0

Birbirinden farklı birçok tonu bulunan sarı saç rengini kendi içinde soğuk, sıcak, nötr tonlar bulundurur. Bu renkler arasından genellikle en çok tercih edilenlerden biri sarının koyu tonlarıdır. Koyu sarı saçın tonları, koyu altın tonundan daha soğuk koyu kül tonuna kadar değişebilir, bu da onu her mevsim ve birçok cilt tonu için çok yönlü bir saç rengi yapar.

Ayrıca saçı daha canlı ve gür göstermesiyle de bilindiği için ince telli saçlara sahip olanlar tarafından da sıklıkla tercih edilir.

Bu yazımızda koyu sarı saç rengi nasıl elde edilir, kimlere yakışır ve koyu sarı saç bakımı nasıl yapılır sorularının cevaplarına değineceğiz. Yazımızı okumaya devam edin.

Koyu Sarı Saç Rengi Kimlere Yakışır ve Bakım Sırları -1 - Saç Bakım Güzellik Koyu Sarı Saç Rengi Kimlere Yakışır ve Bakım Sırları -2 - Saç Bakım Güzellik

Koyu sarı nasıl bir renk?

Aslında açık kahveye yakın bir sarı olan koyu sarı içinde altın rengi ışıltılar barındırmasıyla bilinir. Eğer içinde ışıltılar olan bir koyu sarı yaptırırsanız sıcak bir renk elde edebilirsiniz. Bunun yanında biraz daha küllü dumanlı sarı, kum sarısı gibi renkler de koyu sarı rengin seçenekleri arasındadır. Daha soğuk tonlar barındıran küllü sarı renkler işin içine girdiğinde koyu sarı saç renginiz daha soğuk bir tonda olacaktır. Ayrıca kirli sarı tonlar da koyu sarı saç rengi seçeneklerinden biri, kirli sarılara yönelmeyi de deneyebilirsiniz. Hangisini tercih edeceğiniz sorusunu cilt renginize uygunluğuna göre ayarlayabilirsiniz. Bu konuya birazdan değineceğiz. Saç farklı bir doku kazandıran koyu sarı saç açık sarı tonlara göre saçı da daha canlı ve daha gür gösterebilir. Aynı zamanda görünüşünüze de zarif ve çekici bir özellik ekleyecektir.

Koyu sarı saç rengi nasıl elde edilir?

Öncelikle saç renginiz zaten açık tonlarda ise, koyu sarı elde etmek çok da zor olmayacak. Açık sarı saçlarınız üzerine doğrudan boyama yaptırarak rengi biraz daha canlandırabilir ve birkaç ton kadar daha koyu bir görünüm elde edebilirsiniz.

Eğer saçlarınız koyu kahve, koyu kumral, çikolata gibi tonlarda ise, saçınızda açma işlemi uygulanacaktır. Önce kendi saç renginiz ya da daha önceki boya renginiz akıtılarak bir zemin hazırlanır. Ardından dilediğiniz renge boyanır.

Saçınızın tamamını koyu sarı yapmak dışında uygulayabileceğiniz birçok saç boyama tekniği olduğunu da unutmayın. Yani koyu sarı rengi ile yapılan ombre, sombre, balyaj ve röfle gibi uygulamalar da saçınıza ayrı bir hava katacaktır.

Koyu Sarı Saç Rengi Kimlere Yakışır ve Bakım Sırları -3 - Saç Bakım Güzellik Koyu Sarı Saç Rengi Kimlere Yakışır ve Bakım Sırları -4 - Saç Bakım Güzellik

Koyu sarı saç kimlere yakışır?

Eğer buğday bir ten renginiz varsa, hiç düşünmeden koyu sarıyı deneyebilirsiniz. Ten renginizi daha çok ortaya çıkarmak için koyu sarının altın ışıltılar içeren tonlarına yönelmenizde fayda var. Eğer açık bir ten rengine sahipseniz, Biraz daha dumanlı ve küllü koyu sarı tonlarına yönelebilirsiniz. Özellikle renkli gözleriniz varsa, küllü bir koyu sarı saç yüzünüzü ve gözlerinizi iyice ortaya çıkaracaktır.

Eğer esmer bir ten rengine sahipseniz ve saçlarınızı sarı yapmak istiyorsanız, tercih edeceğiniz sarı tonu kesinlikle koyu sarı saç olmalı. Oldukça iddialı bir görünüm verecek koyu sarı saçın koyu teninize yakışıp yakışmayacağından emin değilseniz, Rihanna’nın koyu sarı saç rengi kullandığı zamanları bir hatırlatalım.

Koyu sarı saç bakımı nasıl yapılır?

Koyu sarı, sarının çok açık tonlarına göre yıpranma payı daha az olan renkler arasında. Tabii düzenli bakımları yapıldığı ve saça iyi bakıldığı takdirde. Bir de koyu sarıyı elde etmek için kendi saç renginizi akıttıysanız ve rengi açtıysanız o zaman saç bakımınıza daha fazla özen göstermelisiniz. İşte adım adım dikkat etmeniz gereken bakım tüyoları;

Duştan önce haftada en az 1 olacak şekilde bir bakım maskesi yaparak, saçlarınıza ihtiyacı olan nemi sağlayın ve saçlarınızı besleyin. Bu noktada aceleniz olduğu zamanlar için sadece birkaç dakikanızı alacak Elidor Saç Maskesi seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Daha çok vaktini olduğu zamanlarda saçınızda en az 1 saat beklemesi gereken ev yapımı maskeler hazırlayabilirsiniz. Sitemizde birbirinden farklı malzemeler ile yapabileceğiniz birçok ev yapımı saç maskesi tarifi mevcut.

Duşta saç tipinize ve saç ihtiyacınıza yönelik bir şampuan kullanmanız da oldukça önemli. Elidor’un birbirinden farklı saç ihtiyacına yönelik hazırlanmış şampuanları arasından dilediğiniz şampuan ve saç kremini seçebilirsiniz.

Duştan sonra saç bakımınıza devam etmeniz de önemli. Saçınızı kuruturken nazik olmaya özen gösterin. Saçlar ıslakken en savunmasız olduğu durumlardan biri içinde olur. Bu sırada saçı sertçe taramak, çekiştirerek kurutmak saçın yıpranmasına ve kırılmasına neden olur. Bu yüzden yumuşak bir havluyu saçınıza bastırıp çekerek fazla suyu alarak saçınızı kurutun.

Fön makinesi ya da ısı ile saç şekillendirici alet kullanmanız gereken zamanlarda mutlaka ısıya karşı koruyucu bir ürün kullanın.

Saçınızı taramak için ne çok kuru ne çok ıslak olmaması önemli. Saçınız hafif nemliyken, saçlarınızı tarayabilirsiniz.

Ayrıca Sarı Saç Bakımı: Mükemmel Sarıyı Korumanın 10 Yolu yazımıza da göz atabilirsiniz.