0

Sarı saç denildiğinde bazılarımız için akan suların durduğu bir gerçek. Çoğu kadın hayatında bir kez saçını sarı yapmış ya da saçını sarı yapma fikrini düşünmüştür. Enerjisi, güzelliği ve çekiciliği ile ön plana çıkan sarı saçın her cilt rengine uygun bir tonu da bulunduğu için fazlasıyla tercih edilen saç renkleri arasında yer alıyor. Şimdi konumuz onlarca sarı ton arasından açık sarılar. Açık sarı saç diğer sarı saç tonlarına göre elde etmesi biraz daha uğraştırıcı saç renkleri arasında. Tabii aynı zamanda açık sarıyı korumak ve yıpranmaları engellemek için ekstra bir bakım rutini gerektirdiği de malum. Eğer bu yaza açık sarı saçlarınız ile damga vurmak istiyorsanız; açık sarı tonları, nasıl elde edildiği, bakım tüyoları ve daha fazlası yazımızda.

Açık Sarı Saç Dosyası: Kimlere Yakışır? Bakım Sırları -1 - Saç Bakım Güzellik Açık Sarı Saç Dosyası: Kimlere Yakışır? Bakım Sırları -2 - Saç Bakım Güzellik

Açık sarı saç nasıl bir renk?

Açık sarı saç da aslında kendi içinde birkaç farklı ton barındıran saç renklerinden. Yani platin sarı gibi soğuk bir sarı saç da açık sarı saç renkleri arasında, platinden daha sıcak olan, içinde altın ışıltılar barındıran doğal sarı ve bebek sarısı saç rengi de. Hangi rengi tercih edeceğiniz konusunu cilt tonunuza göre netleştirebilirsiniz. Bu detaya birazdan değineceğiz. Beyaz ve gri ışıltılar barındıran platin de, altın rengi ışıltılar barındıran açık sarı da her sezonun trend saç renkleri arasında yerini koruyor. Bu kadar açık bir sarı tercih etmek keskin bir karar gibi görünse de, bir kere yapan uzun süre bu renkten vazgeçemiyor.

Açık sarı saç nasıl elde edilir?

Öncelikle, eğer saçlarınız doğal sarı renkte değilse, saçınızın açma işleminden geçeceğini söylemekle başlayalım. Açma işlemi saçın açıcı ile kendi renginin akıtılmasına denir. Saç rengi akıtıldıktan sonra üzerine uygulanan açık renkler doğru rengi elde etmenizi sağlar. Bu yüzden koyu saç renginiz varsa ve ilk defa açık sarı yapacaksanız saçlarınıza zarar vermemek için mutlaka bir uzmandan yardım alın.

Açık sarı saçı tüm saçınıza uygulamanın yanında, trend saç uygulamalarından olan ombre, sombre gibi teknikleri de deneyebilirsiniz. Saçın üst kısımlarının kendi renginizde kaldığı, uçların daha açık renklerde olduğu bu teknikleri eğer kumral, açık kahve gibi saç renginiz varsa açık sarı ile harmanlayarak harika bir görünüm elde edebilirsiniz. Tabii siyah saça da sarı ombre yapmanız mümkün. Bu konunun detayları için sizi siyah saça sarı ombre yazımıza bir göz atmaya davet edelim.

Açık sarı saç kimlere yakışır?

Eğer cilt tonunuz sarı, açık kumral gibi açık renklerde ise açık sarı saç renginin size çok yakışacağını söyleyebiliriz. Esmer, buğday gibi koyu bir ten renginiz varsa, açık sarı yerine koyu sarı saç rengine yönelmenizde fayda var.

Açık Sarı Saç Dosyası: Kimlere Yakışır? Bakım Sırları -3 - Saç Bakım Güzellik Açık Sarı Saç Dosyası: Kimlere Yakışır? Bakım Sırları -4 - Saç Bakım Güzellik

Açık sarı saç bakımı nasıl yapılır?

Sarı saç bakımı denildiğinde gözünüzün biraz korkması normal. Özellikle saça uygulanan açıcı saçı yıpratabilir ve cansız bir görünüme neden olabilir. Bu yüzden saçınızın bakımını ihmal etmemeniz çok önemli. Öncelikle renk koruyucu bir şampuan edinerek duş rutininize bu şampuanı dahil edebilirsiniz. Bu noktada Elidor Renk Koruyucu ve Canlandırıcı Şampuan kullanmayı deneyebilirsiniz. Bunun yanında saçınıza haftada en az 1 kez nem verici bir maske yapmayı da ihmal etmeyin. Duş sonrası mutlaka saç uçlarınıza Elidor bakım yağları uygulayın. Bu sayede saç uçlarınızın daha canlı ve parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca ısı ile şekillendirici aletlerin kullanımına bir süre ara verin ya da ısı uygulamayı olabildiğince azaltın.