0

Saç renginde köklü bir değişiklik yapmanın bir parça cesaret istediği gerçek. Bununla birlikte ne kadar cesur olursanız olun, köklü değişiklikler zaman alacağı için mutlaka sabırlı olmanız gerekiyor. Aksi takdirde bu isteğiniz pişmanlıkla sonuçlanabilir. Saçlarınıza uygulanan işlemlerden sonra fikriniz değişse de doğal saç renginize dönemeyebilirsiniz. Eğer tam da bu nedenle daha hafif değişiklikler yapmak istiyorsanız sizin için en iyi çözüm babylights saç uygulaması olabilir. Birkaç yıl önce ortaya çıkan ve o andan itibaren trend olmaya devam eden babylights saç rengi hakkında daha fazlasını keşfetmeye hazır olun.

Babylights Saç Rengi: Işıltılı Parlak Saçlar-1 - Saç Bakım Güzellik Babylights Saç Rengi: Işıltılı Parlak Saçlar-2 - Saç Bakım Güzellik

Babylights nedir?

Bebek ışıltısı anlamına gelen babylights, saçta güneşin açıcı etkisini yaratmak için kullanılan ve hassas vurgular şeklinde gerçekleştirilen bir renk uygulaması. Bu renk, saçlarınızdan ayırılan ince saç bölümlerine renk açıcı uygulanmasıyla elde ediliyor. Amaç, çocukken güneşin altında oynayarak geçirdiğiniz uzun yaz günlerinden sonra sahip olabileceğiniz, rengi açılmış ışıltılı bir saç görünümü oluşturmak. 

Babylights nasıl yapılır?

Babylights saç için yapılan uygulama, geleneksel folyo vurgularıyla (mesela röfle gibi aynı şekilde gerçekleştirilir. Bir başka saç trendi gölgeli saçtan ve benzerlerinden tek farkı, vurguların yerleştirilmesinde ve her bir folyo arasındaki saç miktarındadır. Saçta doğal bir ışıltı elde edebilmek için saçlar çok ince bir şekilde (bir kerede sadece birkaç saç teli) bölümlere ayrılır.

Ayrıca hedeflenen renk, doğal saç renginizle uyum sağlamak için stratejik olarak oluşturulur. Süper ince vurgular, genellikle saç çizginize, doğal renginize ve saçlarınızın uçlarına odaklanır. Bir kerede sadece birkaç teli seçilerek uygulama yapıldığı için işlem süresi uzun zaman alabilir.

Babylights Saç Rengi: Işıltılı Parlak Saçlar-3 - Saç Bakım Güzellik Babylights Saç Rengi: Işıltılı Parlak Saçlar-4 - Saç Bakım Güzellik

Babylights saç rengi kimlere yakışır?

Cevap basit: Herkese! İster koyu kumral olun ister sarışın. Bu doğal ışıltılar, saç renginde aşırıya kaçmadan biraz değişiklik yapmak isteyen herkes için son derece ideal. Babylights saç, oldukça doğal görünür ve çok az bakım gerektirir. Saç uzadıkça, etkisi eskisinden daha yumuşak ve incelikli hale gelecektir.

Babylights, herhangi bir saç rengine, uzunluğuna veya tipine rahatlıkla uygulanabilir. Bu da onun, tüm farklı saç türlerinde harika görüneceği için korkusuzca deneyebileceğiniz bir saç rengi olduğuna anlamına gelir. Kuaförünüz, saçınızın güneşten doğal olarak açılmış gibi görünmesi için doğru rengi oluşturacaktır.

Babylights saç için bakım önerileri

Herhangi bir renk uygulaması gibi, babylights da narin saç tellerine zarar verebilir. Boyalı saçları güçlendirmek ve korumak için özel olarak formüle edilmiş ürünlerle ışıltı saçlarınızın sağlıklı görünmesini sağlayın.

Saçlarınıza sağlık kazandırmak ve rengi açılan saçlarınızı daha fazla hasardan korumak için saç maskesi kullanın. Örneğin Elidor Avokado ve Üzüm Çekirdeği Yağı Süper Saç Bakım Maskesi’ni deneyebilirsiniz. 5 dakika içinde zaman kaybetmeden saçını besler ve yumuşatır. Avokado yağı besleyiciliği ve nemlendirme özelliği ile bilinir. Üzüm çekirdeği yağı da güzel bir koku sağlayarak besleme ve koruma özelliğine sahiptir. Ayrıca ışıltılarınızda pirinç tonları görüyorsanız onları nötralize etmek için kuaförünüzden mor şampuan uygulaması talep edebilirsiniz.

Babylights saç modelleri

Artık babylights saç hakkında tüm detaylara hakimsiniz ve bu saçı yaptırmaya karar verdiniz. Şimdi saçınızı ön plana çıkarabileceğiniz birkaç saç modeli önerimiz var.

Babylights saç rengini en çok öne çıkaran modelin doğal su dalgaları olduğunu söylemekle işe başlayalım. Saçınızı açık bırakıp dalgalı kullandığınız takdirde aralardan görünecek bu ışıltılar enerjik bir hava katacak. Atkuyruğu gibi modeller kullanmak istediğinizde de atkuyruğunuzu düz yapmak yerine ona da hafif dalgalar ekleyebilirsiniz.

Babylights saçlarınızla salaş topuz modelini kullanmayı da çok sevebilirsiniz. Saçınızı ense hizasından bol bir topuz ile topladıktan sonra yüzünüzün önünden ve kulaklarınızın arkasından birkaç saç telini açığa çıkarmayı da unutmayın.

 

Babylights aynı zamanda ombre uygulamasıyla da elde edilebilen saç renkleri arasında sayılır. Ombre nedir merak ediyorsanız Ombre ve Sombre Nedir? Ombre Nasıl Yapılır? yazımıza göz atabilirsiniz.