0

Koyu sarı veya kirli sarı saç rengi… Saç rengi konusunda ilham bulmak için hangi arama terimini kullanırsanız kullanın ne aradığınızı biliyoruz: Sarı tonlar içeren gölgelere sahip, aydınlık ancak platin ve bal sarısı kadar açık değil.

Ayrıca açık renkli saçlarda yenisiniz ama bu konuda aşırı uçlarda gezinmek istemiyor musunuz? Boya hasarından korunmak için saçlarınızı biraz koyulaştırmaya mı çalışıyorsunuz? Bu sorulara yanıtınız evet ise kirli sarı saç rengi, sizin için mükemmel bir renk ailesi olabilir. Kirli sarı saç, aslında 1950’lerden beri stilistlerin kullandığı bir terim. Bu cansız isme rağmen sarışın olmak için yeterince açık; esmer olmak için ise yeterince koyu olmayan bu renk, şimdilerde de popüler bir hale gelmiş durumda. Kirli sarı saç hakkında daha fazlasını keşfetmek için okumaya devam edin.

Kirli Sarı Saç Rengini Keşfet: Kimlere Yakışır?-1 - Saç Bakım Güzellik Kirli Sarı Saç Rengini Keşfet: Kimlere Yakışır?-2 - Saç Bakım Güzellik

Kirli sarı, nasıl bir renk?

Kirli sarı saç rengi, birlikte kullanılan farklı renk ve tonlara sahip olma eğiliminde. Kullanılan bu farklı renk ve tonları ise ten renginiz belirleyecek. Renk olarak bir dizi sarı ve kahverengi tonlarını bir arada barındırdığı için bronz saça çok benzer olduğunu söyleyebiliriz.

Ayrıca sarı saç, koyu saç renklerinin aksine makyaj konusunda daha fazla özen ister. Çünkü bu renk, dikkati daha çok yüzünüze çeker. Sarı saç makyajı ve sarı saçın ruju hakkında doğru tüyolardan yararlanarak saç görünümünüzü kusursuz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Kirli sarı saç rengi kime yakışır?

Kirli sarı saç, soğuk veya nötr tonlu olduğu için herkese kolayca uyarlanabilir. Hatta bu renk, çok yönlü sarı saç renkleri arasında ilk sıralarda gelir. Kirli sarı, açık kahverengi tonları olan orta sarı bir renk. Kahverengi tonları, genellikle buğday veya sütlü kahveye benzer. Bu nedenle daha sıcak cilt tonları ile uyum içinde çalışır. Bununla birlikte koyu tenli ve renkli göze sahip kişilerde de harika görünebilir.

Bu renk, doğal sarı saçlarla veya doğal kahverengi saçların daha koyu sarı tonlarıyla açılmasıyla elde edilebilir.

Kirli Sarı Saç Rengini Keşfet: Kimlere Yakışır?-3 - Saç Bakım Güzellik Kirli Sarı Saç Rengini Keşfet: Kimlere Yakışır?-4 - Saç Bakım Güzellik

Kirli sarı saç rengi tonları

Bahsettiğimiz gibi kirli sarı saç rengi, içerisinde birçok farklı tonu barındırır. Bu tonların çeşitliliğini ise ten renginize göre ayarlayabilirsiniz. Kirli sarıyı, doğal olarak koyu saçlara sahipseniz ve saç renginizi açmak istiyorsanız ya da açık sarı saçlarınız varsa ve koyulaştırmak istiyorsanız balyaj veya röfle tekniği ile elde edebilirsiniz. İşte deneyebileceğiniz seçeneklerden bazıları.

Koyu kirli sarı saç rengi

Koyu bir tene sahipseniz ya da saçlarınız ve ten renginiz çok açık renkli olduğu için saçlarınızı koyulaştırmak istiyorsanız koyu kirli sarı saç rengi tam size göre. Bu renkte, bal sarısı ve açık kahverengi tonlar gölge, röfle gibi teknikler aracılığıyla saçlarınıza uygulanır. En güzel yanı, neredeyse her cilt tonuyla uyum sağlaması.

Açık kirli sarı saç rengi

Bu saç renginin uygulanması konusunda stilistinizin cilt tonunuzu doğru şekilde tespit etmesi son derece önemli. Normalden daha mı bronzsunuz? Her zaman renkli fondöten mi kullanıyorsunuz? Bronzluğunuzu tüm yıl koruyabilecek misiniz? Bu sorular, saça uygulanacak tonları belirler. Benzer şekilde göz renginiz de renk seçimi konusunda belirleyici. Çünkü gözlerdeki doğal vurgu, genellikle saçlarla uyum içinde çalışmalı.

Kirli Sarı Saç Rengini Keşfet: Kimlere Yakışır?-5 - Saç Bakım Güzellik Kirli Sarı Saç Rengini Keşfet: Kimlere Yakışır?-6 - Saç Bakım Güzellik

Soğuk kirli sarı saç rengi

Daha az vurgulanmış bir görünüm ve daha bütünsel bir sarı renk istiyorsanız soğuk tonlu kirli sarıyı denemeyi düşünün. Unutmadan söyleyelim, tek renk her ne kadar güzel bir görünüm oluştursa da daha fazla bakım gerektirir. Saçlarınız uzadıkça boyanızın yenilenmesi gerekir.

Bronde kirli sarı saç rengi

Bu saç renginde genel sonuç, folyo yerleşimine göre belirlenir. Bronde kirli sarı saç, koyu renkteki saç üzerine altın rengi tonlar atılmasıyla az bakım gerektiren bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Yüzü çerçeveleyen kirli sarı saç rengi

Cildi aydınlatmak ve daha sıcak bir görünüm oluşturmak için saç stilistinizden yüzünüzün etrafındaki saçlara hafif parlak sarılar yerleştirmesini isteyin. Bu teknik, koyu bir saç renginiz olsa bile genel olarak daha açık görünmesini sağlar.

Kirli sarı saç bakımı nasıl olmalı?

Kirli sarı saç rengi her ne kadar diğer sarı tonlarına göre daha az işlemle elde edilse de özel bir bakım gerektirir. Sonuçta boya uygulaması, kimyasal bir işlem. Boyalı saçların diğerlerine kıyasla daha fazla neme ihtiyaç duyduğu da bir gerçek. Saç bakımınızda saçlarınızı besleyecek ve onlara derinlemesine bakım yapabilecek bir şampuan tercih edin. Bu noktada size önerimiz Clear Women Yumuşak & Parlak Şampuan. Kiraz çiçeği içeren formülüyle saçlarınızın daha yumuşak olmasını sağlar ve onlara ışıltılı parlaklık kazandırır.