Başak’a geçmesiyle başarılarınızı dünyayla paylaşmaya ve belki yoluna yeni başlayan birine yardım etmeye hazır olacaksınız. Ay sonuna doğru iş birliği, ekip çalışması ve topluluklarla ilgili olacak. Unutmayın, uzmanlığınızı güçlendirmenin yolu, mesleğinizde bir öğretmen olmanız.

Ağustos ayı Yay burcu

Aslan Yeni Ay’ı sizin için evrenin güçlü yoğunluğunu hissetme fırsatı yaratıyor. Bu tutulma size tam olarak olmanız gerektiği yerde olduğunuzu hatırlatsın. Bir süredir kafanızın içine sıkışıp kaldınız, 22 Ağustos Kova Dolunay’ı ile birlikte sahip olmaya hazır olacaksınız. Unutmayın, siz harika bir hikaye anlatıcısısınız. Arkadaşlarınızı bir kamp ateşinin etrafında toplayın ve neşenizi onlarla paylaşın!

Ayın son haftalarına geldiğimizde, haritanızın kariyer hedefleri ve uzun vadeli mirasla ilişkili alanları aydınlanıyor. Bu nedenle büyük patron enerjisi ön planda. İlgi odağı olmaya hazır mısınız? İster patronunuzdan terfi bekliyor olun ister kendi işinizi kuruyor olun; ay sonunda tüm gözler üzerinizde olacak.

Ağustos Ayı Burç Yorumları-7 - Saç Bakım Güzellik Ağustos Ayı Burç Yorumları-8 - Saç Bakım Güzellik

Ağustos ayı Oğlak burcu

8 Ağustos’taki güçlü Ay tutulması sırasında kendinize bazı zor sorular sormaktan korkmayın. Başkalarıyla, en önemlisi kendinizle gerçekten, dürüstçe yakın olmak nasıl bir duygu? Yeni Ay sizde duygusal bir dönüşüme yol açıyor. Güzel bir kelebeğe, içten dışa bir metamorfoza dönüşmek için kendinize izin verin.

Kova Dolunay’ı, haritanızın güvenlik, kişisel finans ile ilgili alanlarına parlak bir ışık tutuyor. İster faturaları ödemeyi ister bir satın alma için tasarruf etmeyi umuyor olun, gözden kaçırdığınız umut verici parasal fırsatları belirlemenize yardımcı olacak.

Güneş’in Başak’a geçmesiyle işler sizin için çok daha kolay hale gelmek üzere. Belki sorumluluklarınızdan birkaçını devredebilirsiniz. Evet, bu bir esneme. Ama her zaman çok çalışmak zorunda değilsiniz. Başarmak için yola çıktığınız her şeyi başaracaksınız. Ancak arada nefes verebilirsiniz.

Ağustos ayı Kova burcu

Ayın başında meydana gelen Aslan Yeni Ay’ı haritanızın ciddi ilişkiler alanını aydınlatıyor. Bu nedenle ortaklıklara farklı bir bakış açısıyla bakmaya başlayacaksınız. Başka biriyle birlikteyken daha fazla kendiniz olmanız mümkün mü? Biriyle yakın bir bağ geliştirirken bağımsızlığı sürdürmek ne anlama gelir?

Aslan burcundaki Yeni ay sırasında hangi niyetleri belirlediyseniz Kova Dolunay’ında gerçekleşecek. Kurallardan nefret eden özgür bir Kova’sınız, bu nedenle bağımsız ruhunuzdan asla bir başkası için ödün vermeyeceksiniz. Ama biraz fedakarlık kimseye zarar vermez. Günün sonunda, iş birliği yaptığınızda daha hızlı ilerleyeceksiniz.

Son olarak Güneş’in Başak’a geçmesi, kendinizi daha içe dönük bulmanızı sağlayabilir. Hafızanızı canlandırmak için eski fotoğraflara bakmayı, uzak zamanları hatırlamayı düşünün. Geçmişte kalmanıza gerek yok ama ne kadar ilerlediğinizi görmek önemli.

Ağustos ayı Balık burcu

8 Ağustos’taki Yeni Ay, haritanızın sağlık ve zindelik alanlarını aydınlatıyor. Eğer çok yoğunsanız dinlenmeye de zaman ayırmayı unutmayın. Dahası bu Yeni Ay, sizi yansımanızı bir adım daha ileri götürmeye davet ediyor: Neden kendinizi bu kadar zorluyorsunuz? Tüm duyguları hissetmekten dikkatinizi toplayamıyor olabilir misiniz? Ne de olsa burçların en hislisi sizsiniz. Dürüst olun. Bu süreç ruhunuza şefkat göstermeniz için harika.

Kova Dolunayı için Yeni Ay sırasında yarattığınız öz farkındalık özellikle önemli. Ayın son haftasında gündelik gerçeklerinizle duygusal gerçekleriniz arasındaki güçlü bağlantı çarpıcı şekilde netleşecek. Öncelikle hayatınızın hangi alanını ele almak istediğinize karar verin. İçsel mi yoksa dışsal mı?

Dolunay’dan sadece birkaç saat sonra Başak mevsimi başlıyor. Birkaç hafta boyunca ilişkileriniz üzerine düşünerek odağınızı “ben”den “biz”e kaydıracaksınız. Korkmayın, bu demir atacağınız anlamına gelmez. Profesyonel bir sözleşme imzalayın veya bir ilişkide ciddileşin; bunları yaparken özerkliğinizi nasıl sürdürebileceğinizi keşfetmek için mükemmel bir zaman.

Ayrıca Burçlara Göre Makyaj ve Ay Burcunuz Kişiliğinizle İlgili Ne Anlatıyor? yazılarımız ilginizi çekebilir.