0

Saçlarınızın rengini değiştirirken yeni renginizi, cilt alt tonunuza göre seçmeniz gerektiğini biliyoruz. Makyajınızın rengini seçerken de yine cilt alt tonunuz büyük önem taşıyor.

Sarı alt tonlu ciltler kırmızı; pembe alt tonlu ciltler ise pembe ve tonlarını içeren bazlarda rujları tercih edebilirler.

Detaylara gelecek olursak; 

Sarı Saçın Ruju-1 - Saç Bakım Güzellik Sarı Saçın Ruju-2 - Saç Bakım Güzellik

Rujunuzun yapısının, yani; ışıltılı, mat ya da gloss formunda oluşunun pek bir önemi yok. Renginden rol çalmayacak bir yapı tercih etmeniz kafi.

Son yıllarda moda olan metalik renklerde ise temkinli ilerlemenizi tavsiye ederiz: Bu renkler ışıkta değişebiliyor. Sürdükten sonra test etmeniz iyi olacaktır.

Sarı Saçın Ruju-3 - Saç Bakım Güzellik Sarı Saçın Ruju-4 - Saç Bakım Güzellik

Bordo renkli bir ruj tercih etmek istiyorsanız; bordonun daha doğal duracağı ve uyum sağlayacağı sarı saçın, bal köpüğü tonları olduğunu söyeyebiliriz.

Platin saçın ruju ise çok açık tonlarda olmamalı. Açık nude ruj tonlarını koyu sarılar, hatta açık kumrallar daha rahat kullanıp doğal bir görünüm elde edebilir.

Diğer taraftan açık tonlardaki sarı saçlar ve altın sarısı saç, kirli sarı saç, platin, mercana çalan kırmızılar ve pembeler ile mükemmel uyum sağlar. Yüze daha genç ve sağlıklı bir hava veren bu tonlar ile hem eğlenceli, hem de daha masum bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Bonus: Rujlarınızı nerede ve nasıl saklamanız gerektiğini biliyor musunuz? Öğrenmek için Güzellik Ürünlerinizi Nerede ve Nasıl Saklamalısınız? yazımızı inceleyin.