0

Mor şampuan, açık tonlardaki boyalı saçların en iyi arkadaşı. Eğer böyle saçlara sahipseniz bu şampuan türünü mor şampuan veya silver şampuan adıyla daha önce mutlaka duymuşsunuzdur. Bazılarımız için hayal ettiği açık renkli saçlar bir parça sabır ve zaman gerektirebilir. O renge kavuştuktan sonra ise taze ve canlı görünmesini neyin sağlayacağını bilmek şart. Mor şampuan, bu noktada bir çözüm olarak gösteriliyor.

Mor şampuan nedir?

Mor şampuan saç renginizi evde tonlamanızı sağlayan yoğun bir şampuandır. Şampuanın içerisindeki menekşe tonları saç renginizdeki sıcaklığı kontrol eder, sarı ve turuncu tonları nötralize ederek saçın daha küllü görünmesini sağlar. Renk çarkını düşünerek bu şampuanın çalışma mantığını anlayabilirsiniz. Örneğin mor sarıyla savaşmak için kullanılır.

Mor Şampuan Ne İşe Yarar ve  Nasıl Kullanılır?-1 - Saç Bakım Güzellik Mor Şampuan Ne İşe Yarar ve  Nasıl Kullanılır?-2 - Saç Bakım Güzellik

Mor şampuan ne işe yarar?

Basitçe açıklamak gerekirse mor şampuan sarışın, platin, gümüş, gri saçların yanı sıra renk geçişleri olan esmerlerin de saçlarındaki sarı, turuncu ve pirinç tonlarına karşı koymak için işe yarayabilir. Dipleruzadığında ve mor bir şampuan kullandığınızda eğer saç tonunuz yanlışsa sınır çizginizi daha az dikkat çekici hale getirebilir. Ama elbette bu, mor şampuanın mucize bir ürün olduğu anlamına gelmez. Ne yazık ki saç renginizi daha açık hale getiremez, bu nedenle ton çok koyu veya turuncu ise daha parlak yapmaz. Hatta saçlar yeterince açılmamışsa ve sadece mor şampuanla tonlamaya çalışılırsa saçların daha kötü görünmesine neden olabilir.

Mor şampuanı kimler kullanmalı?

Platin sarısı saçları veya sarı gölgeleri olanlar, babylights yaptıranlar saçlarında açıcı olan ve parlak görünmesini isteyen herkes mor şampuan kullanabilir. Mor şampuan, kısaca kuaförden çıktıktan haftalar sonra bile saçlarının turuncuya dönme riski olmadan tazeliğini korumak isteyen herkes için ideal bir ürün.

Mor Şampuan Ne İşe Yarar ve  Nasıl Kullanılır?-3 - Saç Bakım Güzellik Mor Şampuan Ne İşe Yarar ve  Nasıl Kullanılır?-4 - Saç Bakım Güzellik

Mor şampuan nasıl kullanılır?

Saç uzmanları eğer ilk defa mor şampuan kullanacaksanız onu öncelikle normal şampuanınızla karıştırarak ne kadar etkili olduğunu görmenizi öneriyor. Aksi takdirde yanlışlıkla mor saçlara sahip olabilirsiniz. Diğer kullanım önerilerini ise şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Mor şampuanınızı nemlendirici bir şampuanla eşleştirin. Sarı saçlarınızın ne kadar parlak olduğuna bağlı olarak her yıkamada bu ürünü kullanmanız gerekmeyecek. Saçlarınızı güçlü ve sağlıklı tutmak için ise nemlendirmek son derece önemli. Bu yüzden normal rutininiz sırasında nemlendirme özelliğine sahip bir şampuan seçimi yapmaya özen gösterin.
  • Dolayısıyla mor şampuanı her yıkamada kullanmamaya çalışın, bu saçlarınızın donuk ve mat görünmesine neden olabilir.
  • Her kullanımda mor şampuanı saçlarınızda ne kadar süre tuttuğunuzu gözlemleyin. Bu sayede sizin için doğru zamanlamayı keşfedebilirsiniz. Saç ne kadar gözenekli olursa, ürünü o kadar iyi emecektir. Daha fazlası için Saç Bakımında Gözeneklilik Testi ve Önemi yazımıza göz atabilirsiniz.
  • Uzmanlarına göre mor şampuan için en doğru yöntem, onu her üç yıkamada bir kullanmak.
  • Mor şampuan kullandıktan sonra saçlarınızı şekillendirirken tercih ettiğiniz yöntemler de son derece önemli. Isı ile şekillendirme araçlarını mutlaka en düşük ısı ayarında kullanın.
  • Mor şampuanı saçlarınızın uçlarından uygulamaya başlayın ve saçlarınıza eşit şekilde dağıttığınızdan emin olun.

Ayrıca saç renginizdeki eşitsizlikleri gidermek için Saçtaki Turunculuk Nasıl Giderilir? yazımızı inceleyerek farklı yöntemler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Güzellik rutininizi zenginleştirmek için Dove Hair Therapy Serum Saç Bakım Kremi Breakage Remedy'yi tercih ederek ihtiyaç duyduğunuz bakımı eksiksiz bir şekilde sağlayabilirsiniz!